Tepelné čerpadlo, ohřev bazénu

Od: Datum: 10.09.14 09:11 odpovědí: 2 změna: 12.09.14 12:31

Dobré ráno, koncem srpna jsem si pořídil tepelné čerpadlo k bazénu. Jedná se o čerpadlo BP-85HS http://www.mountfield.cz/tepe…lne-cerpadlo-bp-85hs-3bte0308 . Bazén má objem cca 30 m3. Zatím jsem zklamán, mám pocit, že ohřev není takový, jak jsem si představoval. Rád bych znal názor někoho, kdo má s ohřevem bazénu tepelným čerpadlem a zejména může uvést parametry jako jsou vstupní teplota, výstupní teplota v závislosti na teplotě okolního vzduchu, doba ohřevu např o jeden stupeň vztaženo na okolní teplotu. Prosím konkrétní věcné odpovědi od lidí s vlastní zkušeností, ne širokou diskusi o principu, vhodnosti, či nevhodnosti TČ. Děkuji za reakce.

doplněno 22.09.14 19:10:

Děkuji za odpovědi, letos už asi s pokusy končím a uvidím jak na jaře.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.14 10:11

Na tak velký bazén jste zvolil malé čerpadlo...

Aby ste ohřál vodu například z 24° na 25 muselo by čerpadlo běžet cca 5h. Za tuto dobu zase spousty tepla ztratíte, takže toto čerpadlo Vám nezateplený bazén nemůže vyhřát.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jarous*
Datum: 12.09.14 12:31

Mám podobné čerpadlo XHP 50 od Brilix na bazén 20m3 . Ohřev o 1 st. trvá přibližně 4 hod. Ideální kombinace je mít bazén zateplený v zemi a zastřešen polykarbonátem . Prvotní nahřátí na ideálních 28st. trvá na jaře asi 2 celé dny a pak se to celou sezonu udrží . Koupeme se od konce dubna do půle října - pak už je venku chladný vzduch a je to koupání spíše taková rychlovka - šup tam na 15 min a rychle domů do tepla . Přes léto , když svítí slunce TČ vůbec nezapíná , spíše musíme větrat . Přes noc klesne teplota v dnešním počasí ( díky zateplení zastřešení ) pouze o 1 st. , takže TČ stíhá dohřát na těch 28st. Takže pokud není zatepleno a zakryto , TČ nemá nárok vodu dohřát :( .

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.