Jak zabránit tvorbě plísní na zdi?

Od: Datum: 24.08.14 08:56 odpovědí: 3 změna: 24.08.14 12:12

Ahoj, v předsíni starého bytu jsem měl na zdi plíseň. Ta se tam udělala především kvůli tomu, že předchozí majitel dal na zeď palubky. Ty ale byly jen do určité výšky, nad nimi pak už plíseň nebyla a vyskytla se až u stropu v rohu, kde je betonový překlad. Přestože plíseň nebyla prorostlá omítkou, raději jsem zeď osekal až na cihlu a chystám se dát omítku novou. Rád bych zabránil dalšímu tvoření plísní, což bude částečně díky tomu, že obklad z palubek dávat nebudu, ale pro jistotu zvažuji ještě něčím zeď ošetřit. Co bych měl použít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 24.08.14 09:10

Plíseň potřebuje vlhkost. Vzdušná vlhkost kondenzuje v bytě na nejchladnějším místě. Vlhký vzduch v bytě je způsoben nedostatečným větráním. Takže musíte vhodnou tepelnou izolací zamezit vzniku tepelného můstku a hodně větrat. Když si projedete poradnu, najdete spoustu rad. Zejména v chladnější části roku se zde plíseň řeší 2x týdně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 09:27

Ahoj.Omítku z jedině z vápenné malty a nátěr z vápna.Také denně větrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 12:12
avatar

Tvorba plísní je samozřejmě dána vlhkostí vzduchu v místnosti.Ta určuje rosný bod,pokud dosáhne relativní vlhkost 100%,dojde ke kondenzaci vody.Protože je toto závislé i na teplotě,zasahuje rosný bod hlavně chladná místa.Není tedy tato záležitost jen funkcí větrání,ale i topení.

Pokud se na nškteré stěně tvoří plíseň,.lze větrání doplnit i topným ventilátorem-.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.