Čerpadlo ve studni po jejím vyschnutí netlačí

Od: Datum: 16.09.14 09:05 odpovědí: 3 změna: 16.09.14 20:07

Dobrý den,
v klasické kamenné studni mám ponorné čerpadlo ovládané frekvenčním měničem WILO SIRIO 230 ENTRY. Na konci prázdnin voda ve studni klesla a sirio napsalo že není voda (suchý chod) tak jsem systém vypnul a čekal až se studna naplní. Teď po deštích je ve studni vody dostatek ale sirio píše pořád suchý chod. Čerpadlo tlačí ale vodu nemůže nasát. Kde by mohl být problém? Zavzdušněné nebo přilepená nějaká sací klapka v důsledku toho že bylo čerpadlo nezalité vodou? Myslím že vloni se talo něco stejného ale s tím rozdílem že po suchu čerpadlo normálně nasálo a šlo bez problémů. Díky za tipy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.14 09:27

Taky bych řekl, že není zavodněné, vzduch vytlačit neumí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.14 17:09
avatar
Neznám to čerpadlo. Pokud je zpětná klapka pod čerpadlem, mohla se za sucha jemným kalem přilepit. A tlak vody ji nedovolí se uvolnit. Zkusil bych čerpadlo zalít pitnou vodou z vrchu.
A dejte vědět.. Pomůžete dalším.
doplněno 17.09.14 01:19: Ano, je to pravděpodobné. Čerpadlo bylo zavzdušněné a vzduch nemohl uniknout trubkou do domu, protože na zpětnou klapku tlačila voda v té trubce. Postupoval jste dobře.
Nevadí, že z čerpadla spodem vytéká voda. Zpětná klapka je nad ním, čili z tlakové nádrže voda neuteče.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: duff*
Datum: 16.09.14 20:07

Tak problém zdá se vyřešen. Když jsem čerpadlo vymontoval tak jsem ho zalil vodou ale čerpadlo protékalo skrz spodem (nevim jestli je to v pořádku?) Pak jsem přes zpětný ventil vypustil vodu z trubky na odvod vody z čerpadla do domu a zkusil to smontované i s trubkou bez vody venku a čerpadlo tlačilo vodu jak divé Problém tedy byl v tom že v čerpadle byl vzduch který nedokázal přetlačit vodu z trubky která byla nad ním za zpětným ventilem. Ted jde o to jestli má čerpadlo protékat..?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.