Čím odhlučnit podlahu?

Od: Datum: 24.08.14 08:11 odpovědí: 10 změna: 24.08.14 17:34

Dobrý den,

prosím o radu ohledně odhlučnění podlahy - vím, že pokud mě trápí hluk od sousedů ze spodního bytu v panelovém domě, není ideální řešit odhlučnění mé podlahy, ale měl by se odhlučnit strop v jejich bytě. Tato situace je však nereálná. Chystám se dělat novou podlahu v celém bytě a proto bych potřebovala poradit, jak ji nejúčinněji odhlučnit, aby pronikalo co nejméně hluku směrem ode mě do bytu pode mnou a hlavně i naopak. Pravděpodobně budu v bytě používat třívrstvé dřevěné podlahy, nebo vinylové "zacvakávací" plovoucí podlahy. Co je z hlediska pronikání zvuku vhodnější? Uvažuji o tom, zda by nepomohlo použití např. hobra desek, případně desek phonestar, jako podkladu pod podlahovou krytinu. Pokud někdo z vás má některou z těchto možností vyzkoušenou, prosím, podělte se se zkušeností. Budu ráda i za případné rady, jak tuto situaci řešit jinak (vzhledem k tomu, že se jedná o panelákový byt, není bohužel možné podlahu zvedat o více než cca 3 cm). Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.14 08:59

Nejde řešit od sousedů? Mám řešení. Nalepte dlažbu rovnou na holý beton a pak si v noci hrajte se lžičkama a házejte je na podlahu. Uvidíte jak rychle to začnou sousedi řešit. Případně přidat těžší předměty a i v jiné doby. Nejlepší je samozřejmě dítě co po té dlažbě bude běhat a řádit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.14 09:33
zdravim, jaka je nynejsi skladba podlahy? je podlaha dostatecne rovna?hobru bych doporucil da se koupit v ruzne tloustce ja daval krizem 2x7 mm + 2 mm pas takove tvrzene peny (bohuzel nazev si ted nevzpomenu) a 8 mm plovoucka tj.do 3cm se vlezete pokud je podlaha rovna. V hobbyschopech se daji koupit ruzne materialy za ruzne ceny pokud natrefite na schopneho prodavace muze vam dobre poradit. kazdopadne nekupujte obycejny mirelon ten se proslape po case. Pozor zaklad je rovn a podlaha pro plovoucky myslim tolerance 2 mm/1 metr.

Od: kakabus*
Datum: 24.08.14 09:59

Nynější skladba je nalepené pvc na holý beton - jedná se o panelový dům cca 30 let starý a podlahy jdou původní, takže i o rovnosti podkladu mám pochybnosti, ale to by se snad dalo vyřešit vyrovnáním nivelační stěrkou. O mirelonu jsem už četla spoustu negativních reakcí, takže ten je již zavrhnutý a hledám jiné (samozřejmě i vzhledem k tomu, že se úprava bude týkat cca 60 m2 plochy) cenově dostupné řešení, které nebude nutné za pár let předělávat.

Datum: 24.08.14 10:17

Petan měl na mysli mirelon. Záleží kolik máte volného místa na výšku podlahy. Každopádně tím spíše než hluk od sousedů snížíte průnik kročejového hluku od Vás k sousedům. Navíc hluk od sousedů se může šířit nejet stropem, ale samotnou konstrukcí (stěny,stropy, stoupačky apod.). Jestli bydlíte v panelovém domě, je tento Váš problém ve 100% neřešitelný, podle mého hrubého odhadu se dá vyřešit za ideálních podmínek tak 50-80% hluku, ale 100% v paneláku asi ne. Ale to je jen můj laický názor. Jinak odhlučnění odshora dolů je vždy plovoucí podlahou. Jak bylo řečeno, hobra, dokola dilatační pásky a mezi ty pásky na hobru nějaké desky (možná Farmacel apod. - nemám zkušenost) a na to lino. Řekl bych, že co se týče akustiky, tak finální vrstva jako plovoucí podlaha není zrovna vhodné, ale třeba se pletu. Dále by pak muselo být ze sousedovi strany provedeno odhlučnění buďto takovým tím molitanem jak bývá ve zkušebnách (ale kdo by takovou opičárnu chtěl mít v obýváku nebo ložnici, že?) a nebo kvalitně zhotoveným akustickým sádrokartonem s akustickou vatou ve stropě, která jej i zeteplí, ale je to dost finančně nákladné (hlavně z pohledu souseda, který s tím problém nemá).

Datum: 24.08.14 10:25
Ne mirelon to nebyl, byl to pas s akustickymi vroubky uplne jiny material nez je mirelon. samozrejme plovouci podlaha je jedna z akusticky nejhlucnejsich.

Datum: 24.08.14 10:44

Tak to nevím, pak už znám jen starlon, což je něco jako polystyren, ale to asi nebude ono. Koukal jsem, že se používá ještě i slisovaný molitan.

Datum: 24.08.14 09:43

Dobrý den.Zkuste akustickou plovoucí podlahu.

Datum: 24.08.14 12:25

Není co závidět.V paneláku je průnik hluku spíše záležitostí vlastní konstrukce stěn a stropů.Nejúčinnější pro procházející hluk je podlaha,složená ze sendvičových vrstev.Na beton nellépe Hobra desky,na ně pak sádrovláknitou lepenou podlahu.Na tuto podlahu lze nalepit vinyl lamely.Vhodný by byl i silnější koberec.

JABRAKA

Od: kakabus*
Datum: 24.08.14 17:16

Moc děkuji za rady. Vinylovou podlahu jsem si vybrala na základě několika recenzí a doporučení z okolí, kde bylo vyzdvihováno hlavně to, že oproti klasickému laminátu déle vydrží a tolik "neduní" v případě, že se po ní chodí, nebo něco upadne. Je potřeba v panelákovém bytě, kde je obecně dost sucho používat parozábranu? Ideální by tedy bylo použít dvě vrstvy hobry, nějakou izolaci mezi ně a pak přímo pokládat plovoucí podlahu? Omlouvám se, možná se ptám zbytečně a vše potřebné již bylo řečeno.

Datum: 24.08.14 17:34

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.