Shanim plynare, topenare - potrebuju nove waf

Od: Datum: 28.08.14 14:26 odpovědí: 6 změna: 28.08.14 21:14
Prosim doporucte sikovneho plynare. A nove wafky, jake? Na vytopeni 42m2 bytu.diky
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.14 16:01
avatar

V bytě 1 + 1, 45 m2 používám v jedné místnosti přímotop a v druhé staré Gamat 4000, které se dají sehnat repasované. Jsou téměř nezničitelné, jen jednou za cca 3 roky je potřeba vyměnit tepelné čidlo a nechat je zkontrolovat.

Kontrola by byla nutná i u novějších. Uvažovala jsem o výměně za modernější (píše se, že mají lepší výhřevnost, a že lépe spalují plyn), ale po zjištění, že u sousedů s novějšími topidly je větší zima, jsem si to rozmyslela.

Spotřeba plynu mi nepřijde příliš vysoká, mnohem horší mi přijde u karmy (hodně plynu "sežere" věčný plamínek).

Toho plynaře sháníte kde? Mohla bych doporučit v Praze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 28.08.14 17:10

Mám dotaz ten typ Gamat 4000 to jsou na odkazu ty prostřední ( http://www.plynoservis.org/gamat.htm )? Kde jste proboha našla plynaře co do nich šel? Važte si ho. Když jsme bydleli v Brně v baráku kde byli tyto wawky tak jsme nedokázali sehnat plynaře co by to spravoval jinak než díly vyrabovanými z jiných starých vraků. Žádná repase. A naše zkušenost s tímto typem je zase úplně opačná. Po zkonstatování, že opraváře neseženeme a majitel domu se na jakoukoliv výměnu vykašlal jsme sehnali wawky Karma beta mechanic (tedy s věčným plamínkem) a mnohem větší spokojenost a následující rok i úspora na faktuře. Wawky jsme sehnali starší a namontoval jsem je já kdy zcela určitě by jakémukoli plynaři zešedivěli vlasy, ale snažil jsem se o maximální bezpečnost a oproti majiteli preferovanými opraváři v domě mi z toho následně neunikal plyn.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.14 18:30
avatar

Ano, jsou to ty prostřední. V Praze znám několik plynařů, kteří je opravují. No opravují – ony vlastně žádné opravy nepotřebují, jenom to topné čidlo se po nějaké době "upálí" ...

"Mí plynaři" mi naopal říkají, že jsou to nejlepší WAWky, že si jich mám vážit, že nové zdaleka tak nehřejí.

Pokud mi, přestože by to ně byla zakázka, radí, abych si nechala ty, co mám, věřím jim.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 28.08.14 18:59

No jo Praha *smich* holt lepší lidi. Ne bez urážky. Já jsem se fakt setkal s tím, že nám je nikdo nechtěl spravit. Už si ale moc nepamatuju co na nich přesně odešlo. Nějaké čidlo. Možná to topné jak píšete. Jako hřáli dobře to nepopírám, ale nové nám přišli lepší, hezčí, menší, úspornější. A to byl starý cihlový činžák u vody bez zateplení, původní okna, žádná izolace. Jako pokud máte opraváře co opravdu použije nový či repasovaný díl tak proč měnit. Pokud ale nikoho neseženete a max. někdo nabídne starý díl z jiného vraku tak proč do toho cpát prachy s tím, že příští topnou sezónu to bude chtít zase opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.14 17:30
avatar

Odkud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.08.14 21:14
avatar

Jestli jste z Prahy, mohu doporučit sebe :-D
Jinak výkon topení se počítá spíše na metry krychlové než na podlahovou plochu, vysoké stropy dělají své.
Pokud máte staré WAW, tak je dobré hledat typ se stejným komínem, aby se nemusel zbytečně měnit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.