Termostat + termoventily

Od: Datum: 11.09.14 17:02 odpovědí: 3 změna: 11.09.14 21:09
avatar

Ahoj. Budeme měnit plynový kotel, s ním rovnou vyměníme starý REGO termostat za nový digitální a chceme radiátory osadit termohlavicemi.

Bude mi to samozřejmě dělat topenář, ale chci se jen tak informačně zeptat...

Kde je ideální umístění termostatu? Předpokládám tak nějak, že v obývacím pokoji a asi na vnitřní stěně. Dále by mě zajímalo, jestli se termostatickými hlavicemi osazují všechny radiátory a jestli všechny můžou být "nastavené" tak nějak na tu požadovanou teplotu? Nebo v místnosti s termostatem, popř. jinde termohlavice být nesmí? Přijde mi divné aby byly všude, protože může nastat situace že se všechny hlavice uzavřou a nebude mít kudy cirkulovat voda.

Dávají se termohlavice i do místností jako WC a koupelna? Na WC bych ho u nás osobně asi dal, protože na tak maličkou místnost je tam radiátor zbytečně výkonný a je tam poměrně přetopeno.

A poslední věc, máme nucený oběh, tedy je tam čerpadlo. Starý kotel se spínal jednoduše "odpojením" od 230V, k tomu bylo paralelně připojeno čerpadlo, ovšem nový už má samostatné svorky pro pokojový termostat. Jak se v tom případě řeší zapojení čerpadla (230V), aby se spínalo zároveň s kotlem, když ten sám o sobě výstupní kontakty pro čerpadlo nemá (tedy aspoň myslím že nemá - Destila DPL 18)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pcmani*
Datum: 11.09.14 19:36

tak rego má být umístěno v nejchladnější vytápěné místnosti a termohlaavice můžete osadit na všechny radiátory a ta situace co píšete je klidně možná při stavu že termohlavice uškrtíte na minimum a rego nastavíte na vyší teplotu ale ne nebezpečná protože kotel jakmile se nahřeje na nastevenou teplotu topné vody ji přestane až do jejího ochlazení ohřívat a navíc cirkuluje potrubím takže se teplo předává přes něj

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.14 20:59

Čerpadlo se zapojí přes vlastní termostat, který bude čerpadlo spínat na základě teploty kotle. Lze to praktikovat pomocí obyčejného příložného termostatu nebo komfortnější variantou, kterou je termostat s odděleným čidlem. Čidlo se umístí do jímky v kotly pro to určené.

Dnes je spoustu výrobců, kteří nabízejí temostaty pro oběhová čerpadla. Lepší modely jsou elektronické a obsahují funkci "Antistop" , která zabraňuje "kousnutí" čerpadla v letním (odstavném) období.

doplněno 11.09.14 21:22:

Většina kotlů dnes obsahuje oběhové čerpadlo a potom lze nastavit i níže zmíněný doběh. Přímo v návodu "Destily" je zmíněno řešení při zapojení čerpadla.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.14 21:09

Ahoj. Jen tak nějak všeobecně. Tak, v místnosti, kde bude nějaké Rego, se termohlavice nemontují. Kotel dokáže pracovat i bez Rega, ovládáním ovládači na kotlovém panelu. Když kotel sepne, rozjede se i čerpadlo. Když vypne, může na něm být nastavený nějaký doběh. Pár minut po vypnutí kotle, ještě dochlazuje. Mě topenáři pod kotlem, mezi spátečkou a stoupačkou namontovali(zavařili) ventil, který má řešit svým nastavením situaci, když by se vypnuly všechny ventily na radiátorech. Jak by kotel spustil, rychle by se vracela horká voda zpátečkou a kotel by se vypnul. Takový malý okruh. Aby mohla ta otopná voda cirkulovat. Jen tu Destilu DPL 18 neznám.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.