Proč má stát Čr nespravedlivé systémy?,

Od: Datum: 10.09.14 11:43 odpovědí: 14 změna: 25.09.14 09:40

Chtěla bych se zeptat s otcem dítěte nežiji a v jedné domácnosti dohodu o výživném jsem donesla že mi bude měsíčně platit a pý to nestačí prý musím mít svěřenou dceru do péče soudem a pak jsem se dočetla že to není potřeba pokud nejsme manželé že stačí pouze dohoda přídavky na dítě jsem nedostala prý mohu zažádat až po třech měsících a ktomu sepíšu papír o tom že ho vyloučíme ze společně posuzovaných osob a doložím dokolad o tom že si nepřiznává daně.Mám už v tom zmatek.Sousit se nechci z důvodu že bývalí se kterou mám 11 ti letou dceru jsem se také soudila výživné určené byli a pořád byl ve vykonu trestu a tam nebyl pracovně zařazen.Doklad z věznice jsem doložila.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.14 12:22

Ahoj. Milá Wendy, sice máš pravdu v tom, že náš stát má některé systémy nevlídné lidem, ale když už jsou nastavený nějaký pravidla, tak ti asi nezbude, než se podle nich řídit. Jak moc, ti budou chtít úředníci, na jakékoliv úrovni chtít momoct, je otázka. Většinou všichni, i u soudů dokážou poradit: Vemte si právníka. Kolikrát ani nedají na vědomí, že provedli nějaké rozhodnutí. Pokus se oslovit pracovnice na Městském úřadě ( nebo Magistrátu) na sociálním odboru. Třeba to výjde a něco ti budou schopné poradit. Ahoj.

doplněno 10.09.14 14:39:

To je právě ten problém, že mnozí přispěvatelé (ani to mnohdy nejsou radilové), vloží nějaký příspěvek a nikdo pořádně neví, komu nebo k čemu má patřit. Liduš, tvoje odpověď by zasloužila několik kladných hodnocení. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.09.14 13:00
avatar

Milá Wendy, máte pravdu v tom, že nastavení soc. dávek je špatné a že bohužel i když si vyberete bezproblémového otce svých dětí, může se za čas stát problémovým. Nejlépe když zajdete za nějakým advokátem, třeba i pro soc. slabé, poradna zdarma. Dcera se s manželem také na všem dohodla ale jistota je jistota a vše posvětil soud, za vše se platí, za svěření dětí do péče, za rozhodnutí o výživném...pokud je dohoda je to otázka jednoho velmi krátkého jednání.

doplněno 10.09.14 14:02:

"večerníček" To je na mě? Snad ne, nikde nepíši co dělat neměla, naopak, píši co udělat má.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.09.14 13:58
avatar
No to snad ne. Tazatelka se ptá, co má dělat... s vy ji píšete, co dělat neměla. Jak tak koukám, byli jste asi dokonalí. Nechápu takové odpovědi. Za mě jsou k ničemu!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: depp
Datum: 10.09.14 17:38

"Proč má stát Čr nespravedlivé systémy?"

Něco se vám může zdát nespravedlivé ale často je to z toho důvodu, že některý typ dávek byl zneužíván a pokud stát chce nebo musí předejít takovému jednání, potom vzniká pro obyčejného smrtelníka nadmíra byrokracie. S tím ale sotva my tady něco uděláme. Pokud máte vyloženě pocit, že úřednice nepostupuje správně, doporučuji vybrat Váši krajskou pobočku na této stránce a naformulovat Váš dotaz:

http://portal.mpsv.cz/

Následně z pohodlí domova postačí vyčkat odpovědi vedoucího příslušného oddělení. Řiďte se pokyny v jeho odpovědi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: depp
Datum: 10.09.14 17:49
Ohodnoceno: 0x
 
Od: alena*
Datum: 11.09.14 06:15

Milá Wendy,

léta jsem pracovala jako mzdová účetní, tak naprosto chápu Vaše znechucení neustále něco dokládat. Sociální pracovnici musíte vysvětlit, že svěření dítěte do péče soudem nemáte a ani mít nemůžete, protože k soudu nedošlo. Od otce dítete chtějte potvzení, že u svého zaměstnavatele neuplatňuje daňovou úlevu na dítě (pokud by uplatňoval, znamená to, že žijete ve společné domácnosti), že nežijete ve společné domácnosti (možná by bylo dobré doložit kopii občanky) a písemnou dohodu, že Vám přispívá na dítě tolik a tolik korun měsíčně (pokud připívá). Přídavky na dítě se počítají podle předcházejícího čtvrtletního příjmu, takže je dostanete v případě, že na ně budete mít nárok, zpětně. Hlavně se nesmíte nechat odradit a pokud něčemu nerozumíte, tak se pořád ptejte. Na úřadech, známých, všude, kde by Vám mohli poradit, jde o Vaše dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wendy*
Datum: 11.09.14 09:21

Děkuji každopádně za rady všem,ale mě bylo řečeno že se může až po třech měsících otec vyloučit ze společně posuzovaných osob a k tomu doložit potvrzení od zaměstnavatele že nemá úlevu na daních,a potom si požádat o přídavek na dítě.

Od: depp
Datum: 11.09.14 18:06

To co popisujete, je docela divné ale něco podobného se vám může stát například při žádostech kolem životního minima. Vy například dojdete s vyplněnýma papírama na sociálku, kde uvádíte manžela ve společné domácnosti, následně zjistíte, že pokud je manžel s vámi v domácnosti, potom nemáte na dávky nárok. Chcete to změnit ale paní vám odmítne vydat žádost zpět a jste evidovaná už s prvním podáním neb opravu by považovala za účelovou úpravu nebo jdete žádat o životní minimum myslíte jak jste na tom bídně, že nemáte peníze. Vyplníte že máte ale auto. Paní u přepážky vám řekne, auto má cenu 150 000 a na dávky nemáte nárok 2 roky. Nacvaká to do pc a sbohem. Nevím jestli je tohle může být váš případ ale každopádně podle toho co píšete to tak může být, protože jinak to zní celkem jako nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: macek7411*
Datum: 11.09.14 22:27

Našel jsem si příslušný formulář, ano vyplníte, že máte auto. Dále vyplníte cenu, proto vám žádná paní žádnou cenu neřekne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: depp
Datum: 12.09.14 08:23

K žádosti musíte donést i velký techničák. Příkladem, napíšete že máte Ferrari s cenou 50 000. Paní se jen usměje, vykalkuluje vám auto na 10 000 000 a řekně - na dávky si přijdete cca za 60 let. Jste veden v jejich databázi a nedostanete 60 let ani kačku. Už si rozumíme?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wendy*
Datum: 12.09.14 10:03

auto nevlastním a ani řidičský průkaz nemám a ani řídit neumím! Tak nevím co po mne mohou chtít ještě s otcem nežiji ve společné domácnosti ve smlouvě není a má i jinde vedené trvalé bydliště tak nechápu proč budu muset až po 3.měsících otce vylučovat a k tomu dokládat že si nepřiznává úlevu na danních.

Od: depp
Datum: 12.09.14 11:16

U některých plateb, například příspěvku na bydlení, probíhá dokladování nákladů čtvrtletně. To ale neznamená, že nemůžete požádat o dávku vlastně kdykoli. To po 3 měsících mně nedává smysl. Radím vám napsat na vedení některé pobočky a nechat si to vysvětlit, ať máte jistotu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wendy*
Datum: 13.09.14 14:08

ještě po mne chtějí otce dítěte příjmy za rok zpětně i když jím tvrdím i dokládám že v nájemní smlouvě sním nebydlím i v dohodě o výživném má jinou adresu než co mám já a stejnak chtějí jeho příjmy dokládat a pry když budu žádat do tří měsíců budu muset dokládat přijmy otce a pokud až po třech měsících tak ne ale budou chtít potvrezení že nemá ulevu na danních od zaměstnavatele a budu muset ho pak vyloučit ze společně posuzovaných osob že ze zákonna se otec počíta do společně posuzovaných osob po dobu třech měsíců atd..hlavně v tom mám zmatek a každý na pobočce mi říká něco jiného takže už nevím co ajak dál

Od: damkova222*
Datum: 25.09.14 09:40

tak to je blby já mám taky 8 děti ale můj muž je taky takovi

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.