Vrzající parkety

Od: Datum: 01.09.14 04:59 odpovědí: 9 změna: 03.09.14 20:40

Dobrý den poraďte prosím jak opravit vrzající parkety, bydlíme v paneláku (staří 40let) a rád bych se toho to nešvaru nějak šetrně zbavil aniž bych musel parkety měnit. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.14 10:50
avatar

Když zde, do velkého, modrého, hledacího okénka zadáte - vrzající parkety - dostanete se do archivu, kde je snad 10 stran rad na řešení tohoto problému. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.14 17:34

Ahoj. Na tohle téma jsme se z parketářem před lety bavili a on popsal postup, jak proti tomu vrzání. Malým vrtákem v rohu spoje parket-vlísků vyvrtat dírku vedoucí až pod parketu a injekční stříkačkou tam vpravit disperzní lepidlo. To ten prostor vyplní a mělo by to přestat vrzat. Zažil jsem vymezení i půlmetrové plochy. Lepidlo, které vyleze ven spárami, se musí otřít. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 01:41

Pročetl jsem si celé vlákna o vrzajících parketách a moc moudrý z toho nejsem. Podklad pod parketami u mne je asfalt (panelák) Nejschůdnější a asi nejlepší varianta se mi zdá navrtat do parket díry a nastříkat tam nějakou tu pěnu jen nevím jaké jsou druhy této hmoty a která by byla nejvhodnější?

Datum: 02.09.14 07:06
avatar

Když si vzpomínám na tmavočervené, hydrovoskem zabarvené a kombajnem vyleštěné parkety, nebo i prkna na světnici na vojně, nijak si nemohu vybavit jejich vrzání... prostě nevrzaly.

Řekl bych, že vrzání při pohybu je způsobené třením suchých hran parket o sebe. Jednou z variant odstranění vrzání by mohlo být použití světlého hydrovosku, který by (aplikovaný třeba i za tepla) zatekl do spár a parkety od sebe oddělil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.14 07:41
avatar

Celý život, s vyjímkou 15ti let, bydlím na parketách. V domově u rodičů, dům po Němcích, byl každý krok malým zemětřesením. Rachot jako blázen, který mi stále zní v paměti. Jenže tak nějak tento zvuk patřil k domovu, k dětství. Nikomu nevadil, nikdo neřešil. Tam jsme parkety drátkovali, polévali rozehřátým voskem, roztírali a leštili těžkou ruční leštičkou. Bráška si na ni sedával a já ho táhala. A parkety stejně vrzaly. Dostala jsem, se třetím místem, byt v Karviné a tam byly parkety položeny na téru, který byl nalitý na betonu. To bylo! Nevrzaly, ale ve dnech většího horka tér mezi parketami vylízal na popvrch. Naprosté barbarství a šílenství! Vyřešila to vrstva novin a koberec ode zdi ke zdi. Pak, ještě několikrát stěhování a parkety už nikdy nevrzaly. A nevržou. ;) Po těchto zkušenostech, bych se na místě tazatele, šla kouknout s kalkulačkou v ruce, na plovoučky s izolací pod ní. Také alternativa :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.09.14 07:56

Opravd si nedovedu představit jak leju horký vosk na parkety a dratkuji je *smich* *smich* Zatím mám na nich koberec od zdi ke zdi. Chystám se na podzim vymalovat a tak bych chtěl vyřešit i problém s parketami pokoj bude prázdný a chtěl bych se zbavit těhle zvuků vrzání prostě vadí

Od: macek7411*
Datum: 02.09.14 09:52

Vyrábí se specální lepidlo vstřikovací Uzin MK-37, ale je dost drahé.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.09.14 18:34

Děkuji za výbornou radu hned se na to podívám. *palec*

Od: macek7411*
Datum: 03.09.14 20:40

My jsme na parkety po přebroušení použili Osmo voskový olej, případné škrábance ošetříme olejem Sot.Crois, ano pořád to jsou oleje a to vrzající parketa potřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.