Pojištění bytu nájemcem

Od: Datum: 09.09.14 19:14 odpovědí: 5 změna: 10.09.14 08:34

Bydlím v nájmu.

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, jestli se můžu nějak pojistit na škody, které v bytě způsobím. Příklad: škobrtnu, spadnu na televizi (která patří majiteli bytu) a rozbiju ji. Nebo rozbiju umyvadlo apod.

(Existuje pojištění odpovědnosti, ale v pojistných výjimkách je právě škoda způsobená na pronajaté věci.)

Pojištění domácnosti se zase vztahuje jen na moje věci. - Mimochodem, nevíte, kde se dá uzavřít nejlevněji - moje věci budou mít malou hodnotu, pár desítek tisíc max.

Takže: můžu se já vůbec pojistit proti tomu, že něco v pronajatém bytě zničím?

Díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 09.09.14 19:46

A proč se takto neptáte na pojišťovnách?

Ohodnoceno: 0x

Od: pojisteni
Datum: 09.09.14 20:27

V té největší - ČP - jsem dnes byla a obíhat všechny, jestli nenabízejí jiné produkty než ona, nemám čas. Vzhledem k tomu, že předpokládám, že nejsem jediná, kdo tohle řeší, jsem chtěla využít zkušeností ostatních. Pokud žádné nemáte, tak prosím nereagujte, vaše odpověď byla naprosto zbytečná. Děkuji.

Od: pcmani*
Datum: 09.09.14 22:59

dobrý den zeptejte se u kooperativy

Datum: 10.09.14 00:26

Zkusil jsem zagooglit a vypadá to, že pokud uzavřete pojištění domácnosti, mělo by se vztahovat i na věci v nájmu (ovšem ne, pokud je poškodíte Vy). Škodu způsobenou na majetku pronajímatele Vaší osobou by zase mělo krýt pojištění odpovědnosti za škody . Čerpal jsem z tohoto článku. Autor bohužel neuvádí konkrétní zdroje z kterých čerpal, ale vypadá to, že narozdíl od Vás našel nějakou pojišťovnu, kde Vámi uvedená výluka z pojištění neplatí...

doplněno 10.09.14 00:46:

Jak píše pcmani, zkuste se kouknout na tu Kooperativu. K pojištění domácnosti mají pojištění odpovědnosti za škodu jako doplňkový produkt. Zmiňovanou výluku z pojištění jsem ve VPP nenašel.

doplněno 10.09.14 11:38:

@pckop: Ano, s tou výlukou ve VPP Kooperativy máte pravdu, má chyba. Jak jsem psal, prostě jsem to nenašel.

S tím článkem, jak jsem psal, je věčná škoda, že není uvedeno, z čeho autor čerpal.

Pojištění domácnosti:

V tomto případě budou pojištěny jak věci, které patří nájemníkovi, tak zařízení vlastníka nemovitosti, které nájemce oprávněně užívá. (Tedy to, na co se vztahuje výluka ve VPP Kooperativy)

Pojištění odpovědnosti za škodu:

Nájemník tím zajišťuje i riziko poškození vybavení bytu, které je v majetku nájemce. (Zde jsem chybně pochopil jako v majetku pronajímatele, ale pokud je věta postavená tak jak je, nedává smysl) Nájemník = nájemce, těžko by pojišťovna hradila škodu, kterou si osoba způsobila sama.

Datum: 10.09.14 08:34

Neznám taková pojištění. Amper, v článku je zmiňována škoda v sousedních bytech a ve VPP si přečtěte na straně 10 článek 33, bod 2 c.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.