Přesný postup nátěru masivních dveří?

Od: odpovědí: 3 změna:

Máme objednané dřevěné dveře. Máme v plánu 1-2 nátěry lazurovacím lakem a pak na radu odborníka třísložkovým lakem na parkety. Nevím ovšem, kdy mám dveře brousit. Kdysi jsem už jedny dělala, ale nepamatuji se. Mám je prvně obrousit, pak dát první vrstvu lazury, obroustit, lazura, brousit, lak? Bylo tam hodně broušení v tom procesu, jen nevím, kdy. Díky za radu!

3 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar jenyk
No, proč nakonec podlahovej lak? Vždyť to jsou dveře a ne podlaha.
Jinak až to budeš mít doma, tak přetmelit, vybrousit. Pak přebrousit každou vrstvu laku. Kromě poslední, samozřejmě.
To budeš mít dveře prosklený, nebo s výplněmi?

Děkuji za návod, teď už tomu rozumím ) Dveří bude 8ks, dvoje prosklené do polovic. Ten lak na parkety prý používají profíci. Je pravda, že jsem už pracovala s kdejakým lakem a po lodním (do vlhka) mi ten třísložkový přijde velice kvalitní. Názor laika Máme ho na dřevěném schodišti a žádný drápanec-je to jak káme tvrdý. Jsme v domku, takže smrad při natírání nevadí.

No, výrobou oken, dveří, schodišť a podobných věcí se živím takřka třicet let a opravdu se dveře nestříkají podlahovým lakem.

Schodiště je něco jinýho, tam patří.

Když jsou dvoje dveře prosklené do polovic, dá se předpokládat, že zbytek, tedy šest dveří je plných, tedy všude výplně. A výplně jsou už ve dveřích daný, že?

Nechci nějak tlumit tvý nadšení z nových dveří, ale to je strašně špatně.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]