Rozdíl mezi základ. barvou a emailem?

Od: Datum: 28.08.14 17:21 odpovědí: 3 změna: 28.08.14 19:15

Zdravím, natírali jsme plot a různé další kolem domu. Bohužel jsem dodatečně zjistila, že všechno emailem ve dvou vrstvách. O základové barvě nám v prodejně nic neřekli. Nevadí nátěr bez základové barvy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.08.14 17:52
avatar

Dobrý den, nepíšete, zda šlo o zcela první nátěr nebo obnovu nátěru. Tedy, zda se natíralo na původní nátěr - tam by to nevadilo (pokud by se ten původní už neloupal a podklad by byl pevný). Pokud jste natírali např. nový pozink, tak by mohl být problém. Ale, hlavně už je to nyní jedno. Doufejte, jestli byl natíraný povrch čistý, pevný a nemastný, že to vydrží. Zdravím!

doplněno 28.08.14 18:25:

barva - neděláte si legraci? Všude se uvádí, že natíráme na pevný, čistý a odmaštěný povrch (zbavený koroze). Ale, už to je jednou natřené, tak pro příště, které možná nebude tak daleko.

doplněno 28.08.14 19:14:

barva - nechtěl jsem se Vás dotknout. Základem je povrch očistit a zbrousit drátěným kartáčem a případně i smirkem. Co nedrží, tak musí pryč. Potom ofoukat a očistit, někdo i odmašťuje (je to doporučováno). Hluboké rýhy se mohou i tmelit. Pak by měl být ten základ a potom vrchní nátěr.

Ale, jsou i barvy, které základovku nepotřebují - např. Hammerite.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: barva
Datum: 28.08.14 18:17

na loupající se starý nátěr :( pod loupáním úplně rezavé

doplněno 28.08.14 19:07:

jakou legraci? V obchodě jsem říkala, co chci natírat a paní mi doporučila a objednala samé emaily. Nerozumíme tomu, roky jsme nic nenatírali. A jak mám zbavit koroze například rezavá vrata? Chtěli jsme je dobře natřít...a všechno špatně. Za emaily spousta tisíc! *zed*

Datum: 28.08.14 19:15

Zřejmě jste v obchodě neřekli co chcete natírat, jinak by vám jistě poradili... a když chodíte na net tak se vše dá najít na netu - myslím, že jste opravdu dělali zbytečnou práci, nebude to mít dlouhého trvání. Jsou barvy které se tváří i jako podkladové a zabezpečí ochranu kovu .


Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.