Jak roztírat nivelační hmotu

Od: Datum: 02.09.14 23:18 odpovědí: 1 změna: 03.09.14 09:07

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně nivelační hmoty, nevím jak se určuje její potřebná výška k vyrovnání podlahy, např. když jsou nerovnosti 0,5 cm v pokojích tak jakou zvolit výšku nivelační hmoty, jestli také roztírat do výšky 0,5cm? A taky jestli záleží když jsou nerovnosti jen na pár místech (prohlubně) či nerovnost 0,5 cm po celé ploše.

Dále bych se chtěl zeptat jak se vůbec roztírá nivelačka do požadované výšky, napadlo mě zubové hladítko, ale nevím s jakou výškou zubu pro nivelačku výšky 0,5cm, jestli velikost 10? Hladítkem obyčejným bez zubů přece neroztáhnu nivelačku do požadované výšky.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.14 09:07
avatar
Koukám že se chystáte do něčeho čem jste si ani nic nepřečet. Nivelačka je SAMO kvůli tomu že se rozjeje sama. A používá se na vyrovnání do 5mm větší vrstva se musí dělat na dvakrát po zatuhnutí první vrstvy. Důležité je před prací podlahu napustit penetrací protože jinak podlaha vypije vodu a místo tekuté pasty se vám udělá knedlík který se nerozlije. Po rozlití se používá váleček který ze směsi vytlačí větší bubliny aby nivelačka měla potřebnou pevnost. Ten se dá v nouzi nahradit kovovýma hrabiákama ale není to ono.
Osobně bych místa, kde je víc jak 5mm napřed zatáhl třeba flexi lepidlem které je o polovinu levnější a pak bych teprve dával nivelačku protože jinak se při větší ploše nedoplatíte.
doplněno 03.09.14 09:28: Hrabiáky jsou samozřejmě hrabičky Píšu na mobilu a tohle jsem přehlédl.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.