Slupka na povrchu betonu

Od: Datum: 23.08.14 11:18 odpovědí: 3 změna: 23.08.14 21:58

Po vybourané koupelně v bytě mi vznikl prostor, který jsem musel dobetonovat do původní výšky podlah v bytě, cca 4cm. Udělal jsem beton trošku řidší a po vytvrdnutí mi to udělalo na povrchu takovou slupku, která jde ale dobře seškrábat. Je to nějaký vážný problém a jaký to bude mít vliv na další práce dlažba atd.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.14 14:10
avatar

Vážný problém to být nemusí, Vámi zhotovený beton sice vlivem přebytku vody bude mít sníženou pevnost, nebudou však na něj kladeny nikterak velké nároky (lépe to vyzkoušet). Zjednodušeně lze říci, že čím méně vody, tím pro kvalitu betonu lépe, převodněním navíc může dojít k separaci složek jako nejspíš ve Vašem případě. Zlepšení zpracovetelnosti se dosahuje přidáním plastifikátoru, ne vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danydj
Datum: 23.08.14 19:48

Je tam na tom takový škraloup který seškrábnu špachtlí. Bude na tom dlažba a po obvodu příčkovky 100,75mm. Nemám to třeba celé přetáhnout lepidle nebo nivelačka?

Datum: 23.08.14 21:58
avatar

nechte jej ješte trochu dozrát! při litém betonu je to běžné!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.