Jak se bránit při doúčtování za energie

Od: Datum: 27.08.14 21:04 odpovědí: 2 změna: 29.08.14 11:28

Dobrý den, prosím o radu. V roce 2012 mi byl vyměněn elektroměr, dle oznámení ČEZu za účelem úředního ověření... Dál se nedělo nic, přišlo mi vyúčtování, spotřeba byla zase poměrně nižší než v minulých letech, což vzhledem k tomu, že z domu se z pěti lidí tři odstěhovali, a já s dcerou cca polovinu dní v roce trávíme mimo dům, není asi nic divného..Tedy pro nás, čez je asi jiného názoru. Letos mi byl elekroměr vyměněn znovu, prý z důvodu ověřování.

Před pár dny mi přišli opravné faktury, že mám doplatit cca 11tis (+ zaplacené zálohy) ještě zpětně od roku 2012, protože údajně kontrolou elektoměru zjistili vadnou tarifní cívku, která prý ovlivnila rozložení celkové spotřeby mezi vysokým a nízkým tarifem.

Domnívám se, že je to chyba ČEZu, k žádné manipulaci z naší strany nikdy nedošlo a ani nic takového nebylo zjištěno. Navíc, pro přepočet na procentuální rozložení spotřeby, použil ČEZ období z roku 2010 až 2012, kdy ovšem v domě žilo po celé období 4až 5 lidí, dům byl využívám daleko víc a po celý rok a spotřeba byla logicky naprosto jiná než v uplynulém . Musím opravdu tuto naprosto nesmyslnou opravnou fakturu platit, nebo mám šanci se bránit? Nechci ale za právníka nakonec platit víc než je ten fantasmagorický doplatek... Štve mě, že pořizuju nové, energeticky úsporné spotřebiče, pouším pračku a myčku večer, při odjezdu na déle než den vypínám vše kromě ledničky ze zásuvky,kupuju drahé úsporné žárovky a pak se prostě někdo rozhodně, že na mě vydělává málo tak mi to řádně osolí?

Krom toho dle různých diskuzí na netu zjišťuji, že nejsem zdaleka ojedinělý případ, až mi skoro připadá, že není snad ani statisticky možné, aby se ten samý případ opakoval tak často...Tedy když spotřeba odběratele rapidně klesne, zjištuje čez dodatečně, že namontoval vadný elektoměr?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.14 22:39
avatar

Můžu se zeptat, jakou přibližně míváte roční spotřebu? Jakou jste měli spotřebu při více lidech a o kolik se snížila po změně počtu osob? Těch 11.000 Kč se mi zdá hodně. Odebíráte i plyn (ev. od jiného dodavatele)?

Já bych podala reklamaci, zdůvodnila snížením počtu osob i snížením počtu dní strávených v domě. Ev. bych přiložila bych kopie faktur za plyn a vodné + stočné, v nichž také bude vidět snížení spotřeby.

A poohlédla bych se po jiném dodavateli. Podle mne (resp. podle toho, co se o ČEZu už několik let dočítám) není ČEZ příliš korektní dodavatel.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tee
Datum: 29.08.14 11:28

Děkuji za typ, ty faktury za plyn, jako další argument, jsou dobrý nápad, plynem topím, vařím a ohřívám vodu a rozdíl spotřeby je tam vidět dost výrazně.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.