Jak vyčistit kachličky u sporáku

Od: Datum: 10.09.14 22:15 odpovědí: 11 změna: 11.09.14 17:47

Nájemník vrátil dceři byt a když jsem jej dával do pořádku zjistil jsem, že kolem sporáku na kachličkách je vrstva tuku,stejně tak na ostatních,které jsou na ploše mezi skřínkami nad pracovní deskou. Napadá mne jedině koncentrovaný Jar nebo Cilit a houbička a drzhnout a drhnout. Vím, že existuje parní čistič,ale nevím,jak dalece je účinný a pořizovat si jej jednorázově se mi zrovna nechce.Poradíte,zda se dá mastnota odstranit i jinak?

doplněno 11.09.14 17:29:

Použil jsem Fixanelu,špachtli a vodu. Opravdu byla špachtle potřeba,na zemi byla vrstva,která se táhla... Navíc je tam dřevěná podlaha,takže s vodou jsem musel opatrně. I tak mi očištění 3m2 dlaždiček a komplet sporáku trvalo skoro 3 hodiny a to jsem se opravdu neflákal. Nechtěl bych se živit jako "kosmetička podlah",hluboce před nimi smekám. Děkuji všem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.14 22:18

osvědčil se mi coyote,určený na čištění motorů *smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.09.14 22:32
Zdravím. Já jsem nedávno objevila prostředek "Fixinela Perfekt - kuchyně". Rozprašovač vytvoří pěnu, kterou necháte chvíli působit a mastnota jde dolů téměř sama . A stojí cca 40 kč. Doporučuji M
Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.09.14 22:57

Já jsem právě na tuhle mastnotu použil průmyslový čistič od 3M finančně je to tedy rána (já ho nekupoval, ale vyfasoval), ale narozdíl od koncentrovaného saponátu to funguje. Nastříkáte a milimetr tuku setřete (skoro jako v reklamě).

Můžete použít i jiný čistič, třeba tenhle je levnější. Ale to 3M je fakt super. Třeba se to dodává i v menším balení, aby to nebyla taková rána.

Od: kutululu
Datum: 11.09.14 07:12

Já na mastnotu a hodně zažranou špínu používám Savo kuchyně a účinkuje to skvěle.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.09.14 07:30

Díky všem za rady ,jdu na to. Hezký den

Datum: 11.09.14 07:53

Pro začátek plochu namočte a vezměte na to špachtli. A až pak prostředek na čištění. Klidně i jemný písek na vany a nějaký jar. A nešetřit vodou! Je to práce pro vraha. Za trest. *plac*

doplněno 11.09.14 18:06:

Joe, určitě máte pravdu. Já mám heslo: Potřebuji jen to, co mám. :-D A špachtli mám.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.09.14 08:45

Tak to doporucuji sehnat neco, o cem pisou radcove vyse, vzdyt doma pokrocila a nemyslim si ze je treba se trapit pri uklidu mastnoty spachtli, piskem a houbickou.

Od: martinv*
Datum: 11.09.14 09:24

Mám nájemníky a po zkušenostech s předáním bytu po ukončení nájmu mám také špatné zkusšnosti. Ve smlouvě mám nově uvedeno, že byt předají čistý a vymalovaný (na bílo). A podepsali mi dodatek ke smlouvě - úhradu vymalování při špinavých nebo poničených stěnách a také náhradu za úklidovou službu v případě znečištění. Abych předešel konfliktu při sjednávání strhnutí z kauce, mám uvedené i konkrétní částky. Mám to podepsané, a motivuji tak nájemníky, aby byl byt předaný čistý a uklizený (pouze s ohledem k běžnému opotřebení).

Od: ben®
Datum: 11.09.14 14:39

Dobrý den, moc bych Vám přál, aby Vám ta víra ve smlouvu a podpis vydržela co nejdéle.

Snad budete mít štěstí na normální lidi. Ale, k dotazu - já bych tu špachtličku nezatracoval.

Dovedu si představit nános, který se musí odstranit špachtličkou (bude se to táhnout a mazat), tu špachtličku otírat do hadru a až na ten zbytek nánosu použít odmašťovadlo, které bude mít už méně práce. Ovšem, možná by byla příjemnější práce ty kachle oklepat a obložit vše znovu.

Zdravím!

Datum: 11.09.14 14:04

Jen ještě maličkost, nedrhnu, ale místo sava požívám domestos na WC. Je hustý a vydrží na ploše déle. Ale podotýkám, že je lepší pracovat s otevřeným oknem a pak déle větrat. ;)

Datum: 11.09.14 17:47

Minulý týden jsme likvidovali mastné nánosy na skříňkách linky.Použil jsem louh(sodný či draselný)slabý roztok,gumové rukavice,brýle.Potom celé omyl octem a vysušil.Skříňky jako nové,.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.