Protekajici baterie při prani

Od: Datum: 13.09.14 21:11 odpovědí: 3 změna: 13.09.14 22:28

Dobrý den, mám doma menší problém, při praní(při nasávání vody do pračky) se ozve strašidelný zvuk z potrubí(jakoby zavzdušněné potrubí) a velmi často(cca v 50% případů) se protlačí voda skrze pákovou baterii v kuchyni(mají společný přívod vody v rozvodu v bytě) a začne proudem téct. Nevíte prosím jak toto opravit případně v čem by mohl být problém? děkuji Tomáš

doplněno 14.09.14 09:43:

díky moc teď jsem se jal baterii v kuchyni rozebrat, problém je v tom, že nejspíše zpětný ráz jak píšete povolí těsnost pákovky a ta začne protékat, objevilo se to cca po 4 letech používání...

doplněno 14.09.14 13:28:

tak jsem rozebral a vypada to zatim dobre, pereme a nic neproteka ani to nijak netroubi, mam podezreni na povoleny šroubek ve studene vode, mame pakovku se vzhledem klasické mísící baterie s kohouty... tak jsem baterii vyčistil a šroubek přitáhl a zatím vše ok.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.09.14 21:18

Dobrý den, patrně bude problém v tlaku vody - jako první pomoc bych zkusil před praním nechat tu pákovou baterii (vodu) trochu protékat. Ale, trvalé řešení to není. Zdravím!

P.S. Možná i trochu "přiškrtit" hlavni přívod vody do bytu (ventil).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.09.14 22:19

Popisovaný problém nějak postrádá logiku. Pračka vodu nenasává, ta je do ní vpouštěna pod tlakem po otevření el.mag. ventilu pračky. Tím klesne tlak vody v rozvodu, což ale nemůže způsobit otevření pákové baterie. Tlak může rázově stoupnout po uzavření elmag. ventilu pračky, ale domnívám se, že ani tak nesmí dojít k otevření pákové baterie, leda by byla vadná. Zavolal bych na to instalatéra.

doplněno 14.09.14 12:06:

pavtom: Vida, výměnu kartuše v baterii zvládente sám, mělo by to pomoci !

Datum: 13.09.14 22:28

Ještě mě napadlo ventil k pračce malinko přiškrtit, sice to bude trošku déle napouštět, ale nebude při vypnutí napouštění takový tlakový ráz.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.