Neférové jednání RK, co s tím?

Od: Datum: 04.09.14 13:50 odpovědí: 3 změna: 04.09.14 19:40

Prosím o radu,

Před několika měsíci se můj parner rozhodl pro koupi RD . Vyhlídl pro nás domek na vesnici, nedaleko města ve kterém žijeme. Na domku a přilehlém pozemku, byl poutač nejmenované RK . Tak jsme onu RK kontaktovali . Z počátku maktéř RK jednal velice obětavě, zařídil prohlídku nemovitosti, kontakt s majiteli atp. Byli jsme s partnerem oba nadšení, připadalo nám vše velice solidní.

Bohužel to bylo naposledy kdy tomu tak bylo.

Hned jak jsme projevili vážný zájem o koupy tohoto RD . Makléř Rk zareagoval tím, že s prodejem nebude nejmeší problém. Již dopředu jsme jej informoavali, že koupi budeme jistit hypotéčním úvěrem , který měl partner ve své bance již předschválený.

Makléř nás ujistil že s tím nebude nejmenší problém , že vše domluví s majiteli a v RK. Za pár dní nás kontaktoval s tím, že musíme RK podepsat ,,Rezervační smouvy na koupy této nemovitosti,, s poplatkem 50 tis. KČ. Tato smlouva vymezovala práva mezi prodávajícím, kupujícím a sprostředkovatelskou RK . Zajišťovala že Do určitého data nemůže koupit nemovitost jen my atd ...

Připadalo nám to tenkrát logické. Rezervační poplatek jsme tedy zaplatiky a smlouvu podepsali.

Od té doby se vše sr...

Museli jsme pro banku nechat vyhotovit odhat na tržní cenu nemovitosti kvůli hypotéce. Od odhadce jsme se jen tak mimoděk dozvěděli, že na parcele s domem který kupujeme stojí nezlegalizovaná garáž. O čemž nám samozřejmě nikdo neřekl . Reakce realitního makléře byla prostá, že to vyřeší . To byl jen první problém.

Banka schválila Hypoteční úvěr, tak jsem tedy. Přistoupili ke kupní smlouvě. Jenže ten den co jsme ji měli podepsat. Jsme se dozvěděli že na dům padlo zástavní právo . Jedné nejmenované nebankovní společnosti . RK nám samozřejmě nic neřekla prý to nevěděla. Když jme to opět nějak vyřešili a RK zaplatila za prodávající dluh s tím, že si to vezme z peněz za prodej.

Kupní smlouva se tedy podepsala . Přišlo na vkládání zástav banky a vlastnických práv mého partnera na katastr nemovitostí. Vše třebné se tedy zaplatilo , kolky vklady atd ...

Do týdne přišla odpověď se zamítnutím vkladů od katastrálního úřadu. S tím že část příjezdové cesty k nemovitosti není ve vlastnictví prodávajícího.

To už jsme s partnerem byli oba pěkně na ... jelikož se celá záležitost neskutečně protáhla dokonce až za termín rezrvační smlouvy . Po nesčetných telefonátech a jednáních na RK. Nám makléř řekl že je to vše vina prodávajících. Sypal na ně všelijakou špínu atd. Vše to znělo celkem pochopitelně .

Po pár měsících co se i totot vyřešilo , se zástavní práva a vlastnická práva atd vkládali na katastr znovu . Jenže ouha ... Z katastru přišla další zamítavá odpověď . Tentokrát pto to že vkládané dokumenty neměli veškeré náležitosti.

RK opět vše svedla na prodávající že jsou absolutně neschopní atd. Mluvil o nich doslova vulgárně . Vlastně celá RK včetně řiditele na prodávající jen sprostě nadávala a vše svalovala na ně. Nás neustále balamutili že vše bude brzy o.k atp . Po nějaké době to začalo vypdat že je vše v pořádku. RK a jejich právník prohlásil že se do nemovitosti v klidu můžeme nastěhovat. A do pár dnů nám příjde od katastru VL již na jméno prtnera.

Jenže před pár dny nám přišlo z katastru další zamítnutí . RK se nám k tomu vůbec nevyjádřilo jen prodávající nám zavolai , že je to prý zamítnuté a že bychom si měli zavolat na katastr. Tak jsme tak učinili . Všechny ty průtahy a pochybení má nasvědomí RK a jejich makléř .

Od prodávajících jsme se dozvěděli že pan makléř, stejně jako jim lže i nám . Mluví o nás před nimi stejně nevybíravějako u nás o nich . Navíc prodávajícím , RK j neustále vyhrožovala kvůli dluhu, který za ně zaplatila . Prodávající dům prodávají kvůli špatné fin situaci . dokonce je pořízen záznam kde o nás pan makléř takto sprostě mluví a prodávajícím vyhrožuje slovy ,, držte hubu, můžete být rádi že vás nevykopnem na ulici ,, atp. Vůbec nevíme co s tím máme strach, že když s tím začneme právně něco dělat příjdeme o tento dům a že prodávající skončí na ulici . Prosím poraďte


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.14 14:37

Tady se dá poradit jen stručně (věc může mít spoustu komplikací): co je důležité? Chce prodávající dům prodat a Váš přítel dům koupit? Máte zamítavé stanovisko KN, v němž je napsáno, proč návrh na vklad zamítli, z jakého konkrétního důvodu. Pokud obě smluvní strany chtějí dům prodat a koupit, sepište si smlouvu sami. Samozřejmě je důležité, aby smlouvu ve finální fázi odsouhlasila banka, která Vám bude poskytovat peníze. V tuto chvíli je tedy rada jediná: pokud obě smluvní strany chtějí převod nemovitosti uskutečnit, musí se dohodnout bez realitky, sepsat právně bezvadnou smlouvu a vše vložit na katastr. Až si vyřešíte tuto fázi, poté můžete začít jednat vůči realitce ohledně vrácení provize, vymáhat náhradu škody, apod.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: riar*
Datum: 04.09.14 18:06

Velice děkuji za vaši odpověď,

Myslím že jsem se nedostatečně vyjádřila. Partner má o tuto nemovitost opravdu zájem. bohužel má velice časově náročné zaměstnání. Tak jsme ze začátku vlastně i byli rádi, že to má pod křídli RK. Jenže postupem času jsme zjistili, že místo usnadnění celého obchodu to RK komplikuje.

Vadí nám to neseriozní jednán jejich makléře . Zajímá nás, zda se tomu dá nějak bránit? Jak naložit s tím faktem, že nám makléř lže do očí ,, prokazatelně ,, za účasti svědků , to samé z jeho vulgárním jednáním. Když jsme se obrátili na vedení RK se stížností na tuto osobu tedy jejich makléře. RK to celé zametla pod stůl, ba co víc svého makléře se zastává. Při pouhé zmínce že jejich chování , bude mít právní následky RK vyhrožuje nám i prodávajícím .

Datum: 04.09.14 19:40

Ze své praxe vím, kolik realitek jsou opravdu hrozní "šmanťáci", kteří využívají neznalosti obou smluvních stran. Všechno vždycky jde, dokud není problém, jediné, o co je opravdu zájem, je ona provize. Nedejte se zastrašit, spojte své síly s prodávajícím, sami si udělejte převod, případně zajděte za nějakým rozumným právníkem a věc si už dokončete sami. To, že jste neuspěli se stížností u "vedení" firmy, není nic neobvyklého, taková firma si nebuduje žádné solidní jméno, jim se opravdu jedná jen o ty peníze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.