Vlhkost spodni casti steny

Od: Datum: 26.08.14 22:23 odpovědí: 5 změna: 03.09.14 16:57

Dobrý den.

Ve starém rodinném domě(cca 1950) nás trápí vlhkost stěn.Asfaltová izolace již určitě dávno neplní svoji funkci. Vlhkost se projevuje "sněžením", loupáním omítky do výšky cca 70cm a to hlavně na dvou stěnách, severní a jižní.

Severní obvodová zeď je přímo přilehlá se sousedním domem, tím tedy není možný jakýkoliv stavební zásah. Přílehlá západní stěna na podzim byla opatřena odvětráváním: odpokání do 140cm hloubky,položení drenážní trubky vyspádované od domu do zahrady pro případný odtok vody,nopová folile a zasypání štěrkovou drtí. (jak jsme tu již někde četl,toho je asi často prováděné však nefunkční řešení.).Podlaha v těchto místech je ve stejné výškové úrovní jako venkovní terén.

Západní a východní obvodová zeď je bez viditelných projevů vlhkosti.

Jižní obvodová zeď obsahuje projevy vlhkosti hlavně v rozích. Podlaha v této místnosti je zhruma metr nad výškovou úrovní terénu. Jížní polovina domu je podsklepená,sklep je relativné dobře odvětrávaný a nejsou zde vidět projevy vlhkosi vidět.

Chtěl bych Vás poprosit o rady a tipy do jakých úprav se pustit. Zvažoval jsem dalši odkop, nopovku atd...Nyní jsi tak jistý nejsem. Slyšel jsem i o variantě, kdy se vlhká stěna zbaví omítek až na cihlu a nasledně se vystaví falešná stěna. Vzduchová mezera je odvětrávána odvory ven, může se nainstalovat ventilátor pro silnější výměnu vzduchu. Myslíte,že je toto řešení možné a funkční?Tímto způsobem bych se pokusil ošetřit severní a jižní stěny domu.

Případně budu rád za jakékoliv další tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.14 21:36

chico: omlouvám se, že jsem to ani nedočetl, ale tím, že přivedete vodu k základům (nopovou fólií apod.) tak si přiděláte ještě na horší problém, jak by Vám řekl milancukrar (akorát jsme ho předběhl *smich**ua* ). Musíte vyřešit problém s vzlínající vlhkostí, tzn. podřezat barák. Dá se to udělat svépomocí kaprem a vkládat izolaci a nebo specializovanou firmou, popř. chemickou injektáží zdiva. Od firmy je to však poměrně finančně nákladné. Já to mám na domě taky tak, bohužel nemám dolare na to, abych to nechal udělat :( a naštěstí přízemí používám jako dílnu, prádelnu, posilovnu a sklad. Ale bylo by určitě fajn, kdyby tam nebyla do půlky zdi oklepaná omítka.

doplněno 03.09.14 08:17:

Co se zkusit domluvit se sousedem, že by se podřezali obě stěny, + z jeho strany by se vyjma vodorovné udělala i svislá izolace?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: chico*
Datum: 03.09.14 07:59

Dekuji za vasi odpoved. Bohuzel podrezani baraku v popisovanem miste nema smysl. Prilehly dum ma podlahy o cca 1metr vyse.Starsi staveni, takze taky nikde zadna izolace.I kdyz podriznu svoji stenu a zastavim vodu zespodu, porad se mi bude na zed tlacit voda z boku. Nevim jestli to dobre popisuji, pro pochopeni prikladam obrazek. Pripadne podrezani a izolace je naznaceno cervene. Sipky ukazuji vlhkost,ktera mi i v pripade podrezani bude prostupovat od souseda. Modre zvyrazneni naznacuje misto kde se mi doma vlkost projevuje.

Druhy brazek naznacuje falesnou stenu, kterou jsem mel v planu udelat.Vznikla vzduchova mezera by byla aktivne odvetravana ven(ventilatory s casovacem). Postizena vlhka zed by byla okopana za na holou zed(cihla i kamen).

Puvodni dotaz byl smerovan na tuto upravu, jestli nekdo ma zkusenost a prijde mu to efektivni.

Datum: 03.09.14 08:16
avatar

repkine, jsem rád, že jste mne předběhl, blahopřeji. Jen jsme byl na dovolené..

Ale teď k problému.

Bez fotek se těžko radí. Se spoustou tazatelů jsme vedli dlouhé debaty na skype či telefonu. Abych Vám zde popisoval možnosti, vyvracel nepřsnosti z neznalosti je na dlouhé psaní. můžeme se nějak spojit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chico*
Datum: 03.09.14 11:15

jiste. Budu rad kdyz si mne pridate na Skypu(jmeno petr_kalis). Ted jsem na cestach, tak se domluvime pozdejsi termin telefonatu.

Datum: 03.09.14 16:57
avatar

musíte si mne nalézt vy, páč je tam více Kališů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.