Atletické překážky z PP trubek?

Od: ® odpovědí: 7 změna:
avatar sejny

Pracuji ve jako učitel na ZŠ a byl jsem kolegou požádán o výrobu běžkařských překážek. Napadlo jej vyrobit překážky z PPR trubek používaných instalatéry na rozvody vody, přičemž následně by se překážky natřely. Celkem se mi tento nápad zalíbil, ale přemýšlím, jak jednotlivé trubky spojit s dalšími díly (T část, kolena, ...). Vím, že standardně se používá polyfúzní svářečka, kterou ovšem nemám. Jde použít i nějaké lepidlo, které by dokázalo tento materiál dlouhodobě spojit? Aby překážky nepadaly při větru, plánujeme do spodní části nasypat trochu písku. Proto potřebuji, aby lepidlo vytvořilo opravdu pevný spoj, který by nenarušilo ani toto zatížení.

Předem díky za rady.

7 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar ben

Dobrý den, zkuste se zamyslet, zda by to nebylo vhodné udělat z nějakého profilu pro sádrokarton - je to lehké, ocelové, pozinkované, snad i dost pevné a dá se to spojovat.

Teplo, déšť ani mráz by neměl mít vliv na pevnost či prohýbání a horní část by šla i natřít pro lepší viditelnost (barvou na pozink). No, jenom nápad. Zdravím!

 


0x
avatar 2masoni

lepidlem to určitě nepůjde. bez natavení vám to do sebe nepůjde zasunout. svářečku půjčují v půjčovnách nářadí za pár korun. jen nevím, kolik do jedné překážky hodláte investovat. z 20 mm PPR to nepůjde.

doplněno 13.09.14 22:46:

já si myslím, že i ta 32 mm bude málo. bude se to prohýbat. obzvlášť za teplého počasí. viděl jsem z toho hrazdičky pro začínající bruslaře na zimáku. odhadem tak 63 mm...


Zvažoval jsem spíš 25 nebo 32 mm. 20 i mně přijde příliš slabá. Hlavně potřebuji vědět, zda je to úplná blbost, nebo by to šlo vyrobit.


Holt bych musel použít tlustší trubky, co se dá dělat. No uvidím, jak to ještě dopadne - původně jsme to chtěli vyrábět se žáky - aby trošku "přičuchli" i k práci s plasty.

 


0x

Vcelku bych viděl problém v životnosti takovéto překážky. Když Vám to žáci náhodou nerozlámou, tak když budou dlouhodobě na sluníčku, tak UV záření se o to postará.

Jinak samotná výroba není problém.

doplněno 14.09.14 10:45:

pokud se to natře vhodnou barvou, tak žádná UV degradace samozřejmě nebude.


A ta životnost by byla cca jaká? A zeptám se možná úplně blbě, ale nátěr barvou by účinky záření alespoň trošku nezpomalil? A šel by použít i jiný materiál na výrobu překážek? Třeba trubky z PVC? Instalatérské mi přišly nejsnáze sehnatelné a cenově také nejpřijatelnější, ale třeba se mýlím.


Mam ze zbytku uz roky operky okolo keru, cast pouzivam i jako hadici, a sice povrch trochu degraduje, ale funguje to. Vic bych se bal zkrehnuti za mrazu, kdyz s tim nekdo prasti.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]