Psací stroj Continental

Od: Datum: 15.09.14 01:35 odpovědí: 3 změna: 16.09.14 07:01
avatar
Prosím Vás, jak se vyměňuje páska na psacím stroji Continental? Nebo kde by se to dalo zjistit?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 15.09.14 06:47

Předně si připravte papír na který položíte starou pásku, aby nic neumazala, a hadřík na utření rukou. Starou pásku vytočíte celou na cívku a tak vám druhá zůstane prázdná. Pásek je na ní zachycený buď do škvíry nebo šipkovitým zobáčkem. Pásku z něho sundáte a můžete cívku se starou páskou vyndat.

Pokud máte mechanický Continental, například viz http://img6.hyperinzerce.cz/x…saci-stroj-continental--2.jpg zkuste tento postup:

Novou pásku vyndáte z krabičky a vybalíte z obalu. Cívku s páskou nasadíte na osičku, lehce pootočíte, až dírkou zapadne na unášecí trn, který při psaní cívkou pootáčí. Pásku vedete mezi vidlicovitými vodítky (dvě tyčinky kousek od sebe, mezi nimi je mezera pro vedení pásky od cívky), pak si ji narovnáte asi deset centimetrů a zasunete za vidlicovitý plochý železný pásek, do jehož středu zapadají při úderu typové páky s písmeny, a na jeho stranách zasunete oběma rukama napnutou pásku do vodicích C-éček (nejdříve dolů, pak pásku mírně pokrčíte a zasunete i do horní části C-éček). Tato vodicí C-éčka pásku vedou nad papírem s páskou pohybují nahoru a dolů. Pak pásku vedete na druhou cívku. Tam konec pásku zachytíte buď do škvíry, svírky nebo napíchnete na šipkovitý zobáček, aby držela a při dopsání na konec svým tahem nevyjela z cívky, ale zatáhla za ní a tím přepnula mechanismus na zpětný chod na druhou stranu. Pásek Druhou, navíjecí cívku, nasadíte na nosnou osičku a pásek upravíte tak, aby vedl mezi vidlicovitými vodítky u druhé cívky. Pásku rukou pootočíte tak, aby se páska napnula. A můžete zkusit napsat písmenko, sledujete, jestli celý mechanismus pracuje správně, zda páska není někde zachycená.

Starou pásku můžete zlikvidovat v celku i s krabičkou odevzdáním do tříděného odpadu, nebo ji vymotat z cívky (je to textilní páska napuštěná černou barvou, většinou už suchou a vypsanou) a vyhodit do odpadu na neškodné spálení, cívku plastovou hodit do plastu, stejně jako plastovou krabičku, kovovou do kovového odpadu. Než cívku se starou vypsanou páskou vyhodíte, podívejte se, jestli nemá lepší cívku, než tu, co máte. Pokud je lepší, nechte si ji na příště.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 16.09.14 01:57
avatar
Mockrát děkuji,jste ZLATÍČKO!
Datum: 16.09.14 07:01
avatar
A než se do výměny pustíte, doporučuji udělat si pár fotografií toho vedení pásky před/mezi/za/v/pod/okolo těch různých vodítek a hejblátek. Lepší kouknout na fotku, než špekulovat, jak to vlastně bylo.
I když za ten návod nahoře třeba fakt pochválit...
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.