Zatékání a plísně v obecním bytě

Od: Datum: 10.09.14 10:51 odpovědí: 3 změna: 10.09.14 19:13

Dobrý den,chtěla bych se informovat ohledně obecního bytu.Po dobu deseti let zatékání střechou do podkroví,podáváním stížností se nic neřeší.Vyvrcholilo to plísní na stropě.Na obecním úřadě byla několikrát závada nahlášena,žádná reakce ani oprava pouze dání kýblů na půdu.Dá se prosím proti tomuto nějak bránit?Na obci se niní ohání tím že se čeká na znovu zvolení starosty do té doby s tím nehodlají nic dělat.Z důvodů zdravotních problému syna chci co nejdříve závady odstarnit.Můžete mi prosím poradit na koho se popřídadě obrátit v příloze zasílám foto.DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.14 15:06
avatar

U nás se v OB neobracíme na obec ale na firmu co dům spravuje, otravujeme tak dlouho až se něco udělá, můžete žádat slevu z nájmu, můžete se ohánět vyjádřením hygienika, lékaře (každé si sama platíte). Prostě se obrňte trpělivostí, zkuste na úředníky nekřičet ( u nás chodí všude kliďas manžel, já bych je mohla zabít), on v klidu a s úsměvem (někdy kávou) vždy vše vyřídí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.09.14 17:04
avatar

Jestliže jsou plísně, klidně může být byt neobyvatelný a obec musí řešit závadu. Je třeba slušně, ale důrazněji požadovat opraqvu, slevu z nájmu, náhradní byt, a další.

Kdo se stará o obecní domy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.14 19:13
avatar

§ 2208

(1) Oznámí-li nájemce řádně a včas pronajímateli vadu věci, kterou má pronajímatel odstranit, a neodstraní-li pronajímatel vadu bez zbytečného odkladu, takže nájemce může věc užívat jen s obtížemi, má nájemce právo na přiměřenou slevu z nájemného nebo může provést opravu také sám a požadovat náhradu účelně vynaložených nákladů. Ztěžuje-li však vada zásadním způsobem užívání, nebo znemožňuje-li zcela užívání, má nájemce právo na prominutí nájemného nebo může nájem vypovědět bez výpovědní doby.

§ 2207

(1) Po dobu nájmu provádí běžnou údržbu věci nájemce, ledaže se k ní zavázal pronajímatel. Ostatní údržbu věci a její nezbytné opravy provádí pronajímatel, ledaže se k některému způsobu nebo druhu údržby a k opravě některých vad zavázal nájemce.

Podívejte se do Nového Občanského Zákoníku 89/2012 je tam Vaše situace popsána,vyhledejte a v klidu pročtěte.Já takhle válčila s městem když dopustilo aby se po našem domě rozšířily štěnice.Zákoník mi pomohl,popřípadě prostudujte část Péče o zdraví a pomohlo mi povolat hygienu.Na netu určitě zjistíte kde nejblíže máte stanici KHS a ta vám poskytne vyjádření k věci.

doplněno 10.09.14 19:15:

Vyjádření KHS je zdarma,na maila Vám odpoví,ale pokud to s obcí nehne,tak pevné nervy.Já si musela zaplatit D.A.S.protože u nás ve městě si myslí že jsou bohové.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.