Rychlovarná konvice

Od: ® odpovědí: 11 změna:

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu nebo zkušenost s rychlovarnou konvicí. Chtěla bych nějakou menší, kolem jednoho litru. Prohlížela jsem nabídky na internetu a zaujala mě konvice s možností regulace teploty – Sencor SWK 1272GR. Vždycky jsem měla konvici plastovou, trochu se bojím, jestli se ta kovová nerozpálí na povrchu tak, že by hrozilo popálení. Poraďte, kdo máte zkušenosti. Děkuji.

doplněno 13.09.14 22:08:

Děkuji vám všem za praktické rady, myslím, že mi docela pomohly v rozhodování. Prostě se opět poohlédnu po plastové konvici, přece jen nechci riskovat zbytečná poranění všech členů domácnosti. Je mi jen líto, že můžu ohodnotit jen tři odpovědi, takže ostatním se tímto moc omlouvám.

11 odpovědí na otázku

 

 


4x

Zdravím, s vámi vybranou konvicí zkušenost nemám, s jinou nerezovou ano. U nerezové konvice musíte víc dávat pozor na to, byste se po ohřátí vody nedotkla kovového povrchu, protože na rozdíl od plstaových konvic je teplota tělesa konvice s ohřátou vodou opravdu těch 100°C a to nebezpečí popálení o teplý kovový povrch tam opravdu je. Ale je to o zvyku, že si člověj dává víc pozor, aby se nespálil. Druhá věc, kterou se kovové konvice liší od plastových (aspoň teda ta Eta, co jsme měli my kdysi to tak měla), je o hodně vyšší hlučnost při ohřívání vody - kov prostě víc rezonuje než plast.

Ano, to mohu potvrdit, zatímco plastova "hučí" jen slabě a spíše ke konci vaření ( typické klokotání ), tak kovová docela dost hučí prakticky za pár vteřin po zapnutí, ta hlučnost mě přijde o dost větší proti plastové.

 


2x

Máte pravdu, pokud sáhnete na kovovou část - spálíte se. Krom toho - kovové mívají mizernější hubičku a častěji bryndají.

 


1x
avatar ernie

Budete konvici chytat za tělo nebo za madlo? Tak proč byste se měla popálit? Jinak problém není v rozpálení konvice, poněvadž její povrch má při bodu varu cca 100°C teplotu stejnou jak v plastu, tak v kovu. Rozdíl je v přenosu tepla. Kov jej přenáší rychleji, než plast...

 


0x
avatar naufrago

Mám kovovou Ronsonku, je fakt, že sahat na ni není dobrý nápad, ale vážně to během vaření vody běžně nedělám a když, tak si nepamatuji,, že bych se někdy spálila ;) Ale pokud chci ohřát dvě várky za sebou, tak naštve horké víčko, musím pak zavírat s hadrem na prstech. Ale plastové se mi zase echt nelíbí, takže i tak jsem ráda, že mám "kovovou".

 


0x
avatar babkazov

A porcelánová? Dělá parádu na pracovní desce a je velice praktická. rychlovarne-konvice.heure/...

 


0x

Ale tu konvici určitě nechcete chytat za tělo, že? Kdyby se nedalo s ní manipulovat, tak se asi nebude vyrábět. Co by na to řekla třeba ČOI?

 


0x

Jen pozor, pokud máte prastarou elektroinstalaci - ta vybraná konvice má příkon 2400W. Aby vám nevyhazovala pojistky.

 


0x
avatar nonek

a v jakých hrncích vaříte, v plastových nebo kovových? u konvice je to s teplotou stejné

A proč myslíte, že hrnce mívají ucha z "umělé hmoty"?

 


0x

Dotaz... šáhnete si na rozpálený vařič, tělo hrnce,, žehličku a pod.?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]