Jaký odvlhčovač vzduchu?

Od: Datum: 16.09.14 19:25 odpovědí: 7 změna: 18.09.14 09:52
Dobrý večer, máte prosím někdo zkušenosti z elektrickými odvlhčovači vzduchu? Loni jsme už na nějaké už koukali (deLonghi), ale odradila nás jedna věc - hlavní vypínač. Chceme k tomu dát spínací hodiny, tudíž potřebujeme vypínač se dvěma polohami vyp/zap, a ne jen dotykový. Dále by se hodil ionizátor (nebo máte zkušenost že je nanic?) a nízká hlučnost. Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.14 11:09

Ve vysoušečem vysoušené místnosti nesmíte větrat, takže vní prakticky nelze ani pobývat.

Co a kde chcete odvlhčovat? Mnohem lepší je vyřešit příčinu té vlhkosti než permanentně vysoušet.

doplněno 17.09.14 18:26:

Nemělo by se tam pobývat proto, aby se pak nemuselo větrat a neztrácela se účinnost vysoušeče.

Pokud v tom domě ale bydlíte, tak si místo vysoušeče nainstalujte normální větrací jednotku s rekuperací tepla. Nejen že vysušíte, ale zároveň budete mít čistý a kvalitní vzduch a jako bonus ještě ušetříte na topení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 17:51
To je jistě pravda. Máme letos podříznutý dům, zdi však ještě úplně nevyschly. Pokud snížíme vlhkost vzduchu (nyní kolem 65%), proces by se měl urychlit. Proč by se nemělo pobývat v místnosti, kde je vysoušeč?
Od: jarda*
Datum: 17.09.14 14:33

na spínací hodiny bych se vykašlal a pouštěl přístroj ručně. Když nevadí hluk pak nonstop puštěný, když vadí (na noc) tak vypnout. Ovládání přes spínací hodiny je principiálně vlastně k čemu? Podle mého k ničemu. Ty přístroje mají možnost nastavit spínání podle vlhkosti. Bavím se o přístroji za cca 5 tis, mám jakýsi z Bau. Pracuje to na principu lednice, má kompesor, ale hlučný je větrák, protože něco musí honit vzduch skrz přístroj. Jinak to nejde.

Zajímavé to může být pro toho, kdo má celkem levnou elektřinu, protože to něco žere a v přechodovém období to zároveň vysuší a zároveň trochu přitopí. Další věc je, že přístroj má zásobník na vodu, který když se naplní, tak se přístroj vypne. To chcete řešit jak? Samo se to nevyleje. Já jsem to vyřešil tak, že jsem přístroj upravil a gumovou hadičkou vyvedl odtok ven a k přístroji jde pak postavit skoro jakákoli nádoba a do té jímat vodu.

Ovšem nečekejte zázraky, protože zvláště v tomto současném počasí sice odvhlčíte, ale pak si musíte vyvětrat a vlhkost si dovnitř naženete zpět. Zkrátka výsledný efekt je velice sporný. Výborné je to pro prádelny, koupelny, v případě malování apod.

Pro příklad, ráno uvnitř třeba 70%, zapnul jsem to a nechal běžet. Po příchodu z práce odpoledne uvnitř třeba krásných 55% a teplota o 0,5 - 1° vyšší. Přijde manželka, děti, otvírají se dveře, něco se třeba maličko uvaří a před spaním zase 70%. Závěr: když máte přes noc 15° a vlhkost 95% a přes den 22° a 65% je to marné pinožení. V zimě je účinější topení+ větrání, v horkém létě je nesmysl si doma ještě přitápět. V meziobdobí (zvláště nyní) to jakýsi význam mít může, ale něco to žere a výsledek sporný.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.09.14 17:58
Připojení na spínačky bychom chtěli kvůli nočnímu proudu, pokud v noci bude vlhkost pod nastavenou hranicí, přístroj se nezapne. Vylévání vody - normálně vylijeme, ne? Mají zásobníky i na pět litrů, nebo odvod hadičkou do odpadu, ale to asi nevyužijeme. No a 95% - to vám doma skoro prší, ne:(
Od: jarda*
Datum: 18.09.14 09:52

každý je jiný, já třeba bych se u hučícího odvlhčovače nevyspal. Ten větrák prostě hučí. Také není výhoda ho stále pouštět a vypínat, optimální účinnost odvhčování je, když ho nevypínáte, protože ochlazení výměníku chvíli trvá a něco sežere.

Když je zásobník plný, tak se přístroj vypne. Tak jsem to myslel. Takže budete muset stále myslet na to, aby byl zásobník vylitý. 5 litrový zásobník máte při 65% vlhkosti třeba za pár hodin provozu plný.

95% vlhkost jsem myslel venku - v noci nebo za deště, což v těchto dnech je normální a mít doma uvnitř 70% není nic neobvyklého.

Nevím, co přesně si od toho slibujete, ale ze zkušenosti můžu říct, že při teplotě okolo 22° a vlhkosti třeba 60% není účinnost odvhčovače žádný zázrak a není problém si krátkým vyvětráním pracně (draze) odstraněnou vlhkost ze vzduchu "navětrat" velice rychle zpět. To je zásadní problém. Když je venku slušně, tak nejlevnější a nejlepší odvhčovač je otevřené okno. Tak to prostě je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gggzt
Datum: 17.09.14 14:44

Proč to?Hlavní je aby zvlhčovač byl s hygroskopem,který spíná sám podle nastavené vlhkosti v místnosti.Většina zvlhčovačů je s věstavěným hygroskopem,to znamená že zvlhčovač ho má v sobě už zamontovaný.Takže si nastavíte požadovanou vlhkost v místnosti a zvlhčovač se pak sám zapíná a vypíná podle vlkosti vzduchu v místnosti.Bez tohoto spínače je to krám.Jak jinak změříte,jakou máto vlhkost v bytě?Jedině samostatným hygroskopem/měřičem vlhkosti vzduchu/.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.14 18:13
Díky za odpověď. Jde o noční proud, vlhkoměr máme i samostatný.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.