Měřidlo na radiátoru

Od: Datum: 02.09.14 13:39 odpovědí: 7 změna: 02.09.14 20:10

Ahoj všem..asi mě odvezou...máme nové krásné radiátory s hladkou čelní deskou a právě jsme se dozvěděli že se měřidlo bude na něj přidělávat způsobem takovým,že se veprostřed radiátoru vyškrábe ploška a na ni se dá měřidlo! tím pádem zaniká záruka na radiátor a ještě je nová krásná věc trvale poškozena! mě asi klepen pepka...poradte


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mkat®
Datum: 02.09.14 17:01
avatar

Nam ked dávali meráky tak nič na radiatore neškrabali.Pripevnili ich aj na farbu.Tak neviem,ale bolo to už dávnejšie.Možno že sa za tú dobu zmenili podmienky pre pripevnovanie merákov k radiatoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 17:08
avatar

ano, vyškrábou vám dvě plošky cca 1x1 cm. potom na tyto plošky přivaří dva trny, na které připevní samotný IRTN. takto máme vyšperkovaný antracitový radiátor za 10.000,- Kč. IRTN je samozřejmě bílý.

mkat: ano, dříve se IRTN k tělesům přilepovaly...

doplněno 02.09.14 18:05:

ono to ale bude trochu jinak... jste SVJ nebo družstvo?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: neskuc
Datum: 02.09.14 17:51

matoni2: já jen zírám co je v ČR možné...poškodit novou drahou věc...to je neuvěřitelný !

Od: buss
Datum: 02.09.14 17:20

Neinstalujte IRTN, jsou i jiné metody měření, ale je třeba, aby to bylo jednotné. Já mám IRTN na nových radiátorech Korado. Jistě víte, že to je na plechu, kde není topné médium! Pak za svou práci ručí firma, která to "nastřelí". Ale to si prodiskutujte. Než nainstaluje měřák, zatřeto to barvou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 20:10
avatar

. . . co je v dnešní době lepšího a cenově srovnatelného s IRTN. Určitě něco bude, ale jen jestli to nestojí 3x tolik, a zda je vůbec možné to v domě o kterém je řeč aplikovat. Příspěvěk nepovažuju za radu, ale spekulaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 18:26
avatar

podívejte o instalaci rozhodla nejspíše demokratická většina v domě, tak se buď podvolte nebo odstěhujte. Kdyby měl předseda domu vyhovět každému individuelnímu požadavku, asi by se zbláznil. Není to možné. Samozřejmě je to smůla, ale jedná se o "jen" věc, neděljte z toho vědu. Zkusil bych měřák opatřit fólií v barvě radiátoru, pokud Vám tak záleží na vzhledu. Měří myslím teplo zezadu, tak to jeho funkci neovlivní. Když se zabydlíte v domku, odpadnou Vám pdobné malicherné problémy a přibudou jiné, třeba že je soused "blázen". Všude je něco.

doplněno 02.09.14 20:16:

je třeba komunikovat s členy samosprávy, kde se o něčem jedná a odsouhlasuje se. Je to zde stále stejný "gramofon", kdy se lidé nezajímají o dění v domě a pak jen nadávají a stěžují si. Je třeba hledat chybu i u sebe. Každá věc se dá hodnotit z více stran. Tak to prostě je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 18:33
avatar

o instalaci nemusela rozhodovat demokratická většina v domě. rozhodl o tom zákon, který to nařizuje k 1. 1. 2015. nicméně je kolem toho celkem dost nejasností. jaksi se nestihl vydat prováděcí předpis. to by ale bylo na delší diskusi...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.