Perlinka na sádrové omítce

Od: Datum: 29.08.14 10:25 odpovědí: 4 změna: 29.08.14 17:16

Potřeboval bych poradit se správným technologickým postupem. Ve zděném domě jsem broušením odstranil vrstvu sádrové omítky, včetně malby. Omítka i malba byly místy svisle popraskané (rohy, nade dveřmi a okny), asi jak zdi pracují a nebylo to hezké. Chtěl bych proto před štukem natáhnout perlinku, abych tomu napříště zabránil. Jak moc detailně musí být stará sádrová omítka obroušena? Asi si lze představit, že ji nemohu obrousit úplně všude (nedostanu se tam kotučem), takže i třeba ve spárách a na nepřístupných plochách trochu té sádrové omítky zůstalo pevně přilepeno. Sádrová omítka v těch místech jde velmi špatně obrousit (rozhodně nejde jednoduše oškrabat) a drží jak Helvétská víra. Samozřejmě počítám s penetrací. Pokud se musí odstranit vše, jak jednoduše nato?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.14 10:30

Klasika, nesmí to být prašné a musí to být soudržný povrch, chcete dávat perlinku, takže tam stejně budete muset dát lepidlo, kterým si to srovnáte, do něj vtlačíte perlinku, přejedete to. Až to zaschne, tak to přejedete druhou slaboulinkou vrstvou lepidlo do roviny a po vyschnutí napenetrujete a přeštukujete.

doplněno 29.08.14 10:46:

Pošlete foto zdi, ať vidíme jak to vypadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dedek*
Datum: 29.08.14 10:40

Děkuji za tip - a nebude vadit, že když se ta sádrová omítka namočí, že třeba perlinka v tom místě později odpadne? Nerad bych třeba, aby se mi pod perlinkou a štukem pak rýsovaly cihly Když jsem původně zkoušel, jak ji dát pryč a chtěl jsem to původně škrabat škrabkou (naivní představa) tak přecijen když se to namočí, jde do toho například škrabkou udělat rýha. Lepidlo na perlinku mi přijde jako stavební materiál s jinými vlastnostmi. Když zatuhne, je tuhé.

Datum: 29.08.14 15:55
avatar

Perlinka NENÍ primárně určena na vnitřní použití,s výjímkou Ytongů! pkd omítka praská je třeba zjistit PROČ,zda-li skrze "sedání" stavby nebo zda-li je to běžné vypraskání omítky!Normálně bych jen a pouze ometl prach,napenetroval (voda či případná penetrace) a naštukoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dedek*
Datum: 29.08.14 17:16
Nojono, ono se tu asi moc bouchá okny a dveřmi Nerad bych to za rok štukoval znovu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.