Kolaudace domu, stav cesty

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den, jsme 4 majitelé stavebních pozemků, mezi pozemky máme cestu kterou vlastníme všichny, cestu jsme udělali šterkovou, k cestě vede hliněná cesta obecní, nyní začínéme kolaudovat jednotlivé stabvy ( RD ) bude stačit přístupová cesta zpevněná šterková? nebo budeme muset udělat asfaltovou? Děkuji

4 odpovědi na otázku

 

 


0x

kolaudujete domy, ne cestu. Cesta předpokládám je soukromá, označte ji jako soukromou, nepředávejte obci.

Budete si ji muset spravovat sami, tzn. např. vyjeté koleje, sníh v zimě apod. Ale zase na vás nikdo nemůže...

U nás je to běžné.

 


0x
avatar dakon

Dobry den, ja jsem musel prvne zkolaudovat prijezdovou cestu. Jestli to po Vas stavebni urad nechtel a neresi to, tak by jsem se radeji neptal. Kdo se moc pta, moc se dozvi.

Jinak mam take sterkovou cestu a je to OK.

 


0x
avatar megacruiser

Asfalt není podmínkou, ale podmínkou kolaudace může být zpevněná přístupová cesta - je nutné zajistit dopravní dostupnost třeba pro poštu. Cesta prostě musí mít nějaké parametry. Spíš volte zámkovou dlažbu a pod ní nějaký rozumný podklad. Domluvte se s obcí - ta by měla vyřešit svoji část cesty, vy zase svoji část. Ta cesta ze zámkové dlažby se dá udělat i svépomocí - zabetonujete obrubníky, vysypete mezi, srovnáte, upěchujete, vydláždíte. Pokud se to tam ještě sesedá, nebo je možnost že se tam bude zase kopat, je cesta ze zámkovky asi lepším řešením, kopat asfalt je nanic.

 


0x

Jestli máte rodinné domy povoleny, pak nahlédněte do projektové dokumentace stavby, kde budete mít zcela jistě popsáno, jak je řešen příjezd k rodinnému domu. Při oznámení o užívání stavby, potažmo při podání žádosti o vydání kolaudačního rozhodnutí v případě, kdy byl rodinný dům povolen za účinnosti zákona č. 50/1976 Sb., budete muset prokázat, že stavba bude splňovat obecné požadavky na výstavbu, mezi které patří mimo jiné zajištění přístupu k nemovitosti a zajištění dopravy v klidu. Pokud bude nezbytné nějaké zpevněné plochy nebo komunikace dokončit, můžete zkusit požádat o předčasné užívání stavby.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]