Odčerpávání vody ze sklepa

Od: Datum: 01.09.14 23:03 odpovědí: 5 změna: 02.09.14 08:25

prosím může mi někdo poradit jaké čerpadlo zakoupit do sklepa na odčerpávání vody?stále se nám tam tvoří a nejde se jí zbavit tak alespon bychom to odčerpávali čerpadlem přes hadici ven ale nevím které by bylo vhodné moc děkuji ludmila


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.14 23:41

Ahoj. Lído, v dotazu chybí, kolik do toho sklepa natéká té vody? Jestli nějak dost, šlo by někde v koutě vykopat díru pro stahování té vody. A do té jímky potom spustit jakékoliv ponorné čerpadlo s plovákem. Při naplnění a zvednutí plováku se čerpadlo sepne a vyžene tu vodu tam, kam si budete přát. Skrz zeď ven, nebo do kanálu. Prodávají se v cenách od 700 do 2000 Kč. Levněji i starší ve stavebních bazarech.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.09.14 01:58
avatar

A pokud máte již jimku ve sklepě od "výroby" koukejte po čerpadle které má plovák itegrovaný...

Jsou totiž i plováký externí na kabelu a pokud je dům staršího data a jimka menší velikosti tak se tyto plováky rády koušou...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.09.14 06:44
avatar

Dobrý den, Liduško.

Sdělte jak hodně je vody denně. Kbelík, litr, sud? Podle toho bude rada..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 08:22

Já k tomuto účelu používám klasické zahradní čerpadlo na zalévání. Mám k němu sací hadici s košem, aby mi tam nevlítly nečistoty.

Důležitější je při tomto řídící jednotka čerpadla a plováky či sondy.

Já mám postavenou řídící elektroniku, která při dosažení horní hladiny zapne čerpadlo a čerpá až na spodní hladinu. Pak čerpadlo vypne a čeká, až voda nastoupá na horní hladinu. A takhle pořád dokola.

Nejjednodušší a bezproblémové řešení je kalové čerpadlo s plovákem. Pro takové čerpadlo ale musíš mít jímku. Jímka musí být minimálně o něco hlubší, než je výška kalového čerpadla. Potom ještě v jímce musíš mít prostor pro pohyb plováku - aby se nezasekával o stěny (pokud je plovák integrovaný v čerpadle, tak tato podmínka neplatí).

Nám se voda do sklepa dostávala přes prostupy v základech (hadice pro přívod pitné vody, přípojka telefonu). Proto jsem před domem vyvrtal jímky, do hloubky asi 2metry a do nich jsem vložil provrtanou plastovou troubu. Trubka brání zasypání jímky a zborcení stěn a stahuje se tam voda při silnějším dešti.

Odtud vodu musím odčerpávat, aby se mi už nedostávala do sklepa. A to se mi zatím daří.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.09.14 08:25
avatar

Moje odpověď asi nebude to, co hledáte, ale viděla jsem: Ve sklepě, kde také bývala často trocha vody, majitel vykopal a zpevnil takovou jako šachtičku 30x30cm, do které voda vždycky stekla. Měl v ní čerpadlo s čidlem. Už se nemusel vůbec starat. Čidlo a čerpadlo se staralo za něho.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.