Nejde zabouchnout dveře

Od: Datum: 12.09.14 07:43 odpovědí: 6 změna: 14.09.14 20:23
Je to divné, ale někdy dveře od bytu zabouchnu lehce, ale pak zas nějakou dobu jakoby si jazýček postavil hlavu a při dovírání prostě neuhne. Člověk by vyvalil futra, aby ty dveře zavřel bez použití klíče. Co může být příčinou? Už jsme zámek rozebrali a naolejovali, nemá to vliv.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.14 07:49
avatar

Pokud nepomohlo namazání zámku (někdy stačí lehce máznout šikmou plošku jazýčku), doporučil bych ho vyměnit za nový. Má zřejmě skrytou vadu (opotřebení), která se může (nemusí, ale neriskoval bych to) časem projevit tak, že buď (v lepším případě) dveře už nezavřete vůbec, nebo se naopak nedostanete domů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 12.09.14 07:51
Musite namazat sikmou plochu zapadky. Nejlepe vazelinou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 07:53

Asi jazýček vylézá příliš daleko a vykoukne nejen šikmá část, ale i rovná. Futro naráži na kolmou část, takže se nesnaží jazýček zasunout, ale ulomit.

Druhá varianta je, že je potřeba namazat styčnou plochu jazýčku a futra. Dnešní výrobci netuší nic o tribotechnice a nevědí, co věděli technici před 150 lety. Jaké dvojice materiálů mohou nechat třít bez nebezpečí zadírání s minimálním mazáním nebo úplně na sucho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.09.14 08:35

Zdravím,

namazání střelky zámku je první co pomůže. Jestli ale naráží rovnou ploškou, následuje kontrola pantů. Stává se že opotřebením pantů (závěsů dveří) se dveře malinko přiblíží k protějšímu futru. Někdy stačí o jednu otáčku zašroubovat závěsy, no a když ta možnost není, odpilovat plech kam střelka zapadá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.09.14 19:42

Ahoj. Těch věcí, co můžou nějak zlobit je víc. Většinu, tu už popsali kolegové. Mrkněte se na funkci použitých pružin a pérek. Zámek by měl fungovat lehce i vymontovaný. Na stole. Nový stojí asi od 130 do 185 Kč. Dokud to aspoň trochu funguje, neriskoval bych zaklínění klikové střelky ve futrech. Bezchybná životnost, se zřejmě snižuje. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majkaj
Datum: 14.09.14 20:23

Díky za rady, dveře i futra jsou relativně nové. Kování jsme i rozebrali a namazali. Zkusím vaše rady, moc děkuji.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.