Jak doplňovat sůl do myčky

Od: Datum: 23.08.14 15:11 odpovědí: 24 změna: 24.08.14 21:25

Potřebuju poradit se solí do myčky. Mám novou myčku a mám ji poprvé v životě. V návodu píšou, že před prvním použitím se má doplnit sůl a to tak, že do určeného otvoru se má nalít 1l vody a následně nasypat 1kg soli. Takže jsem nalila litr vody a ta nádobka se tou vodou naplnila až úplně po okraj. Takže nasypat tam kilo soli je přeci nemožné. Všechno to přetéká ven, všude je voda s nerozpuštěnou solí. Nicméně jsem to tam nasypala, pustila program bez nádobí, aby se to umylo a hotovo, myčkovalo se. Jenže teď, po asi 1 měsíci, začla svítit kontrolka na sůl. Ta nádobka je pořád po okraj plná vody, já už nemám nervy na to se snažit dostat dovnitř nějakou sůl. Jak se prosím vás doplňuje sůl do myčky?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lakun
Datum: 23.08.14 15:14

Ta nadobka vzdy bude "plna vody" (v necem se ta sul musi rozpoustet). Normalne do nadobky sypte sul tak dlouho, az tu "hromadku" uvidite ze se blizi ke kraji (nasypte klidne az po okraj). To ze sul kterou tam sypete vytlaci nejakou vodu (Archimeduv zakon) je naprosto normalni a nicemu neni na zavadu.

Proste a jednoduse sypte tam sul dokud se tam vejde a pak mate zas na nejakou dobu klid :)

Ohodnoceno: 6x

Datum: 23.08.14 15:20

Ale všechno vytéká ven, vytéká to i s tou solí, která se nestíhá rozpustit, takže mám pocit, že ji tam sice sypu, ale ona stejně skončí v kaluži na dně myčky. Takže na to mám kašlat a sypat hlava nehlava.

Od: peprŽ
Datum: 23.08.14 16:59

Jestli sypete bez trychtýře, tak buď sypete moc rychle nebo máte moc jemnou sůl.

S trychtýřem by tento problém měl odpadnout.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.08.14 18:53

Všem moc díky, trychtýřek opravdu mám, nicméně sůl jsem sypala z odměrky s náhubkem, jsou na ní mírky na dkg, takže jsem si tam to kilo odměřila a hubičkou sypala. Takže jdu do trychtýřku, doufám, že to bude fungovat *palec*. Díky.

Datum: 23.08.14 15:40

K myčce mám takový širší trychtýřek (byl součástí) a když sůl do trychtýřku sypu, padá do nádržky a voda vytéká ven, nestalo se mi, že by sůl vytékala taky. Až už nádržka sůl nepojme, přestanu sypat. Sůl je t잚í než voda, tak by neměla vytékat..

Ohodnoceno: 3x

Od: wampŽ
Datum: 23.08.14 16:07

Přesně,trychtýřem sypu a sypu.Když je sůl až nahoře,nesypu :-DZavřu ventil a hotovo dvacet.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.08.14 15:47

Postupuji stejně jako Kytka, trychtýř jsem si vyrobil z PET lahve; uřízl jsem ji asi 18 cm po hrdlem, nasadím ji na otvor v myčce a malou naběračkou sypu sůl.

Datum: 23.08.14 18:37

Bežně se do myčky do prostoru na sůl sype 0,5 až 0,75kg soli. Je na to v příslušenství trychtýř, který se nasadí na hrdlo nádržky na sůl.

Pokud se nějaké zrnka soli odplaví, tak je můžeš rukou sebrat a vhodit tam, kam patří. Jinak se rozpustí při následujícím cyklu mytí.

Předpokládám, že do myčky sypeš speciální sůl do myčky a ne obyčejnou kuchyňskou sůl.

Pokud ti tam vadí ta voda v nádržce, tak ji můžeš zkusit odsávat velkou injekční stříkačkou. I tak to ale bude dlouhý proces, protože té vody je tam určitě jeden litr.

Datum: 23.08.14 19:05

Díky za tipy. Ale... sebrat zrnka soli rukou? :-D A tu vodu určitě odsávat nechci, být tam musí. Jinak samo, sypu sůl určenou do myček. Já za pár týdnů přestanu být tak vyjukaná a nebudu tak plašit, ale je to pro mě úplně nový spotřebič, ještě jsme se spolu úplně nezžili:-D. Jen než tam to nádobí naskládám, bych to v ruce měla umytý už 3x, furt to různě přerovnávám... Ale mám z ní radost *palec*.

Od: zuzu*
Datum: 23.08.14 21:45

Jakubka, docela jsi mě pobavila§ Stejné starosti jsem měla před cca 2 lety se svojí novou myčkou. Ta sůl mě tam také nechtěla všechna vlézt. Časem jsem přišla na to, že se musí sypat velmi pomalu a dělat pauzy. Myju každý den, sůl doplňuji cca 4 x ročně. Za několik dní zjistíš, že už bez myčky nemůžeš žít.

Datum: 23.08.14 22:21

*smich* Tak já si také myslím, že bez ní nemůžu být, hrozně mě baví nádobí vyndávat a zjišovat, jak je dobře umyté, neustále zkoumám skleničky proti světlu, jestli jsou bez šmouh... furt kolem ní stepuju a čekám až zapípá konec, abych se do toho mohla pustit. Vlastně mi ta její obsluha zabere děsně času, pořád se jí věnuju*haha*.

Datum: 24.08.14 06:45

Moji tchyni jsem kdysi dávno přiměla k tomu, že ji prádlo vyperu v automatce. Prádlo přinesla, sedla si na malou židličku a po celou dobu na prádlo a na knoflíky koukala. Že je to lepší než televize.Užila si to :-D

Datum: 24.08.14 09:56

Jéé, jak já tohle chápu :-D. Kdysi jsem to s pračkou měla taky a vlastně dodnes bych jinou než s předním plněním nechtěla, protože bych na to prádlo jinak neviděla, a já to potřebuju vidět! *smich*

Datum: 23.08.14 21:54

sůl co kupuju (W5 z Lidlu) je granulovaná, takže není problém zrnka co se zakutálela sebrat rukou. Jinak sypu přímo z krabice do otvoru a jde to bez problémů :)

Datum: 23.08.14 22:15

Tak já si napoprvé koupila všechno Somat, abych jako měla pocit, že dávám to nejlepší, ale je jasný, že další nákup bude od jiných značek. Je pravda, že ta sůl je hodně jemná, téměř jako kuchyňská, žádné granulky, tak proto s tím možná mám ten problém, časem to snad vychytám.

Datum: 23.08.14 22:25

Jenom hodně velký pozor, abyste si nespletla sůl s práškem. Oprava je hodně náročná, prý se to tam nějak zpeče nebo co:( stalo se to kolegyni. I když v dnešní době se používá hodně gel nebo tablety. Já používám prášek, stalo se mi, že tableta nevypadne ze zásobníku a tím pádem se nerozpustí. POužívám Calgonit, ale Somat je taky dobrý, podle někoho i lepší. Ono na to časem přijdete. Já mám myčku už 17 roků a nedám na dopustit:)

Datum: 23.08.14 22:38

Díky za upozornění, to je určitě dobrý vědět *palec*. Já s tabletami ani nechtěla začínat, protože jsem si na ně, nebo na gel, nezvykla ani u praní, vždycky jsem se vrátila k prášku. Takže s myčkou to bude asi stejné.

Od: peprŽ
Datum: 23.08.14 23:09

Používáme jen tablety a za pět let se nám ani jednou nestalo, že by tableta nevypadla.

A jen jednou, že část nerozpuštěné tablety zůstala na jednom hrnci, nejspíš špatně uloženém.

Datum: 24.08.14 09:44

Možná je to velikostí tablet nebo nádržky anebo špatný systém otevírání. Mě se to tam už vícekrát šprajclo, někdo háže tablety přímo dovnitř pod spodní koš, ale to si myslím, že není to pravé... tak dávám prášek nebo gel a nemám problém:)

Datum: 23.08.14 23:09

Uvidíš že tablety jsou super. Odpadá doplňovaní soli a leštidla. My už jedem na tablety tak dva roky.

Jenom pozor jestli mᚠnějaké pěkné pomalované skleničky, nám to umylo ze skleniček komplet nápisy a z kryglů radegasta. Zajímavé že obrázkové hrníčky jsou v pohodě, asi jiná technologie .

Datum: 24.08.14 17:40

Myčka bez soli nefunguje 100%... to potvrdí každý kdo s tím pracuje popřípadě rozumí vnitřním principům myčky...

Ta funkčnost s tabletami je jen zbožné přání idiotů kteří neumí sypnout prášek, popř jsou příliš líní a hodně vlhký sen markeáků neb zatímco prášku a soli člověk dá kolik uzná za vhodné tak tabletu tam vlepí celou...

A to že na myčkou plnou sklenic ze zaprášené výkladní skříně stačí práčku tolik jako když člověk děla hodně slabou rozpustnou kávu tuší málokdo...ale lidé jsou dnes příliš poholdní a leniví...

A křupaní co si myslí že tableta umí vše tak snad jen mám možnost mít myčku s oknem ve dvěřích a ta vaše tableta se rozpustí v 2-3 vodě a to úplně celá...to že myčka uvolňuje sůl do vlastního oběhu před samotným mytím a leštidlo naopak až do poslední vody má svůj účel... ale v jednoduchosti je síle...otázka zní jednoduchosti čeho...

Datum: 24.08.14 00:39
sul kupuji v kaufu extra velke granule soli a tim padem nic nevyplave.

Datum: 24.08.14 01:19

HLAVNĚ TO IHNED PO NASYPÁNÍ DEJTE MÝT!

Sůl nemá problém za jednu noc prožrat se skrz myčkový plech a lepit to je pak problém...

Pokud má myčoun podlahu plastovou není to třeba řešit...

U myčkové soli platí jedno-čím hrubší a větší, tím lepší...nejlepší je sůl řeznická, to jsou rovnou kusy...

Ohodnoceno: 1x

Od: mucoun
Datum: 24.08.14 21:25

Nevím, čím to je. Mám myčku osvědčené značky a pokud dám prášek, neumyje dobře. Nejvíce se mi osvědčily tablety Jar platinum a gel Somat ocet. Jiné po špatných zkušenostech už nekupuju.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.