Polystyren v panelu?

Od: Datum: 27.08.14 20:14 odpovědí: 21 změna: 27.08.14 22:28

Dobrý den,odhodlal jsem se po dvou rocích vymalovat místnost termoizolačním nátěrem.Z důvodu tvoření vlhkosti v rozích. o seškrábání staré barvy mě čekalo nemilé překvapení. A to,že jsem se přes tenkou omítku dostal k polystyrenu. Chci se zeptat jestli tam ten polystyren má být,anebo to je nějaká předchozí (neodborná) oprava.Popřípadě co s tým teď udělat. Druha strana místnosti je stejná.(mokré to je protože jsem to stříkal savem). Bydlím pod střechou panelákového bytu (4.patro). Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.14 20:18

Tomáši, asi někdo před Vámi postupoval laicky jako to hodláte udělat vy.

Někdo udělal chybu a dal vnitřní zateplení. Že nemáte zateplen barák zvenku?

doplněno 27.08.14 20:42:

Bez místního šetření, budeme jen spekulovat o problému.

Jste poslední byt nahoře?

Jedná se o tepelný most, tipuji..

doplněno 27.08.14 20:53:

Znáte někoho, komu opravdu pomohl termoizolační nátěr?

Jestliže Vám tecnik při místním řešení sdělil, že tam je tepelný most, tak to tak bude. Věřte mu a poslechněte jeho rady..

Ohodnoceno: 0x

Od: tomas77*
Datum: 27.08.14 20:31

Barák z venku není zateplen a ani se to neplánuje. Dneska jsem se na to díval pořádně a nakonec jenom dva male čtverce s polystyrénem na každém rohu místnosti. (viz. foto) . Zajimavé je,že když do toho píchnu svařovacím drátem tak jdu cca 15cm nahoru. Podle zvuku jsou to jenom ty dva malé čtverce. Nechápu. Pomůže když ten polystyren vydlabu cca 3cm a zatáhnu to?

Datum: 27.08.14 20:46

Ano poslední byt. Střechou neteče. Pravděpodobně tepelný most (říkal technik)

Datum: 27.08.14 21:01

No dobře,ale co stím?

Datum: 27.08.14 20:21

no podle mě si nekdo hrál na odborníka a dal zateplení polyšem dovnitř což se obvykle nedoporučuje. Díky to mu se může tvořit vlhkost v ploše pod polyšem nebo okolo něj. POkud je plánováno zateplení zvenku v dohledné době, asi bych to celé shodil. mj. to zřejmě změnšuje místnost. Nějaké poličky a pod. tam zřejmě nejsou osazeny . . . neměly by na čem držet.

doplněno 27.08.14 20:36:

vyste to napsal celé špatně, kdy z datazu nebylo patrné, že se jedná o díry ve stropě. Jako kdyby zde něco původně procházelo. Problém bude asi spíš v izolaci střechy a fasády. Obávám se že zevnitř nic nezmůžete. Je o o kabátu celého domu ne o "podšívce". Celé je to nějaké podivné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.08.14 20:42

Výška ve všech místnostech je cca 263cm i na chodbě. O dodatečné zateplení se podle mě nejedná.

Datum: 27.08.14 20:44

Dělá to na mě dojem, že stropní panel byl dodán s perforací, např. na průchod stoupaček od topení, ale na místě mistři zjistili, že nad bytem už bude jen střecha, tak to zaplácli polyšem a přemázli. Ale je to jen pocit.

Je dost možné, jak už psal kolega přede mnou, že do těchto otvorů vniká vlkhkost ze střechy.

Nezhoršuje se to náhodou po dešti?

Ohodnoceno: 4x

Datum: 27.08.14 20:50

To topení mě nenapadlo.Proč by to jinak byly jen jen ty dvě díry,že? To je docelá dost možné. Po dešti né,ale v zimě jsou pořád vlhké rohy.Je to drustevní byt,tak bych mohl požadovat opravu. Na termoizolační barvu mi dali peníze,ale uvažuji jestli to není zbytečné tam dávat.

Datum: 27.08.14 21:00

pane podle mě je termoizolační barva nesmysl a vyhozené prostředky. Jednoznačně je potřeba revitalizace střechy. Jak je možné že se toto neplánuje, vy zřejme chcete, aby Váš sům zchátral. Doba na revitalizace panel. domů je tu díky rokům ve kterých byly stavěny. Zaplácáním nejakým izolačním nesmyslem se vše jen zhorší, kdy se bude voda srážet v konstrukci zdi nebo stropu. můj názor. (zateplení zevnitř v těchto a podobných příp. obvykle nikdo nedoporučuje).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.08.14 21:09

Tome, ptáte se co s tím? Přečtěte si odpověď od Míry. jen doplním, že pokud nezateplíte střechu, problém můžete jen na čas zakrýt, ale neodstraníte to.

Zateplit.

Datum: 27.08.14 21:13

Děkuji všem za odpovědi. Pomohli mi.

Datum: 27.08.14 21:16

Máte plastová okna a nevětráte. A tak vlhnete a plesnivíte.

Datum: 27.08.14 21:27

my bydlíme v panel. domě a je tu sucho sucho sucho sucho sucho . . . i se sušením prádla vč. pro děti a kytkama a vařením. Pro PD není vlhkost obvyklá pokud v nich tedy není konstrukční pochucha (střechy, atiky, spáry apod.).

doplněno 27.08.14 21:34:

podle mě prostě a jednoduše vykazuje střecha poruchy díky tomu, že je stará a vlhkost uvnitř místnosti je toho signálem. teď třeba hooodně pršelo, asi to prostě prosakuje.

doplněno 27.08.14 21:39:

s ra nemohu souhlasit, neb každý byt má obvykle jeden až dva odtahy kudy prostě proudí vzduch. Tyto odtahy /záchoda a kuchyně/ by musely být hermeticky utěsněny a to nebývá obvyklé a pokud se chodí běžně dveřma tak je zde proudění a velice často netěsní vchodové dveře bytu pokud tedy nejou zcela nové. Velice často je v bytě spížka s dírou skrz fasádu ven, tudy taky jakýmsi způsobem proudí vzduch.

doplněno 28.08.14 06:31:

ra obecně pravdu opět nemáte, kdy existují potrubí pouze a jen z konkrétního bytu na střechu. Samozřejmě pokud je pokoj samostatný a je stále zavřený je to problém. Podle mě je ale špatná tepelná izolace střechy. Žádná konstrukce není věčná a pokud tato má klidně 40 možná i 50 let je to nenejvýš jasné. PD se stavěly v 60 a 70 a 80 ( i 90) letech, tak si to spočítejte podle toho, kdy k výstavbě zhruba došlo.

Datum: 27.08.14 21:32

Naopak, právě byt v paneláku lze okny a vchodovými dveřmi utěsnit do absolutna a plíseň je pak naprosto běžná. Řešil jsem půlmetru vysoký pruh plísně přes celou šířku garsonky, rosící se podlahu, údajné zatékání, které byla kondenzace. Nic tak dobře neutěsníte, jako panelákový byt.

doplněno 27.08.14 21:46:

pro miramira: těmi ventilačními rourami se do bytu dostane nanejvýš vlhký vzduch z jiných bytů. Těžko suchý a čistý z venku. A těmi dvěma dírkami průměru na palec se opravdu mnoho nevyvětrá. Obzvlášť, když je chytráci ucpou, aby jim tudy do bytu nepronikal hmyz.

Datum: 27.08.14 21:30

Větrám a tento problém byl ikdyž jsem měl stará okna,kterýma tahlo. V jiných místnostech vlhkost nemám.

Datum: 27.08.14 21:33

A co je tohle za místnost? Jak je vytápěna a větrána?

Datum: 27.08.14 21:48

Je to dětský pokoj. Jižní strana ,poslední patro. Je pravda,že donutit dětska větrat,je problém. Vím,že by se mělo větrat nekolikrát denně cca 10 minut naplno.S nažím se aby větrali a měli mikro ventilaci. Topit se topí.

Datum: 27.08.14 21:51

Vlhne to jen v zimě? Nebo i v létě po dešti nebo třeba po bouřce se silným větrem? Nad vámi je plochá střecha? Co je za stěnami po stranách? Ty tmavé fleky je ta oblast plísně?

Datum: 27.08.14 22:11

Tmavé fleky. To je lepidlo které jsem dal do těch děr pak je to rozetřené.Po pravé straně je ložnice (bez plísně) Po levé straně má soused kuchyň. Barák je s plochou střechou (už se byly na střechu dívat -nikde prý nezatíka. Lepili se i spára na panelu zvenku.Vlhne to jen v zimě. Třetí fotka je ze zimy.

Datum: 27.08.14 22:13

Fotka ze zimy

Datum: 27.08.14 22:28

Panel byl pravděpodobně určen do jiného domu s průchody pro stoupačky topení.Tak je zadělali polystyrénem běžně se to tak dělá a přetáhne štukem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.