Serizeni pantu - dvere se samy zaviraji

Od: Datum: 24.08.14 17:32 odpovědí: 4 změna: 24.08.14 21:40

Jak seridit panty u dveri aby se dvere samy nezaviraly? Vysunout nebo zasunout horni nebo dolni pant (na dverich, nebo na zarubnich?)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.14 18:05
avatar

Máte-li štelovací panty na dveřích i zárubních, je celkem jedno, které budete štelovat. Důležité ale je seřídit dveře tak, aby dlouhé hrany byly ideálně svislé. Pokud se přesto budou zavírat/otevírat, je možné zvýšit tření v pantech vysazením dveří a navléknutím kousku jemné látky na trn pantu. Pak dveře znovu nasadit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 24.08.14 18:08
avatar

Vypadá to na špatně usazené zárubně - pravděpodobně nejsou svisle ve vodováze. Seřízením pantů lze následek špatné montáže částečně eliminovat, pokud horní pant zárubní trošku vysunete a spodní zasunete, osa pantů se srovná. Ovšem zase nebudou zavřené dveře dosedat přesně do zárubní, nahoře bude mezera. Zvažte, co je pro Vás menší zlo. Pokud máte montované "dřevěné" obložky, možná by stálo za to, je opatrně demontovat a usadit správně.

Je to jen můj odhad podle daných indicií, vodováha na místě ukáže více.

Samozřejmě předpokládám, že se dveře nezavírají vlivem průvanu... ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.08.14 19:59
avatar

Jak píše hop, není to pantama, ale jsou špatně usazený futra. Záleží jak jsou špatně usazený. Kdyby letěly do strany, tak to pantama nedoženeš. Když budou nahoře, či dole futra oproti zdi hnutý, tak by to snad šlo trochu vyladit. Jakej pant a jak s ním hnout se nedá říci, když se neví jak jsou zadělaný futra.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 21:40
avatar
Co je to za "futra"?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.