Elektroměr - funguje správně?

Od: odpovědí: 8 změna:

Ahoj, chtěla bych se zeptat..

V květnu jsme koupili byt, opsali stav elektroměru, pár týdnů rekonstruovali, a poslední skoro dva měsíce normálně bydlíme.. Vzhledem k tomu, že sem neměla vůbec představu, tak jsem si ze zajímavosti každé ráno opsala VT a NT, (průměrně se každý den VT pohne o 3-4kwh, a NT o 5) Jenže poslední čtyři dny koukám, že se hýbe pouze NT.

To zničeho nic "jedu" jen v NT?

Když kouknu na elektroměr červené světýlko u VT normálně svítí, a další uprostřed blikne, jen mi přijde, že se prostě "zasekly" ty čísla..

Kamarád mi řekl, že to nemám nijak řešit, jenže sme přešli od jiné společnosti u které byl předchozí majitel k ČEZu, a já nemám ponětí jak se to pak řeší... Známým se tenkrát elektroměr porouchal, a spotřeba se jim odhadla z minula, jenže nám nemá odkud.. a určitě neprojedem tolik, co bývalý majitel se starými spotřebiči...

8 odpovědí na otázku

 

 


1x

Té radě od známého sice rozumím, ale nedělej to tak.

Mohla bys být potom překvapená, jakou cenu elektriky ti neúčtují.

Takže zavolej dodavateli elektriny a nahlaš poruchu na elektroměru. Zbytek je starost dodavatele.

Možná je pouze někde upadený drát, ale i toto musí prověřit odborník, protože je všechno zaplombovaný.

Rozhodně neodstraňuj plomby. To bys vzala vinu za závadu na sebe.


Dobrá, dík.. :)

Radši tam hned zavolám, po všech běhání, než se všechno přepsalo a konečně začlo vše fungovat, jak má.. se zas objeví další problém :/ Mám asi nějakou smůlu :D A právě, že bych nerada to nechala jen tak, a čekala, co se pak stane.. Se pak s někym hádat o každou korunu.. na to už nemám nervy.

Ani se toho nedotýkám! :D Jen mi přišlo prostě zvláštní, že to z ničeho nic přestane.. Kdyby se tu něco dělo, nebo tak.. tak si řeknu - oukej, asi do toho někdo štouchnul, nebo se mohlo stát tohle a tamto.. No nic, nechám to na "odbornících" :D

 


0x
avatar ben

Dobrý den, pokud máte nějaké pochybnosti o stavu elektroměru, tak si zavolejte na tu bezplatnou linku ČEZu, zvolte si tam Řešení technických problémů (teď nevím přesně, jak se to tam jmenuje) a požádejte o kontrolu elektroměru. Pošlou Vám technika a ten elektroměr zkontroluje - je lepší udělat to včas a nespoléhat na nějaký vypočítaný průměr. Zdravím!

cez.cz/... P.S. Tak, ona ta linka není bezplatná, ale za místní tarif.

 


0x

Ahoj. Je to jen pár dnů, co jsem tu psal o poruše přepínacích hodin HDO. Sousedovi zase zůstaly sepnuté na denním tarifu. Zavolal jsem na to jejich poruchový tel. číslo 840 850 860 a za chvíli (2 hodiny), přijel mechanik, co mění i hodiny a ty přepínačky jako porouchané vyměnil. Někdy prý hrozí, naúčtování marného výjezdu. Zatím jsem se s tím nesetkal. Vždy něco kleklo. Tak že, posledujte si jestli se přepíná to přepínání. U běžícího tarifu svítí dioda. Že by mohla být porucha na jejich vysílači toho impulzu moc nevěřím. Rozhodně by na to přišli o dost dřív. U těch přepínaček je to možné. Jednotlivou příhodu oni nemonitorují a proto ani neřeší. Ahoj.

doplněno 19.09.14 00:07:

Tak, zase něco doplním. Sousedovi poslali z ČEZu dopis s prohlášením, že když mu elektroměr nějakou chvíli zaznamenával pouze na denní tarif, že si vytáhli jejich spotřebu od roku 2012 a propočítali nějaké poměry mezi CT a NT naměřenými hodnotami. Vyšlo jim, že jim přesunuli nějaké kW do nízkého tarifu. Asi za 500 Kč. Po doučtování, jim tak vrátí asi právě těch 500 Kč. Ty propočty jim vycházejí docela dost přesně. Ahoj. A jsem poslední. Nebo ne?


Já jim dám nějaký naučtování zbytečnýho výjezdu.. To ať si zkusí.. Spíš by měli bejt rádi, že na něco takovýho vubec upozornim.. kdybych to měla venku, tak o to čumákem ani nezavadím, a nevim o tom do doby, než kvuli tomu nějakej maník přijede..

Jinak dioda u VT svítí.. Když se přepne na NT, svítí i u NT. A ta uprostřed sem tam blikne.

Všechno mi přijde tak jako vždycky, akorat se netočí čísla..

email.cz/...

Nejprve bych zavolala na poruchovku, zda nemají nějaký problém oni. Zbytečný výjezd je fakt drahý. V červenci jsme jeli asi 10 dní pouze na NT. Dozvěděla jsem se, že to ČEZ potřebuje k vůli nějakému měření bla bla bla. Takže to u nás bylo úmyslně, že VT nespínal.


To mi někdo říkal, že taktéž pár dní záměrně jeli na NT.. Akorat mě mate, že u VT svítí dioda.. že všechno vypadá jako dřív... Teď se přepl na NT, a u VT je zhasnuto.. Mám to nechat na ráno, kdyby se to náhodou ještě hnulo, podle známého.. tak uvidím.. :)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]