Naměřený unik plynu u rod.domu

Od: Datum: 28.08.14 15:29 odpovědí: 7 změna: 08.09.14 22:02

Technik od dodavatelé plynu nám naměřil únik plynu na regulátoru před plynoměrem.Máme si to dát vyměnit na vlastní náklady,dnes jsem zjištoval cenu za výměnu a dělá to okolo 3000kč možná i více.Je to správný postup od dodavatelé plynu,když mu platíme měsičně za nájem toho měřidla a ten regulátor tam montovali oni.Tak mám dotaz... už jste někdo z vás tu to situaci řešil a také platil za výměnu toho regulátoru a kolik?Děkuji za radu i zkušenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.14 15:52
avatar

Dodavatel musí závadu odstranit,nebo uzavřít přívod plynu.Pokud je tu evidentní únik,který by mohl způsobit požár,pak by hodně riskoval.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Od: honzajs
Datum: 28.08.14 15:54

Cena je +- správná, měnil jsem před rokem...

Bohužel, pokud chcete topit, nic jiného Vám nezbyde...

Při zřizování plynové přípojky jsem musel regulátor koupit, i když tvrdí, že přípojka je jejich po plynoměr...

ale jsou daleko horší věci...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jimi*
Datum: 28.08.14 16:13

Díky za odpověd a zkušenost...asi to je opravdu tak že dodavatel plynu to na své náklady neopravi.To jsem právě nevěděl,no co naděláme,topit musíme.Hezký zbytek dne přejí.

Datum: 28.08.14 17:08
avatar

Zdravím, měl jsme naprosto přesný problém před rokem, také mě byl naměřen únik plynu na regulátoru a řečeno že regulátor je po smrti nechť si ho nehcám vyměnit za svoje. Zajímavé je to že už nikdo neřeší zda to nechá vyměnit (přetěsnit) nebo ne.

Ve zprávě co mě napsal RWE je nakres co je koho. Co je v majetku RWE a co zákazníka.

V tomto státě je více paradoxů, člověka to není ale musí se o to starat, přípojku si taky musíme zaplatit ale není naše.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.09.14 20:42

Je to jako v Kocourkově :o))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 08.09.14 21:34
avatar

Jestli je to venku, třeba bych se na to vyprdnul. Utíká jejich plyn z jejich zařízení, tak ať se starají oni.

Zrovna dneska jsem řešil podobnou situaci s ČEZem. Máme nějakou závadu jedné fáze, závada je před jističi. Elektroměr a hlavní jistič jsou ze všech stran oplombované (tedy z mého pohledu jejich), takže tam už se nedostanem. Na žádost, ať to dají do pořádku, odpověděli, ať si seženem nějakou firmu, která to udělá. A že kdyby ta fáze vypadla úplně, až zavoláme na jejich tel. 840... (to je barevná linka a kdoví, kolik by to stálo!). Odpověděl jsem jim, že tu fázi prostě odpojím a dotčenou část rozvodů připojím na jinou, funkční fázi. Oni reagovali popisem postupu při nutnosti odplombování. Ale já nikoho dalšího zvát a platit nechci. Když na to přijde, může fungovat celý dům na jednu fázi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja1
Datum: 08.09.14 22:02

Plynárenskému podniku patří jen roura před hlavní uzávěr. Kohout - hlavní uzávěr a vše co je za ním už je vaše - odběratele, kromě plynoměru.

Co je před hlavním uzávěrem o to se stará plyn. podnik, co je za ním včetně kohoutu, to je vaše starost...Jinak regulátor se dá koupit repasovaný, cena je do 2000 kč

doplněno 08.09.14 22:16:

Něco podobného je i u el. přípojky: Až po výstupní svorky HDS to patří rozvodnému závodu - předávací místo je svorka na pojistkovém spodku za pojistkou. (Mám takový pocit, že i ten šroub na pojistkovém spodku hodili na krk odběrateli, nevím to ale jistě musel bych se zeptat kolegy co dělal v ČEZu). Vše ostatní co je za ní, kromě elektroměru (a HDO) je vaše ( kabel z HDS, elměr. deska nebo rozvaděč, hlavní jistič, nulový můstek...)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.