Byt v nejvyšším podlaží

Od: Datum: 25.08.14 17:49 odpovědí: 18 změna: 26.08.14 17:38

Zdravím kolegy poradce. Určitě někteří z vás dobře vědí, jak příjemná dokáže být neodhlučněná plovoucí podlaha v bytě nad vámi. Zvláště pak v případě hodného pana souseda, který buď nepracuje, popř. pracuje doma, protože se z bytu nehne na krok a o své permanentní přítomnosti dává důkladně vědět. Jednou z možností úniku je koupě bytu v nejvyšším podlaží. Tam vám nad hlavou nikdo hlučet nebude a dle mluvy lidové vás může vytopit jen pánbůh. Zatím jsem sebral pouze jeden velmi negativní názor. Kolega v práci tvrdí, že v bytě u střechy je šílené vedro. Byl majitelem, podařilo se mu kvartýr prodat a po nějakém čase chtěli noví obyvatelé ze stejného důvodu dokonce stornovat koupi, naštěstí (pro kolegu) už bylo pozdě. Máte zkušenosti s bytem v nejvyšším patře? Prosím jen vlastní poznatky či zkušenosti důvěryhodných známých a příbuzných osob. Dojmy a druhoruké kydy staré Blažkové ne, děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.14 17:53

Bydlím ve 13. poschodí. Panelák. Ticho a klid. Toto léto pohoda. Sice při zatažených žaluziích, ale to dělá spíš moje světloplachost. Je fakt, že hodně času ztrávím ve výtahu, ale zase ten rozhled... neměnil bych.

doplněno 25.08.14 19:39:

strávím,,,

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.08.14 17:55

Pokud se jedná o byt v novostavbě, nebo v rekonstruovaném domě tak bych se ničeho nebál.

U starých domů může opravdu být problém s přehříváním a zatékáním ze střechy.

Podle mě je jediná nevýhoda že když nejede výtah, nebo se do něj nevejdete s gaučem, tak to šlapete celé po schodech.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.08.14 18:04

Každé umístění bytu má svá pro a proti. K tomu vedru pod střechou. Předpokládám, že jde o panelák nebo jiný dům s plochou střechou, poněvadž posledního patra činžáku, nad nímž je ještě půda se to asi týkat nebude. S tím vedrem je to pravda nebo aspoň bývala. S revitalizací panelových domů se situace zlepšila. Pokud je objekt zateplený a na střeše je nějakých 200mm polystyrenu (navíc), je to mnohem lepší. Navíc se místo původní černé lepenky dává třeba šedá folie. Ovšem je to byt od bytu. Pokud budou okna na jih, nezastíněná třeba lodžií a budou jediná, je vcelku jedno, zda bude pod střechou nebo ne. Bude v něm jako ve skleníku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.08.14 18:16

Kamarádka bydlí v 8 (posledním) podlaží zrekonstruovaného paneláku (plastová okna, nová střecha, nový výtah, zateplené), protopí v zimě o třetinu víc jako já ve 4 podlaží a i tak má chladněji, slyší hučet výtah i když ten starý hlučel víc, slyší ventilátor-digestoře, v létě má zase horko a když náhodou výtah nejede tak než s nákupem vyšplhá je to dřina. Možná jak kde ale jste první co by chtěl byt v posledním patře u nás je ve všech inzerátech psané, ne přízemí a poslední patro. Druhá má byt v přízemí, protopí o třetinu víc než já a nemá tak teplo, slyší bouchat vchodové dveře a dveře do chodby (Bramo zavíra samo), slyší každý nástup do výtahu, neustále na ni někdo zvoní (pošťačka), dům je podsklepený ale i tak teplo od spodu není. Já bych to naše 4 podlaží neměnila, za 35 let nás nikdo nevytopil (nemluvím o fleku na stropě od vody z pračky těch co bydlí nad námi), 2 malé děti + pes a nevím o nich -pravda dokud tam žila jen babička bez mladých neslyšela jsem vůbec nic, nyní poznám když děti po plovoučce něco šibují.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.14 19:30

Pokud platí za teplo víc jen kvůli poloze bytu, je to její hloupost. Má se bránit proti chybnému rozúčtování.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.14 19:00

tak já bydlím také pod střechou,zateplili nám střechu, ale teplo je..ale ne zas tak,abych se odstěhovala.Tento rok bylo vyjímečně horko..

doplněno 26.08.14 13:32:

Pokud se jedná o kravál tak má sousedka se přistěhovala z baráku a ti tak dupali že to byla hrůza.Je lepší horní parto tedy pro mne,,,,Já neslyším kravál od děcek i kolemjdoucích lidí ,mám úžasný rozhledTy plovoučky má kdekdo a to dělá kravál.Takže jsme si to vysvětlili a je klid.I s dvěma dětmi ,kzeré již neslyším.Nechta bych bydlet někde v mezipatří,tam jsou kravály dva,,,,se shora i dola.

Od: felipe
Datum: 25.08.14 19:13
Myslím, že můj názor by vám mohl pomoci, protože dupající sousedy jsem zažil a z těchto důvodů jsem další byt chtěl také v posledním patře. Zároveň vás však zklamu - pokud sousedé pod vámi budou dupat, zní to překvapivě jen o něco snesitelněji než pokud by dupadli nad vámi. Ani poslední patro tedy není zárukou. Měl jsem dokonce i mezonet, takže předposlední a poslední patro domu. Řekl jsem si, že pokud uslyším sousedy pod sebou, zalezu v nejhorším do dalšího patra a tam už nic slyšet nebude. Omyl! Přes ty konstrukce to šlo i tam. Jinak co se týče vedra, toho bych se vůbec nebál.

Od: jpp
Datum: 25.08.14 21:08

Kolega asi nebydlel v tom bytě v zimě. On je větší problém se zimou, co utíká stropem. Samozřejmě zateplení udělá dost, ale vždy zaplatí více za otop, než byt pod vámi. Po 10ti letech pod střechu bych takou blbost podruhé neudělal. To by ten bych musel být za 75% ceny středového bytu a to bych se hodně rozmýšlel. Další problém je slabší tlak vody.

Od: felipe
Datum: 25.08.14 22:02

Až vám budou celý den skákat rozmazlené děti nad hlavou nebo dupat jejich těžkotonážní rodiče, pak si možná uvědomíte, že je lepší víc protopit než skončit v blázinci. Ze znění otázky je zřejmé, že tazateli rozhodně nejde o náklady, ale právě o dupání. Navíc s těmi zvýšenými náklady nemusíte mít vůbec pravdu. Mám podkrovní byt a právě díky poslednímu patru je tak slunný, že náklady na topení jsou naopak nižší - jen pro vaši představu 16.000 Kč ročně za 100m2. Přestože ani poslední patro není záruka klidu, přece jen je to lepší a vždy ho volím, a to i při ubytování v hotelech. Některé za to účtují i nemalé příplatky.

Od: hfjzfj
Datum: 25.08.14 21:09

My měli v létě vedro (ven jsme se chodili ochladit), v zimě zimu - protopili jsme jako kamarádka v rodinným baráku. To ale záleží na domě, nemusí to tak nutně být všude. Bohužel to asi nepoznáte, dokud v tom bytě ten rok nebydlíte. Plus by mohl být problém u SVJ třeba při opravě střechy, protože jediný, kdo bude mít zájem na její opravě, budete vy. Ostatním se do ní samozřejmě nebude chtít vrážet peníze. Já už bych pod střechu nešla.

Datum: 25.08.14 23:30

Ahoj. My jsme bydleli v nejvyšším patře, v 7. Výtah jezdil bez problémů. Když jsou vedra jako bývají v létě, tak je vedro všude. Je to otázka uzavření oken a zastínění proti slunci. Rozhled byl taky skvostný. A na pracující strojovnu, za zdí kuchyně, se dalo taky zvyknout. Ani se nám z toho 3+1 moc nechtělo. Šli jsme do 4+1 ve dvou patrech do jiného města. A taky dobrý a v létě taky to vedro. Ahoj.

Datum: 26.08.14 08:08

Poněkud mne zaráží zmínky o tom, že v posledním patře se protopí víc, než jinde. To může být pravdou pouze v případě, že každý byt má svůj kotel.

Od: oqi
Datum: 26.08.14 08:43

Protopí se více protože teplo stoupá a odchází střechou ven a jedno, čím topíte. Zateplení stropu hraje podstatnou roli, ale nezabrání úniku tepla na 100%. Rozdíl tam je vždy oproti středovému bytu. To samé je u bytů v přízemí, nad garáží nebo nad průjezdem. Prostě ledárna.

Datum: 26.08.14 09:11

Pokud byt nemá vlastní kotel, je vytápěn dálkově a rozúčtování pak probíhá dle zákona. A ten zaručuje, že při stejné tepelné pohodě, platí všechny byty za m2 vytápěné plochy stejně. Pokud ne, je vyúčtování vadné a reklamovatelné.

Pokud ho však někdo nereklamuje a nechá si sr.t na hlavu, je to jen jeho problém.

Datum: 26.08.14 17:38

Nic nezabrání úniku tepla na 100 %. U podkroví a krajních bytů je to samozřejmě složitější, ale lze to vhodnou izolací posunout do zcela normálních mezí. V létě nemusí být nutně vedro a už vůbec ne v zimě zima. Posledních 35 let jsem v podstatě nebydlel nikde jinde než v posledních patrech a tepelný komfort a náklady byly srovnatelné s jakýmkoliv jiným bytem v tomtéž domě.

Datum: 26.08.14 08:27

Mám byt v nejvyšším patře 15 let. Neměnila bych. Vedro je docela dobrej kec, nebo dobře - není, ale chce si dát pozor na to v jakém stavu je střecha. Pokud je zateplená a v dobrém stavu (nepustí vodu), tak je to bydlení snů. Žádná vedro, nikdo vám nedupe na hlavu.

Neměnila bych.

Ohodnoceno: 1x

Od: jinx®
Datum: 26.08.14 16:05

V lete bývali problémy s tlakom vody (malý tlak).V lete moc teplo,v zime moc zima.Neupratujete bordel hlavne na jeseň keď všetko lístie nafúka na prízemie alebo do pivnice.Nikto vám neukradne prádlo zo sušiaku ako na prízemí.Nikto vám tam nehodí cigaretový špak na balkón a ten nezačne horieť.nikto nevyklepe sáčik z vysavača (kedysi) na vaše prádlo o poschodie nižšie.Na silvestra vás nezasiahne raketa alebo iná pyrotechnika,Nekvape vám voda zo sušiaceho prádla nad vami na vaše už usušené.Výmena radiátora-žiadny problém,Odvzdušnenie radiátora žiadny problém.Dosah signálu od lokálneho poskytovatela internetu-anténa-žiadny problém.Zabudol som si niečo v aute?-problém.V byte horí?problém,nákup / nejde výťah?problém.Prerábka najvyšsieho bytu?Za trest.

Datum: 26.08.14 16:42
No taky jsem uvažoval, že kdyby níž začalo hořet, tak asi nemám šanci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.