Máte Tip na kapesní dezinfekci?

Od: Datum: 10.09.14 19:57 odpovědí: 8 změna: 07.10.14 09:52

Myslím tím dezinfekci pokožky především rukou po jízdě hromadnou dopravou nebo v případě že se chci najíst a není možnost si umýt ruce vodou a mýdlem , klidně větší balení já mám lahvinku na 65 ml do které bych to přelil .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.14 20:26

Dobrý den. Svého času jsem prodělal onemocnění, které vyžadovalo čistotu, až sterilitu a jako nejpraktičtější se ukázaly desinfekční ubrousky. Bohužel je to už řádka let a nevzpomenu si na název, ale bylo to něco jako toto. Na povrchy jsem pak používal Incidur Spray, měl jsem ho tenkrát od známého lékaře, ale dá se i koupit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 20:26
avatar

Dezinfekční gel z drogérie DM a cena do 50 kč. Jinak seženete dnes už v každé drogérii, nebo lékárně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.14 23:22
avatar

No vzhledem k tomu, že pokožka sama o sobě není úplně neprostupná, je nejlepším řešením nosit nějaké rukavice :) Třeba v Japonsku je to úplně normální, tam často mají i roušky. Patlat si na sebe pořád nějaké desinfekce, to není zrovna zdravé, protože co je to desinfekce? Slabý jed, který sice není dost silný na zabití člověka, ale zahubí mikroorganizmy a často i nějaké buňky v našem těle. Proto se taky u některých zranění dezinfekce ani nepoužívá - zranění by potom hůř srůstalo. A proto se taky nedoporučuje se patlat třeba v benzínu, oleji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 15:49

JJ , souhlasím ale taky to používám sporadicky, mě "špína" jako taková nevadí často pracuji na baráku nebo se hrabu v autě atd... , ale spíše jde o tu hromadnou dopravu nebo když si chci sníst svačinu když jsem na výletě a nemám nic jiného k dispozici .

Datum: 11.09.14 08:02
avatar

Ve zdravotnických potřebách vám nabídnou. Dnes už si ve zdravotních zařízeních personál nemyje ruce vodou a mýdlem. Všude mají lahvičky s dávkovačem. Promnou ruce a jsou čistí. Jasně že špinavé ruce umyjí, ale pak stejně použijí dezinfekci. ;) Věděla jsem to dříve, ale v pondělí jsem si to uvědomila velmi silně. Ortoped mi kontroloval pohmatem a pohybem klouby a také klenbu na chodidlech. A pak u umývadla pšouknul na ruce a promnul. A když jsem čekala na papíry, sestry měly umývadlo suché. Jen lahvička tam stála. A naprosto čistý, nepoužitý ručník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.14 11:39
avatar

V běžných životních situacích snad není dezinfekce zapotřebí - to by měl zvládnout imunitní systém. Přinejhorším není nutné jíst holýma rukama - i ten rohlík si můžeš třeba držet v sáčku. Nemyslím, že jsem nějaký špindíra, ale dezinfikovat se po každém sáhnutí na cizí kliku nebo zábradlí mi připadá paranoické.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.09.14 15:50

Ano souhlasím z části je to vytvořeno paranoiou ale v hromadné dopravě si myslím je to opodstatněno .

Datum: 07.10.14 09:52

Mě se osvědčil anglický gel Safemate.

Zajímalo by mě jestli to, že chrání před 99,99% je pravda nebo jen ochrana výrobce a na to 0,01% procento by odkázal při případném problému. :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.