Zateplovat střechu řadové garáže?

Od: Datum: 24.08.14 20:05 odpovědí: 3 změna: 25.08.14 10:11

Zdravím,

v řadové, krajní, garáži jsem shodil heraklit s omítkou(za těch 40 let praskal a padal). Zůstaly mi tedy jen trámy a nad mimi desky (na nich je ipa a plechová střecha)-do garáže nezatéká. Trámy a desky jsem zespodu natřel čirým Bochemitem a mám v plánu to nalakovat bílou lazurou.

Teď mi vrtá hlavou, jestli ten strop přeci jen nezateplit - heraklit (navíc s omítkou) má i izolační vlastnosti. Jen si neumím sám sobě zdůvodnit proč-garáž se nevytápí, je krajní(rohová, vrata zateplená nikdy nebyla).

Je to tedy nutné?Pokud ano, tak předpokládám stačí minerální vata mezi trámy, nedávat folii(parozabranu-netopí se) a zakrýt to SDKčkem (proti vlhkosti nebo protipožární?) Aby bylo jasno-pokud to není nutné, klidně bych nechal strop odkrytý, jen natřený na bílo.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.14 20:25
avatar

Na rozdíl od bytu lze garáž zateplit i zevnitř.Nedochází tu ke zvyšování vlhkosti vzduchu,takže pak stačí jen udržovat vhodnou hranici teploty a občas vyvětrat.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 23:32

Ahoj. Pokud se v té garáži neplánuje něco dělat, jen stát, garážovat, tak je jakékoliv zateplování zbytečné. Taková to stání bývají v přirozeném, nevytápěném režimu. Větší pozornost, bych věnoval právě tomu dostatečnému větrání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrov
Datum: 25.08.14 10:11

Primárně se bude v garáži opravdu jen stát, "něco dělat" se tam bude přavážně v létě, v zimě? Jestli jednou nebo 2x za celou zimu zatopení přímotopem na pár hodin, abych tam neumrzl, ale něco pravidelného v plánu není.

Kdybych už to zateplení dělal-mám jej udělat tak, jako bych předpokládal, že se bude v garáži topit častěji-myslím tím na izolaci dát i parozábranu?

Větrání-průchod je u dveří u země a v nejvyšší části je "komínek"

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.