Bílá, vysoce lesklá podlaha v bytě

Od: Datum: 25.08.14 11:28 odpovědí: 8 změna: 26.08.14 21:29

Zdravím

Budu zařizovat svůj první byt, takže se v tom vyžívám :-D
Vždycky mě fascinovaly inspirace na internetu, kdy v obýváku/kuchyni byla velmi lesklá podlaha a velmi dlouho mi trvalo, než jsem zjistila, co to vůbec je (konkrétně něco takového http://www.hanak-nabytek.cz/produkty/kuchyne-elite ).
Zvažuji, že bych koupila tuto ( http://www.bbpodlahy.cz/169-catania-v4/ ) podlahu v bílé barvě a ráda bych ji položila vlastně v celé chodbě, kuchyni i obýváku (celé to bude víceméně otevřený prostor). Jenže - nechci mít celý byt sterilní jako na fotkách a když tak nad tím přemýšlím, vlastně jsem nic podobného nikdy u nikoho na vlastní oči neviděla :D
Jaký na to máte názor? Má někdo doma něco podobného? Jde vůbec k takové podlaze nějaký normální nábytek (třeba dřevěný konferenční stolek)? Přemýšlím, jaké stěny, případně tapety, jaké dveře...
Můžete přidávat foto pro inspiraci :)
Přezdívka ARCHITEKTKA samozřejmě :-D blbne mi klávesnice

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.14 13:15

Můj čistě osobní názor - vyzkoušeno nemám:

Náročná údržba. Bude se velmi špinit, všechno na tom bude vidět.

Bílá podlaha bude imitovat světelný zdroj. Přirozené světlo je ale zhora. Při delším pobytu v místnosti Vás budou bolet oči. Představte si, co to udělá, když bude na takovou podlahu svítit slunce *ee* . Budete potřebovat tmavé brýle *frajer* jak na sněhové pláni.

Velmi lesklá podlaha bude klouzat, zvlášť za mokra.

Na lesklé podlaze uvidíte každý vlas, či psí chlup.

Závěr? Pokud tam chcete opravdu bydlet a ne se jen chlubit známým určitou extravagancí, tak nebrat!

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 25.08.14 13:17

Zdravim. nevim, jestli vase prezdivka respektuje vase vzdelani nebo je to jenom parafraze toho, cim ted prochazite.

Osobne bych si vysoce lesklou podlahu nikdy nedal. Vlastne ani kuch linku. Teda pokdu uvazujete, ze v kuchyni budete normalne fungovat, neco tam klohnit. Obcas neco totiz odkapne a pak to pujde vse videt, kazdy flek a smouha. Ted mam v kuchyni polomatne kachle a pri spravnem uhlu svetla tam jde videt vse, ale diky barve kacli (parkety) se to ztrati. Nevim, jak by to bylo s bilou lesklou. V predsini to same. Bila zvyrazni kaze smitko, treba kdyz vam v zime zustane pod botama otisk kaluze s piskem.

Designove to vypada moc pekne, ale o praktickem vyuziti silne pochybuju.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.14 14:52

Ano je to krásné zrovna tak jako ty ukázkové kuchyně ale zvažte, zda tam chcete žít, vařit a uklízet, zda to bude krása co budete ukazovat návštěvám nebo se tam bude dobře žít. Také jsem chtěla do kuchyně super sněhobílou, lesklou dlažbu, štěstí, že mě manžel přesvědčil (co si budeme povídat, byla v akci za 50% ceny) na bílý mramor (bílá s tmavým). Když jsem šla koupit nový vysavač, měla jsem jeden "krásný" vybraný a prodavač se ptal, jestli chci vysávat nebo se chlubit návštěvám super krásným disingem co je drahý, krásný ale nevysává ani tolik co ten "ošklivější" a levnější. Zařizujete se poprve, zvažte i to, že pokud nemáte tak příjdou časem děti, možná ne všechny ale moje vnučka v krásně vymalované kuchyni vymalovala a linka (barva vanilka + sklo) byla dost často od nutely a td. Dnes se dcera + 2 vnučky zařizuje podruhé a už nekouká do časopisů jak je to krásné ale přemýšlí aby to bylo vhodné pro děti a nemusela denně linku leštit. Sousedka má kuchyň bílou (Ikea) vysoký lesk, spotřebiče nerez, dlažba bílá- některé dlaždice vložené bílo-černé, obývák parkety a bílý nábytek, na jedné stěně tapeta černá + světlý vzor, sedačka bílá, koberec u sedačky bílý černě žihaný, ano je to krásné ale vnoučata můžou jen do pokojíku a sousedka stále lítá s hadrem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.14 19:20

Ta bílá podlaha je úžasná, to zase jo. Když jsem se stěhovala tady, kde bydlím, ve větší předsíni bylo kvalitní bílé, lesklé lino. Úplně jsem se zajíkla. Ale mám ho už pomalu 20 let, co tady bydlím a jsem z něho stále nadšená. Není problém hodit na smeták vlhký hadr nebo předsíň sjet vysavačem. ;) Jen v obýváku si nejsem úplně jistá. To je taková nijaká plocha. Ani málo, ani moc, jako na fotkách. Na bílou podlahu ve velkém prostoru by měl přijít extravagantní nábytek, jinak to bude naprostý nesmysl a kapku trapárna. Budete na to mít? A v panelákovém pokoji 4x5m? To si nejsem jistá. *sok*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.08.14 18:17
Svou bílou lesklou podlahu v byte jsem milovala, zametala jsem klasiky podle potřeby, nijak extra často. Od designera jsem dostala radu at si vyberu mezi zařízením z kovu, z plastu a nebo kombinace těchto dvou materiálu. Když jsme si byt tenkrát zarizovali, tak jsme dítě rozhodne neplanovali, takže veškeré vybavení bylo designové, nutno říci, že i praktické - na uspořádání, na prostor ap.

Od: aaaaa*
Datum: 26.08.14 18:29

Uz jsem to videl. Tak doufam, ze pak budete casto chodit v minisukni a tangach nebo bez nich, aby ostatni meli na co "na podlaze" koukat. Neni nic lepsiho nez mit zrcadlo na zemi :) A pak se to take bude dost smekat.

Od: livie
Datum: 26.08.14 21:23

Dobrý den,

jen krátce - bílou dlažbu teď máme - vzhled mramor - a musím říct, že už nikdy více! Všechno je na ní vidět - vytřete a za chvíli můžete znovu. Nejsem líná - uklízení mě nevadí, ale v kuchyní trávíme dost času - ráda peču, vyvářím a s 2 dětma je prostě nemožné udržet podlahu čistou bez vytírání 2x denně.

Od: hop®
Datum: 26.08.14 21:29

Už bylo hodně řečeno. Esteticky dobré, ale totálně nepraktické. Pokud se chcete podlahou chlubit tak ano, pokud tam chcete bydlet a mít domov, tak ne.

P.S.: a neblbne Vám klávesnice, ale prsty a oči... ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.