Jak je moc hlučné teplovodní oběhové čerpadlo

Od: Datum: 11.09.14 14:51 odpovědí: 7 změna: 12.09.14 14:23

Dobrý den, uvažuji o zakoupení krbových kamen s teplovodním výměníkem na radiátory. Jelikož kamna by byla v místnosti kde se spí, zajímá mne jak hlučné či tiché je oběhové čerpadlo.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.14 14:53

To záleží na konkrétním typu a jeho umístění. Klasické oběhové čerpadlo během dne při normálních činnostech rušivě nepůsobí, ale v noci kdy je ticho slyšet je. Já mám čerpadlo v úplně jiné místnosti než spíme a v noci je slyšet hučení. Zvlášť když je ovládané termostatem a střídavě spíná a vypíná, působí to celkem rušivě.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 11.09.14 14:58
avatar

Dobrý den, tak, slyšet je - nové si bude bručet a později bude asi hlučnější. Ale, když pominu spínání (rozdíl mezi tichem a rozběhem), tak je to zvuk monotónní a snad uspávající. Záleží na tom, jaký máte spánek - někoho probudí i kapající voda do umývadla. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 16:45
avatar

Hlučnost záleží na typu čerpadla, mohou i bublat radiátory zavzdušněním. Samotíž nepřipadá v úvahu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 18:22

Pochybuju, že v dnešní době někdo vyrábí kamna s výměníkem a počítá a přizpůsobí to samotížnému rozvodu. Navíc - kdo by dneska samotíž dokázal udělat a hlavně chtěl počítat a postavit? Navařit během pár hodin měděné trubky, osadit čerpadlem a hurá na další zakázku.. záložní zdroj ať si řeší zákazník sám, pokud o tom má vůbec povědomí, pokud ne, foukne přetlakový ventil, proč se sr*t se samotíží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 11.09.14 22:08

Řešil jsem to tak, že na zeď jsem přišrouboval silentbloky z auta-koupit v mototechně.Na ně jsem přišrouboval ocelovou základovou destičku a k ní přišrouboval čerpadlo. Přívodní a odvodní potrubí před čerpadlem je přerušeno a je provedeno spojení gumovou hadicí. Hlučnost téměř zmizela-osobně vyzkoušeno, doma to mám už přes 30 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.14 05:56

Věřím tomu, samotný motor moc slyšet není, spíš se přenášejí jeho vibrace přes kovové potrubí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.09.14 14:23
avatar
Nejprodávanější firmy Grundfos a willo uvádějí hlučnost (db) na prospektech vedle údajů o spotřebě takže i podle toho se dá vybírat.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.