O jaké dřevo se jedná?

Od: Datum: 10.09.14 17:38 odpovědí: 4 změna: 10.09.14 18:59

Zdravím,

chtěl bych vyrobit dřevěnou krabici, ale hledám vhodné dřevo, chtěl bych něco co je tloušťkou něco mezi překližkou a klasickým dřevem.

Např. něco na tento způsob: http://img.alibaba.com/photo/…wnia_wood_pine_or_plywood.jpg netušíte o jaké dřevo se jedná je tohle překližka? přijde mě to o něco širší. Nicméně pro mě asi ideální. Ale nikde v hobymarketech takto široké dřevo nemají, nebo jsem ho alespoň nenašel... Případně máte nějaké doporučení z čeho to udělat? Bude to větší krabice tzv "memory box" což bude krabice na vzpomínky, kde budou fotoalba, a další různé krámy ke kterým mám nějakou citovou vazbu. Takže aby to něco vydrželo :)

Děkuji mockrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.14 17:49
avatar

Pine wood je borovice- takže je to zřejmě z borové spárovky. Samozřejmě to nemůže být z jedné desky, zkroutilo by se to. Takže jako nejjednodušší se jeví použít skutečně překližku - ty se vyrábí v mnoha tloušťkách, takže není problém použít třeba sílu 10 - 12mm.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.09.14 18:01
avatar

Pokud chceš za každou cenu vyrobit sám, tak bych to viděl na překližku 8 - 10mm. Podle velikosti té krabice. Otázka je, jestli to opravdu stojí za to vyrábět, když není k dispozici truhlářská dílna. V podobných krabicích se dodává třeba víno. Možná by stačilo uvést plánovaný rozměr a něco by se našlo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mufii1
Datum: 10.09.14 18:45

Uričitě by se našlo, ale má to být dárek a jelikož si chci zahrát tak trochu i na kutila, rád bych se do toho pustil sám, ať to má alespoň nějakou tu citovou hodnotu :) Na spárovku jsem se koukal v bauhausu a to je pěkné dřevo, líbí se mi jak je čisté, jen sem si říkal že je moc silné, takže by celá krabice byla asi těžká... :) Zkusím se ještě mrknout po těch překližkách, díky moc :)

Datum: 10.09.14 18:59
avatar

Jak chceš mít tu krabici vlastně velkou?

Jak plánuješ provést spoje? Na kolíky? Cinkovat to asi nebudeš, viď? Kdybys to týbloval, tedy kolíkoval, tak doporučuju trochu větší sílu materiálu. Něco mezi 16mm a 18mm by bylo akorát. A jestli spárovka nebo překližka, to je vcelku jedno. Obojí ma výhody a nevýhody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.