Příprava pro zapojení kotle

Od: Datum: 02.09.14 23:30 odpovědí: 2 změna: 06.09.14 21:10

Zdravím, měl bych dotaz ohledně odpadu za kotlem na tuhá paliva. Kamarád mi říkal, že pokud je topná soustava za kotlem vybavena pojistným přepadem, tak je vařící vodu v případě přehřátí nutno nějak odvést pryč, aby se to nevylilo na podlahu kotelny. Tak jsem se chtěl zeptat jak máte vyřešeno napojení přepadu na odpad, zda je to možné vzhledem k teplotě té vody přivést přepad do HT odpadních trubek. Klidně bych se mrknul i fotky přípravy místa pro umístění kotle. Děkuji za odpověd´.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 18:44

Tak já to mám klasickou 3/4 zahradní hadicí pouze přez vyvrtanou zeď na zahradu.Ale samo od sebe mě to za 10let ještě pojišťovák nepustil (ono ty výpadky elektřiny nejsou tak časté),pouze jsem to asi 4x zkusil(vypnul oběhové čerpadlo) a bez problému.Ty HT trubky úplně v pohodě jsou na to dělané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.14 21:10

Já mám od pojišťováku jen svedený kus trubky směrem k podlaze chodby a ještě se mi za 20 let nestalo, že by tlak v systému stoupl natolik, že by pojišťovák otevřel. A to jsem to několikrát přetopil i na 110 st.C. Na druhou stranu je fakt, že od kotle v provozu neodcházím z chalupy.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.