Jak vymalovat studentský pokoj?

Od: Datum: 02.09.14 12:08 odpovědí: 5 změna: 04.09.14 23:51

Dcera chce vymalovat pokoj a prostě z dětského ho změnit na studentský. Chtěla jsem se zeptat jaká kombince barev je asi nejlepší? Chtěla fialovou s šedou, potom šedou ale jen 2 stěny a taky zelenou a růžovou ale teď jednu stěnu bílou, jednu šedou a jednu červenou.Říká že bude ještě přemýšlet ale já nevím. T y její nápady se mi moc nezdají. Díky za odpovědi:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 02.09.14 12:16
avatar

Dobrý den, nápady jsou to zajímavé a možná až exotické. Ale, je to její pokoj a ona se na to bude dívat. Snad nechat dceru vybrat si dle svého mladého myšlení - a tiše trpět. Také záleží na barvě nábytku, závěsů, koberce nebo doplňků. To je dobré sladit s malbou a něco se tím dá i zachránit (nebo pokazit). No, já bych nechal Vaší dceři volnost, ale ať si potom nestěžuje.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 12:44
avatar

většinou je dobrá kombinace dvou barev které k sobě ladí a bílí strop který je pak opticky vyšší a hezčí. Je také mnohem snažší pokoj doladit doplnky a nábytkem. Pokud už nábytek má je potřeba k jeho barvě přihlédnout pokud ne je to výhoda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 12:49

Ta fialová se šedou mohou vypadat velmi hezky, pokud to nebude malováno jednoduše, ža každá stěna bude mít jinou barvu. Hezké je například uhlopříčné nebo jiné rozdělení zdí. V každém případě to není nezvratné rozhodnutí a dá se to časem zase přemalovat. Nevím přesný věk vaší dcery, ale během dospívání si děti cení toho, když jsou jejich nápady brány vážně, takže bych to s ní probral a nechal to nakonec spíše na ní. Ona tam bude trávit čas a nést následky svého rozhodnutí :-D

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.09.14 01:40
avatar

Doporučil bych teplé optimistické pastelové odstíny. Ono mořit se učením a ještě koukat do nějaké fialové nebo šedé zdi, to asi nebude nic moc. Červená je moc agresivní a růžová, fialová nepřirozená.

Za mě žlutá, světle zelená, světle modrá, vše třeba v kombinaci s bílou. Prostě přirozené barvy léta, do kterého občas každý hledá dveře nezávisle na ročním období :) Třeba světle modrá zeď a strop plus pruh na zdi pod stropem třeba 30 cm bílou. Zútulnění taky pomáhají třeba tapety s nějakým členitým motivem, vzorem louky, atd. Osobně nesnáším rádoby "moderní" interiéry plné umělých barev a nesmyslných kombinací. Na prospektu to vypadá dobře, ale žít se v tom moc nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tina*
Datum: 04.09.14 23:51

hmm, hledáte asi něco, co zároveň šik i decentní, kombinace fialové a šedé nebo možná radši bílé nezní špatně. Co červená a šedá, jestli mocí mermo chce něco hodně stimulujícího? Možná lepší než každou stěnu jinou barvou bych volila lokální doplňky tou kontrastní barvou - pruhy, ornamenty, květy, nápisy, novinové výstřižky, na stěnu se dá i nalepit různé dobře vypadající haraburdí v preferované barvě. Dovedu si představit studentskou celočervenou místnost, kde strop a ca. 10 cm pod ním bude jasně bílý a na těch červených stěnách třeba černé, černošedé, černobílošedé... výkřiky. Prodávají se samolepky, šablony, vímjáco, nebo je dcera kreativec. Ať se daří!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.