Jak lepit polyesterové desky

Od: Datum: 23.08.14 14:06 odpovědí: 7 změna: 23.08.14 20:54

Dobry den chci zateplit strop ve vstupní chodbe do domu ktera navazuje na byt a je vyuzívana jako chodba k wc a špajzu.Nad touto chodbou je mala pudicka a nadní velka puda strecha.Zduvodu jejího zateplení jsem se rozhod koupit polystyrenové desky 50. Když tyto desky budu lepit na strop ktery se sklada s nahozeného tla a na něm několik vrstev vapeneho nateru jestli se tato vrstva musí oskrabat nebo nejak penetrovat? lepit je budu maltou a kotvit vruty podlozky poslouží spunty od piva.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.14 16:22
avatar

Jak tu bylo často prezentováno,izolovat takový strop je možné pouze ze strany té půdičky.Na podlahu rozložit nejlépe polštáře z minerální vlny.Pokud by se po půdě chodilo,na tuto izolaci položit prkna,nebo jiný deskový materiál.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.08.14 18:17
avatar

Ještě doplnění správné odpo Jabraky- bodík a *palec*

Takto jak jste popsal byste zateplip právě jen onu půdičku!Ne chodbičku!

Nelepí se na maltu,ta by to neudržela ale na stavební lepidla na bázi cementu na toto přímo určená ! Na takovéto kotvení jsou opět přímo určeny plastové podložky.Na zateplovačkách nesmí být podložky ze železa!Min.nerezové!

doplněno 23.08.14 21:49:

Na zeď z kotoviny stejně jako na cihlu,ytong či beton,je to jedno! Povrch musí být jak je zmíněno čisty a soudržný,kde se drolá odlupuje atd opravit jádrovou maltou.na kotvení vruty místo PTH použijte opravdu na to určený materiál! jinak Vám ty "podložky"ze zátek od piva udělají neplechu na finální vrstvě ,prostě to zreaguje lepidlem a časem to proleze ven!

doplněno 23.08.14 21:57:

Doporučuji ten strop zespodu očistit,nabít pletivem /rabic/ a opravit omítku nebo nalepit kazety polyše! Z půdy otevřít zkontrolavat zásyp popř jej odstranit a dát místo zasypu rohože z minerální vaty (samo parotěs atd!) a zase zaklopit.Nebo přímp na vrch na záklop položit rohože vaty.Polystyrenem z vnitřní strany opravdu nic nezateplíte kromě půdy!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.14 18:33

jo to asi jo ale barak je velmy stry a mezi stopy byla driv vypln ze slamy nebo neceho takoveho a po 70 letech tam nic už zrejme nic není take strop co je s rakosu se sype tak jsem chtel na tohle dat pol desky zatahnout to pepidlem a zamalovat ty vruty budu pouzivat misto kotvících hmoždinek.

Datum: 23.08.14 19:28
avatar

Pro úpravu povrchu stropu polystyrenem lze použít dekorační PS kazety.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.08.14 20:00

no tak jeste jeden dotaz da se lepit pol na veprakovou zed?

Datum: 23.08.14 20:51
avatar

lepí se dobře lepidlem na bázi cementu na včecko, co není mastné, takže ano, ale každý podklad je potřeba řádně připravit, omýt nebo očistit a podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 23.08.14 20:54

Polystyren lze normálně natlouct hřebíky, nebo vruty bez hmoždinky zašroubíte do vepřáku a bude to výborně držet, známý tak kotvil i sádrokarton tzn. patřičně dlouhými vruty bez hmoždinky "zašroubil" přímo do vepřovicové cihly, žádný problém drží mu to prý skvěle. Zateplování vepřáku , nejlépe tedy "zvenku" známý zateploval vatou. Pokud je domek z vepřovic trvale obýván tzn. každodenně nebo téměř každodenně vytápěn (obzvlášť tuhými palivy) pak bych to zateplení (vyjma oken) osobně neřešil, silné zdi mají výbornou akumulaci, pokud se bydlí trvale není žádný problém. (osobní zkušenost)

doplněno 23.08.14 21:10:

K tomu zateplení stropu polystyrénem, lze to, rabisko s omítkou dolů, zůstanou vám tam prkna, na ta prkna ze spod polystyren a na něj ze spod podhledovou desku, nebo natáhnout. Podmínkou takového řešení je, aby vrstvy nad eps byly volně prodyšné tzn. prkna mají mezi sebou mezery, dále dutina, většinou byla volná bez výplně a další prkna rovněž bez toho aby byla zvrchu zakryta něčím neprodyšným. Před aplikací pro jistotu napenetrovat prkna proti biotickým činitelům, jsou-li přístupné trámy pak i ty. (bochemit, lignofix atd.) Mám to tak také v jedné malé místnosti již řadu let, bez jakýchkoliv problémů. Složení mám osb deska (netmelená) eps 4cm prkna dutina prkna půda, čili nad eps mohou páry volně odcházet, k žádným problémům nedochází.

doplněno 23.08.14 21:20:

Jinak tedy nejde o "hlavní zateplení" je to spíš taková "výpomoc" , v mém případě to stačí, pochopitelně jinak pro zateplení platí větší tloušťky. Jen aby z toho někdo nevyvodil že stačí izolovat 4cm eps, Jako "pomocná nouzová varianta" v určitých specifických jinak neřešitelných případech u starých domků. (např. nepřístupná zákoutí půd, nepřístupné přesahy, nízké střechy bez přístupu, stropy nepřístupné shora atd.)

doplněno 23.08.14 21:44:

PS. Možná by ten eps šel i přímo na omítku s rákosem, snad by to také nic neudělalo akorát s tímto řešením nemám zkušenost takže nevím jak moc by to ta omítka nad tím eps "uzavřela". Sice se uvádí že eps je neprodyšný ale není tomu tak, prý je dokonce propustnější než dřevo. Viz. difuzní odpor druhý odstavec shora:

http://www.drevostavitel.cz/c…rketingovy-tah-nebo-lepsi-dum

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.