Na co to je?

Od: Datum: 25.08.14 18:59 odpovědí: 15 změna: 26.08.14 21:19

Ahoj, ví někdo, na co jsou tyhle "hřebíky"?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.14 19:02
Klasický nastřelovací hřebík.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.14 19:09

Nastřelovací hřebík. Když nemáte pistoli, uchopte hřebík do kombinaček, dlaní přitiskněte na stěnu a vší silou větším kladívkem do zdi natlučte. Žádné ďubkání. Každá rána musí být vší silou. Anebo nejprve natlučte do prkénka a pak na zdi podržte. Nakonec prkénko rozštípněte. V prstech za žádnou cenu nedržte. :-D Nejlépe, když budete bohovsky nasratý. Jednou jsem jich do panelu takhle natřískala 16. Pak mě vztek a síly přecházely a už to nešlo.

doplněno 26.08.14 07:33:

No, manžel, který sliboval půl roku, že to nastřelí, přišel domů zas opilý a řval a mlátil se vším. Přišel si jen pro peníze a naštěstí odešel. Já jsem se vyzuřila na těch hřebících.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.14 20:11

Chudák manžel když to pak viděl :-D

Datum: 25.08.14 20:33

Ježkovy oči tož to už vím i já ale že to trvalo než mě manžel vyškolil abych poznala nastřelovací hřebík, vrut, šroub, co je to zapuštěná hlava atd.

Od: hop®
Datum: 26.08.14 21:19

@lidus a znáte vruty s "rejžovou" hlavou? :-D
... to nedávno přišel šéfík, abych klukům koupil "ty podlahářský šrouby s rejžovou hlavou nebo co je to za ovoce"
Měl na mysli čočkovou hlavu... :-D

Od: sevi
Datum: 25.08.14 21:44

Díky za odpovědi . A na co se dají použít? V čem je jejich výhoda oproti klasickým hřebíkům?

Datum: 25.08.14 21:48

jsou pěkně tvrdé a jen tak se neohnou.

Datum: 26.08.14 07:37

Klasický hřebík do panelu nebo tvrdší cihly nenatlučete. Musíte vrtat, hmoždinka, vrut. Tyhle hřebíky mají několik rozměrů a tvarů. Na malých visí obrázky. Na větších těžká keramika. Třeba.

doplněno 26.08.14 07:39:

trtr, když ty podložky sundáte, máte běžný hřebík. ;) Ještě je mám schovaný

Datum: 26.08.14 18:31

Jako hřebíky je doma moc nepoužiješ. Pro normílní použití jsou moc silné a dřevo rády štípnou. Jsou tvrdé a když je trefíš kladivem nepřesně, tak je z nich opravdu nebezpečná střela. Já je používám jako důlčík a vybroušené do dlouhé špičky jako rýsovací jehlu a místo nebozízku na "předvrtání" děr pro vruty.

Od: trtr
Datum: 25.08.14 23:55

Zdravím, taky je mám, ale mají kolem sebe gumo-plastové podložky, či jsou dokonce s ocelovou podložkou. Pokud se doma občas kutí nějaké mechanismy, které nejsou moc náročné na materiál, lze je využít jako vodící tyčinky či čepy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.08.14 00:08

To je na upíry :-D

Datum: 26.08.14 07:39

Hezký den,

byl bych velmi, VELMI opatrný při zatloukání tohoto hřebíku kladivem. Nastřelovací se jmenuje proto že se má nastřelovat ve speciální pistoli. Razance se kterou je hřebík zaražen je neskutečná (projde železnou pásovinou a tu pevně ukotví k betonu) Proto mívá podložku aby neprošel celý. Kladivem stejného efektu docílíte jen při skutečně velmi silném úderu a tam hrozí že se hlava hřebíku "sveze" po kladivu. To nemáte šanci udržet ani v kleštích, možná snad v tom prkně jak kdosi zmínil. Pokud se tohle stane, hřebík sviští prostorem jako šrapnel. Když se povalují v dílně, nebo kde, dají se použít do jiných materiálů než betonu a nebo třeba jako důlčík do plechu.

doplněno 26.08.14 07:53:

Matně si vzpomínám že pokud se hřebíky nastřelují a je jedno jestli do betonu či zdiva z cihel, nesměl v prostoru za zdí nikdo být. Pokud je ve zdivu (betonu) skrytá dutina, hřebík dokáže projít skrz zeď ! Tolik informace od obsluhy

Od: lmgify
Datum: 26.08.14 09:27

Jsi zapomnel na to nejdulezitejsi - pri nastrelovani mit nasazene ochranne bryle (nebo štít) a spunty do usi (nebo "sluchátka" - nevím, jak se tomu přesně říká).

Datum: 26.08.14 10:58

Děkuji za doplňující připomínku. Řeč byla o hřebíku a jeho použití. Ochrané pomůcky při téhle práci, se myslí tak nějak samozřejmě.

Od: jinx®
Datum: 26.08.14 16:16

Nastrelovací klinec.Pneumatickou nastrelovačkou mi takýmito klincami upevňovali okrajové lišty na laminátovej podlahe.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.