Třívrstvá dřevěná podlaha. - praskání

Od: Datum: 14.09.14 08:40 odpovědí: 4 změna: 14.09.14 22:58

Problém s praskáním 3 vrstvé dřevěné podlahy.

Položení proběhlo odbornou firmou na vystěrkovaný tepelně i hydro-izolovaný beton. Dřevěná podlaha je s lamelovým zámkem a není lepená. Podlaha "fungovala" bez problémů několik let od položení až cca po 6 letech začala praskat. V současné době (8 let) hlasitost praskání postupně sílí.

Chtěl bych poradit zda a případně jak by se dalo toho problému zbavit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.14 11:02
avatar

problém můžeme pouze hádat . Znáte přesné složení podlahy? píšete že je tepelně izolovaná čím? je použitá výztuž přes tepelnou izolaci? vypadá to že podklad povolil a vyšlapal se vzniklá mezera pak způsobuje praskání. Podlaha není lepená takže nejjednodušší mě přijde rozebrat ,opravit podklad a znovu položit původní podlahu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: clairvaux*
Datum: 14.09.14 12:05

ano znám : 20 cm betonu + ipa + 5cm polystyren + 15 cm betonu s kari sítí + nivelák... pod podlahou položený mirelon.

Vzhledem k tomu, že pokoj je velký 8 x 4 metry a podlaha praská po celém povrchu...nepředpokládám, že by se ta "masa" pod tím jakkoliv hnula.

Předpokládám spíš problém s vlhkostí a vysycháním...ale hledám zda to již někdo přede mnou neřešil a nevyřešil. (impregnace, zvlhčování vzduchu apod.)

Datum: 14.09.14 13:30
avatar

A nebude to prostě tím, že dřevo po čase vrže každé? Většina národa má laminátovou plovoučku tak se ten problém moc nevyskytuje. Dřevěné schody co mám doma tak první 3 roky ani nevrzly, teď už sem tam vrznou. Prostě se spoje používáním trošku uvolní a při zatížení se začnou o sebe třít a vrzat.
U dřevěné plovoučky je problém ve stažení podlahy, jsou na zámky a kolem stěn navolno, takže tudy cesta nevede.
Napadlo mě podlahu rozebrat a zámky napustit nějakým olejem k tomu určeným.
Zkuste kontaktovat nějakou podlahářskou firmu a zeptat se na to.

doplněno 14.09.14 13:33:

Teď mě ještě napadlo, olej by mohl dělat fleky na pochozím povrchu. Co obyčejné mýdlo? My tím vždy přejeli dřevěné lišty posuvného mechanismu šuflete pod postelí a krásně to klouzalo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.14 22:58
avatar

podlaha jen vrže nebo jsou vyditelné nějaké praskliny? Masa betonu 15cm s výztuží určitě nepopraskala takže jediný problém může být ve vyšlapaném miralonu v místech kde často chodíte. nevým jakou přesně podlahu máte ale já osobně bych jí spíš položil na lepidlo bez miralonu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.