Tepelné čerpadlo, ohřev bazénu

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobré ráno, koncem srpna jsem si pořídil tepelné čerpadlo k bazénu. Jedná se o čerpadlo BP-85HS mountfield.cz/... . Bazén má objem cca 30 m3. Zatím jsem zklamán, mám pocit, že ohřev není takový, jak jsem si představoval. Rád bych znal názor někoho, kdo má s ohřevem bazénu tepelným čerpadlem a zejména může uvést parametry jako jsou vstupní teplota, výstupní teplota v závislosti na teplotě okolního vzduchu, doba ohřevu např o jeden stupeň vztaženo na okolní teplotu. Prosím konkrétní věcné odpovědi od lidí s vlastní zkušeností, ne širokou diskusi o principu, vhodnosti, či nevhodnosti TČ. Děkuji za reakce.

doplněno 22.09.14 19:10:

Děkuji za odpovědi, letos už asi s pokusy končím a uvidím jak na jaře.

2 odpovědi na otázku

2x

Na tak velký bazén jste zvolil malé čerpadlo...

Aby ste ohřál vodu například z 24° na 25 muselo by čerpadlo běžet cca 5h. Za tuto dobu zase spousty tepla ztratíte, takže toto čerpadlo Vám nezateplený bazén nemůže vyhřát.

2x

Mám podobné čerpadlo XHP 50 od Brilix na bazén 20m3 . Ohřev o 1 st. trvá přibližně 4 hod. Ideální kombinace je mít bazén zateplený v zemi a zastřešen polykarbonátem . Prvotní nahřátí na ideálních 28st. trvá na jaře asi 2 celé dny a pak se to celou sezonu udrží . Koupeme se od konce dubna do půle října - pak už je venku chladný vzduch a je to koupání spíše taková rychlovka - šup tam na 15 min a rychle domů do tepla . Přes léto , když svítí slunce TČ vůbec nezapíná , spíše musíme větrat . Přes noc klesne teplota v dnešním počasí ( díky zateplení zastřešení ) pouze o 1 st. , takže TČ stíhá dohřát na těch 28st. Takže pokud není zatepleno a zakryto , TČ nemá nárok vodu dohřát :( .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]