Akumulátor pro solární zdroj el. energie

Od: Datum: 01.09.14 09:29 odpovědí: 3 změna: 02.09.14 01:53

Jako zdroj el. energie máme 7 let staré 2 solární panely SI (36-55 a 72-106) s akumulátorem ENERGY BULL 12V 230 AH, kolik by stál repas této baterie, dělá se to někde, vyplatí se to vůbec, jak dlouho pak taková baterie vydrží, případně dá se použít nějaká levná i méně výkonná náhrada?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 01.09.14 10:25

U olova tak maximálně nasadit desulfátor, i když po 7 letech už budou asi špatné. Normální jsou články LiFePo4, ale musíte (nebo solární regulátor a připojený měnič) hlídat stav nabití a vybití.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.09.14 01:02

Ta už bude asi i nerepasovatelná po těch letech...raději koupit novou, klidně nejlevnější olovo nebo co vyjde levněji...

Stežejní je pro panel tch 12V, 230AH je "kapacita" která může být klidně menší tudíž i lehčí/levnější.Je otázka co na to elektronika pokud nějaká je...

Datum: 02.09.14 01:53

Akumulátor pro solar je opravdu docela problém já mám na chjdě Fotovoltaiku už 10 let a vyzkoušel jsem ledacos teď používám akumulátor 12V 230Ah yuasa (japonský) olověný klasický startovací je levný a co dva roky ho měním vždy ho prodám někomu do traktoru za 2000kč kde slouží v pohodě a za 4000kč si koupím nový. Důvod je že jsem si koupil Vartu trakční která stála 12000kč a vydržela jen 4 roky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.