Vybudování sítí na pozemku

Od: Datum: 03.09.14 11:11 odpovědí: 8 změna: 05.11.14 11:00

Prosím o radu, jak postupovat, když nemáme u pozemku domeček se sítěma? Nevím jestli se musí čekat do doby než budeme mít projekt na dům nebo jestli je lepší nejdříve zařídit sítě, případně jak se postupuje - kontaktovat vodovody a elektrozávody nebo musí být nejdříve stavební povolení jen na výstavbu tohoto domečku? Nevím jakým směrem vykročit, aby se to začalo trošku hýbat...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 11:21

V každém případě musíte mít hotový projekt, vyjádření správců sítí, správce komunikace a všech dotčených. Na základě toho Vám SU vydá povolení pro stavbu.

Jinak samozřejmě si můžete nechat udělat projekt a stavební povolení pouze na "zasíťování", ale je to zbytečná a dvojí práce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.14 12:18

moc děkuji za odpověď!

Datum: 04.11.14 12:41

Ještě trošku tápu v pokračování ohledně elektro sítí, u ČEZu mám zaplaceno a smlouvu o připojení, s tím, že oni do 4měsíců nás prý přijdou připojit na hranici pozemku... a já teď teda nevím jak s tím domečkem - my si ho můžeme postavit kde chceme? A projekt na el.zasíťování nechat vypracovat u nějaké elektromontážní firmy, která by nám to připadně propojila od místa ČEZu do toho našeho domečku?

Datum: 04.11.14 12:55

Postavit ho můžete kde chcete, ale musí Vám to schválit SU a ČEZ.

Jinak samozřejmě na to musí být projekt. Je jedno jestli Vám ho nakreslí extra nějaká firma, nebo to Váš projektant zahrne co celkového projektu na stavbu domu.

Čez Vás klidně připojí i na staveništní rozvaděč a trvalý pilíř si pak doděláte dle potřeby.

Více Vám řeknou na infolince ČEZu. Jsou celkem ochotní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.14 13:08

Děkuji za odpověď! No jo, to mě vůbec neseplo, že si to jen tak nemůžeme postavit bez stavebního povolení, jsem už do toho tak zamotaná, že mi to vůbec nemyslí :(

Jinak na ČEZ jsem právě volala a paní mi právě řekla to, že teď budeme zhruba ty 4 měsíce čekat než nás přijdou připojit, ale pro urychlení, že si domeček zatím můžeme postavit, ale nic víc, tak právě proto pátrám dál.

Datum: 04.11.14 13:23
avatar

v první řadě se obraťte na odborného projektanta a neřešte zasíťování. Nechte si zpracovat kompletní dokumentaci pro územní a stavební řízení. Podle ní se pak postupuje resp. je to obvyklý postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poseidon*
Datum: 04.11.14 14:08

Ke stavbě rodinného domu potřebujete nejprve získat územní rozhodnutí, to je jiný "papír" než stavební povolení. Obě řízení (územní a stavební) lze ale v některých případech spojit.

Již v dokumentaci k územnímu řízení je třeba se zabývat otázkou připojení stavby na sítě technické infrastruktury. Pokud v lokalitě sítě máte, ale chybí Vám jen přípojka, pak je to jednoduché, v dokumentaci bude zakreslen a popsán samostatný objekt přípojky. Pokud sítě v dosahu nemáte a potřebujete je k fungování staby, tak Vám stavbu zřejmě nedovolí ani umístit bez vyřešení této předběžné otázky (viz § 88 stavebního zákona).

Doporučuji najít si firmu, či projektanta a konzultovat to s ním, protože dokumentaci pro územní řízení i povolení stavby stejně musí zhotovit autorizovaný projektant a ten Vám také řekne, zda ve Vašem případě stačí přípojka, či nikoliv.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.11.14 11:00

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.