Kamna kouřovodu 125 do 160 komína

Od: ® odpovědí: 4 změna:
avatar kato

Dobrý den,

nebude dělat neplechu když do komína o průměru 160 ,výšky cca 10m zapojím "slabá průměrem " litinová kamínka? - konkrétně Jotul F 602 CB.Průměr kouřovodu 125mm.

4 odpovědi na otázku

 

 


3x

Ne, neplechu to dělat nebude, jde v podstatě o "standartní" situaci. V případě, že Vám bude připadat tah komína velký můžete do kouřovodu instalovat klapku, jež je běžně k dostání.

 


2x

Jednoznačně dejte klapku . Mám podobné kamna a vyletělo by vám teplo z komína. Doporučuji na plotnu dát spalinový teploměr a při cca 200°c přivřít na pul , a za chvíli na škvírku . Komín vám bude tahat předehřátý vzduch z pod deflektoru a kamna se budou více žhavit(do kamen jde horký vzduch a hoří dřevoplyn) . Optimální teplota je 200-350°na plotně.

Tady je video s většími kamny


youtube.com/...

Vy máte malá kamínka , proto vám to takhle mohutně hořet nebude. Jde zde pouze o to že kamna hoří přidušená - pomalu -ale čistě . To znamená do komína jde málo horkych spalin , ale kamna jsou nažhavena

 


0x

ne,menší do většího v pohodě

No, ono to není úplně jednoduché.. na zapojení samozřejmě ano, ale funkčně to nemusí být úplně ok.. ale to nezávisí jen na průměru, ale i na účinné výšce komína, materiálu z jakého je postaven, kde dům stojí.. sežeňte šikovného kominíka, tedy ne jen toho, co jezdí se štětkou, ale co o tom něco ví a ten Vám řekne, zda to bude bez problémů nebo zda je třeba udělat úpravy.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]