Třívrstvá dřevěná podlaha. - praskání

Od: odpovědí: 4 změna:

Problém s praskáním 3 vrstvé dřevěné podlahy.

Položení proběhlo odbornou firmou na vystěrkovaný tepelně i hydro-izolovaný beton. Dřevěná podlaha je s lamelovým zámkem a není lepená. Podlaha "fungovala" bez problémů několik let od položení až cca po 6 letech začala praskat. V současné době (8 let) hlasitost praskání postupně sílí.

Chtěl bych poradit zda a případně jak by se dalo toho problému zbavit.

4 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar pfpetr

problém můžeme pouze hádat . Znáte přesné složení podlahy? píšete že je tepelně izolovaná čím? je použitá výztuž přes tepelnou izolaci? vypadá to že podklad povolil a vyšlapal se vzniklá mezera pak způsobuje praskání. Podlaha není lepená takže nejjednodušší mě přijde rozebrat ,opravit podklad a znovu položit původní podlahu


ano znám : 20 cm betonu + ipa + 5cm polystyren + 15 cm betonu s kari sítí + nivelák... pod podlahou položený mirelon.

Vzhledem k tomu, že pokoj je velký 8 x 4 metry a podlaha praská po celém povrchu...nepředpokládám, že by se ta "masa" pod tím jakkoliv hnula.

Předpokládám spíš problém s vlhkostí a vysycháním...ale hledám zda to již někdo přede mnou neřešil a nevyřešil. (impregnace, zvlhčování vzduchu apod.)

 


0x
avatar kejikl

A nebude to prostě tím, že dřevo po čase vrže každé? Většina národa má laminátovou plovoučku tak se ten problém moc nevyskytuje. Dřevěné schody co mám doma tak první 3 roky ani nevrzly, teď už sem tam vrznou. Prostě se spoje používáním trošku uvolní a při zatížení se začnou o sebe třít a vrzat.
U dřevěné plovoučky je problém ve stažení podlahy, jsou na zámky a kolem stěn navolno, takže tudy cesta nevede.
Napadlo mě podlahu rozebrat a zámky napustit nějakým olejem k tomu určeným.
Zkuste kontaktovat nějakou podlahářskou firmu a zeptat se na to.

doplněno 14.09.14 13:33:

Teď mě ještě napadlo, olej by mohl dělat fleky na pochozím povrchu. Co obyčejné mýdlo? My tím vždy přejeli dřevěné lišty posuvného mechanismu šuflete pod postelí a krásně to klouzalo...

podlaha jen vrže nebo jsou vyditelné nějaké praskliny? Masa betonu 15cm s výztuží určitě nepopraskala takže jediný problém může být ve vyšlapaném miralonu v místech kde často chodíte. nevým jakou přesně podlahu máte ale já osobně bych jí spíš položil na lepidlo bez miralonu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]