Co s dlažbou v paneláku?

Od: Datum: 10.09.14 21:41 odpovědí: 3 změna: 11.09.14 17:52

Dobrý den,

Koupila jsem byt, kde původní majitel do chodby a kuchyně nalepil dlažbu. Dlažba je strašná, poškrábaná, ve tvaru obdélníků tak 10x15 cm. V rohu chodby, kde byla dříve vestavěná skříň dokonce kus chybí. Sokl nalepený okolo místostí z této dlažby jsem nechala odstranit a zdi vyhladit. Dlažbu nechci nechat vytlouct, ale něčím překrýt. Původně jsem myslela na PVC s filcem, které je prý určeno na dlažbu, metr stojí asi 600,- Kč. Ale někdo říká, že spáry se stejně za chvíli prošlapou a je nutné nejdříve udělat stěrku. Do toho se mi vůbec nechce, dlažba je už tak cca o 8 mm vyšší než podlaha v ostatních místnostech, je to pro mě další finanční náklad a další nepořádek už v tak zařízeném bytě. Poslední řešení by byl asi zátěžový koberec, i když v kuchyni moc praktický není. Nevím jak bych pak měla přidělat lišty, aby se za ně skryly kabely?

Děkuji za Vaše zkušenosti a nápady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.14 22:12
avatar

Sice to nechcete, ale přesto by bylo nejlepší dlažbu odstranit, dát nivelačku a na ni kvalitní lino. Koberec není zvl. v kuchyni praktický, občas něco vylijete. Cokoliv dalšího položíte na dlažbu vás přinutí řešit problém drhnutí dveří, které budete muset pravděpodobně přiříznout. Samotná dlažba v paneláku je sporná z hlediska hlučnosti, sousedé pod vámi z ní jistě radost nemají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 00:46

Koberec v kuchyni mám již 20 let, tedy ne 1, ale asi 5, možná 6., 7.. Používám nízké koberce, jdou jednoduše vysát a jsou cenově dostupné. Kryju s nima lino, které není vzhledné a do rekonstrukce podlah v celém bytě se mi nechce. Nic mně ještě nikdy neukáplo, jen jednou se mi podařilo vylít kus sulcu z plného pekáče, když jsem ho dávala do lednice. I s touto mastnotou si hravě poradil Ariel na koberce. Takže, nejlevnější řešení je koberec a časem můžete přejít k rekonstrukci podlahy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 17:52
avatar

Musím dát zapravdu Mag.Také mám v kuchyni zátěžový koberec.Ta dlažba jde tmelem zahladit spáry a pak se koberec už neprošlape.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.