1xElektronický bidet

Od: Datum: 22.08.14 13:30 odpovědí: 28 změna: 07.09.14 17:36

V rámci rekonstukce koupelny a WC si pohráváme s myšlenkou na elektronický bidet. Dostupných zkušeností uživatelů je na internetu včetně tohoto fóra žalostně pomálu. Budu proto vděčný za jekékoliv smysluplné komentáře, poznámky, postřehy, o sdělených osobních zkušenostech nemluvě!

V nabídce jsou EB od několika tisíc až po téměř 100 tisíc. Z toho, co jsem "nastudoval" se mi zdá jako klíčové především množsví vody použitelné na jeden mycí cyklus, repsektive objem ohřívače (od 0,5 litrů až po 1,8 litrů). pozn.: prodejci levnějších EB se rádi pochlubí např. velmi "důležitou" informací o tom, že teplotu prkénka lze nastavit ve 4 úrovních, ale dohledat údaj o množství teplé vody je záležitost téměř dektivní). Není ani lehké se vyznat - natož pak porovnat - v možném ovládání pohybu trysky (posun, úhel náklonu) apod. Vzhledem k rozpětí nabídky se mi nezdá na místě nějaké paušální hodnocení ("To je k ničemu"). Domnívám se, že ty dráhé budou opravdu smysluplně fungovat, ty jsou ovšem poněkud za hranicí našich možností. Zajímám se o takový ten "TOP" nižší střední třídy, tedy cca 20 tisíc korun. Nejde mi o to ohromovat návštěvy, ale skutečné praktické využití. Navíc EB vyžaduje přívod vody a elektřiny, takže to není až tak zcela vratné rozhodnutí v případě, že by se EB neosvědčil.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.14 13:44

Mám bidet za 6 tisíc,bez vyhřívání a dálkového ovládání ,teče teplá nebo studená voda a na hygienu stačí dokonale.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vita*
Datum: 22.08.14 14:21

Díky za odpověď. To rád slyším! Za "odměnu" se vás pokusím ještě trochu "vytěžit". Podle fotografie - mimochodem krásný kloubouk - soudím, že jste muž. Používáte tedy EB na - jak tomu většinou říkají - zadní čistění (tedy anální oblasti)? Mám ve svém okolí kamarády, kteří mají klasický bidet anebo bidetovou spršku a celou tuhle problematiku považují za čistě ženskou záležitost (ED nabízejí přední čistění, resp. lady spršku apod.) Mně se však ze zdravotních důvodů jedná v první řadě o tu "zadní" očistu.

A pokud se můžu ještě zeptat. Nějakék problémy třeba s ucpáváním trysky? Za jak dlouho asi je připraven (nahřátá voda) pro dalšího uživatele?

Datum: 22.08.14 18:14

Teplou vodu přivádím z rozvodu teplé vody ,ale radši používám jen studenou na anální oblast/osvěžení/.Mám bidet již tři roky a tryska se neucpala,jelikož máme dobrou vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 22.08.14 18:58

Jj...vypadá to dobře. Vlevo je asi rohový ventil (zakrytý ovladačem), ale nevidím zásuvku? Zaregistroval jsem i EB, které si elektřinu "vyrábí".

Datum: 22.08.14 21:17

Nemám zásuvku.Mám jen obyčejný bidet za 6 tisíc a tam není zapotřebí zásuvka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 23.08.14 08:48

Ovšem. Vždyt to není elektronický bidet, ale přídavný (mechanický) bidet, takže na co zásuvka. Už z toho trochu blbnu.

A to tedy máte připojenou zvlášt studenou a zvlášt teplou vodu a bidet má směšovací ventil?

Datum: 22.08.14 14:16
avatar

řeším stejný problém, možná společně dojdeme ke smysluplnému závěru

pokud jste v bytě, kde je centrální ohřev vody, využil bych EB bez elektricky vytápěné nádržky s vodou; přívod připojit přes míchací baterii nebo případně termostatickou; pár informací tady, chce sice přihlášení, ale zajímavé počtení

http://www.wcbidet.cz/ebook/t-318/

pak např. 2 v 1

http://www.wcbidet.cz/tp328-zavesny-wcbidet-2v1/d-70448/

a mnoho dalších stránek

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vita*
Datum: 22.08.14 15:39

Děkuji za odkazy. Jsem šťastný, že mám nového "kamaráda" přes bidety! O ty dosavadní jsem totiž navíc většinou přišel, protože už je přestalo bavit poslouchat mé věčné úvahy na téma anální očisty

Mám teď bohužel nějaké povinnosti, ale s nadšením se k tématu vrátím!

Od: vita*
Datum: 22.08.14 21:07

Ebook...moc příhodné komparativní pojednání s jedinou chybou...dočetl jsem a stejně nevím!

Rešení 2 v 1 velmi dobře znám z dovolených v Turecku. Určitě je to také varianta, která přichází v úvahu. Ovšem mám k tomu určité výhrady a očekával bych, že elektronický bidet je snad třeba eliminuje.

Mě naprosto mate už skutečnost, že každé zařízení přistupuje k problému análního čištění z různých pozic...klasický bidet zezadu a vlastně trochu z výšky...tryska 2:1 zhruba zezadu...a elektronický bidet vlastně vertikálně zezdola... Nějak se nemohu zbavit dojmu, že ten přístup zezdola by měl být přeci nejúčinnější... Ideální v tomto smyslu musí být bidetová sprška, jejíž pohyb nemá omezení.

Letos jsem se na dovolené pochopitelně víc na systém 2v1 víc soustředil. A samozřejmě jsme to konzultovali s manželkou...taková tématická dovolená Manželka byla spokojenější než já (stále mám na mysli zadní čistění). a tak nějak zhruba to vyhodnotila jako dobrý spořič toaletního papíru s tím, že v některých případech se prostě toaletním papírem jen osušila. Já jsme to až tak dobře nehodnotil. Když jsem si pustil silnější proud, část proudu se tříštila o mou...hýždové svaly, což mi na toaletě tureckého hotelu až tak nevadilo, ovšem doma bych to viděl určitě jinak. Anebo naopak mi proud při nešikovném pohybu podtékal... Nevím, zdali se v rodině najde nějaká poloha trysky, která bude všem vyhovovat...manipulace s tryskou vyžaduje jistou otrlost a nevyvolává zrovna libé pocity. Navíc na to, že je potřeba s tryskou hnout přijdete ve chvíli, která není zrovna vhodná proto, aby si člověk zaskočil pro gumovou rukavici Já tedy použil toaletní papír. V případě větší ráže dostala tryska "zásah". Není to nic tragického, očistil jsem štětkou a tak nějak opláchl...ale v hlavě jsem měl propagační videa na elektronické bidety a jejich vysunující se a zasunující trysky...

doplněno 22.08.14 21:22:

Velmi mne zaujal váš nápad využít EB bez bojlerku EB a "jet" na vlastní teplou vodu. Respektive jsme tohle s jedním znamým zvažovali, proč tohle není možné a uživatel je odkázán na nádržku EB. Nebo já alespon takový EB nenašel...

Přiznám se, že dost velkou váhu přikládám i tomu, jak zvolené řešení bude vypadat. Jak už jsem tady psal, trochu mi na těch EB vadí to připojení vody a kabel do zásuvky. Ale narazil jsem třeba na

http://eshop.electronicbidets…a-keramicka-misa-dib-330.html

Datum: 22.08.14 16:30

Při uspořádání nového WC se snažte umístit klasický bidet. Žádné přídavné zařízení na klozet nenahradí klas. bidet. Přídavný "bidet" beru jako kompromisní řešení stávající dispozice.

V případě rekonstrukce je přívod SV stejně nutný a instalace TUV je otázkou několika stokorun. Mimochodem instalace el.zásuvky na WC je vcelku běžnou zálažitostí, která není finančně náročná.

Přední sprška klasického bidetu uspokojí Vaši potřebu na dokonalou očistu potřebných partií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 22.08.14 17:15

Děkuji za komentář. Pravda, neuvedl jsem to ve formulaci úvodního dotazu. Samostatný bidet nemáme kam umístit i kdybychom se prostě na hlavu stavěli. Tedy pokud bychom ho neumístili do kuchyně Jedná se o prvorepublikový byt, místnosti jsou veliké, ale koupelna a WC jsou "panelákové".

S přívodem vody a elektrickou zásuvkou jsem to nemyslel tak, že by se jednalo výdaje, které by přišly vniveč. To jsou opravdu položky, které se v celkových nákladech vynaložených na rekonstrukci ztratí. Šlo mi spíše o to, že plánujeme zazděnou nádrž a závěsnou mísu, což je elegantní a "čisté" řešení, avšak elektronický bidet na druhou stranu vyžaduje vývod vody a elektrickou zásuvku, což ovšem čistotu těch liníí zas poněkud narušuje a kazí. Takže mě děsí představa, že by se elektronický bidet neosvědčil a ještě jako "bonus", tedy malus bychom si nové WC "vylepšili" vývodem pro vodu a poněkud nesmyslně umístěnou zásuvkou. Jistě, ten vývod pro vodu by se dal asi zase nějak řešit a do té zásuvky - jak vymyslela manželka - bychom prý dávali elektrický osvěžovač, aby to prý vypadalo jako že je tam "schválně"

Datum: 24.08.14 02:39
avatar

Ten napad s osvěžovačem je naporsto perfektní a neotřelý, manželku pochvalte :)

(čím si těch pár typů bydetů vyrábí el.energii, průtokem vody?

doplněno 24.08.14 18:05:

Díky :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 24.08.14 09:48

Ano, přesně. Průtokem. Taková nějaká mini hydroelektrárna

Datum: 24.08.14 17:22
avatar

a u plynových průtokových ohřívačů vody (karma) výměna nefunkčního hydrogenerátoru za cca 2 až 3 roky za 2 až 3k, podle výrobce ohřívače (info od servisáka); takže raději bez hydro...i plynový ohřívač, možná má někdo lepší zkušenost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 17:55
avatar

Tento problém (důkladná očista anální oblasti) jsem vyřešil zakoupením elektronického bidetu již před dvěma roky. Blahořečím tomuhle zařízení dodnes při každé návštěvě oné místnůstky. Pochvaluje si to samozřejmě i manželka, což jistě každá žena ochotně pochopí. Nestál ani dvacet, ani deset tisíc a jeho vybavení je opravdu na úrovní, splní téměř všechny požadavky na komfort a hygienu. Výhodou je, že nemá žádnou vyhřívanou nádrž na vodu, ale průtokový ohřívač, takže se můžete omývat pedle libosti třeba hodinu. Výhodou je samozřejmě sušení teplým vzduchem, takže odpadá následné osoušení toaleťákem. Jediný problém je, že vyžaduje připojení na síť - to je ale proti jeho výhodám muška. V nejhorším vyhoví prodlužka. Jedná se o tento typ elektronického bidetu: http://zachody.heureka.cz/ele…dib-1500/specifikace/#section

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.08.14 18:01
avatar

dejte odkaz, kde je v současné době DIB 1500 alespoň za 10k...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 18:26
avatar

Odkaz je přímo u odpovědi! Heuréka - internetový obchod TESPO - 8.742,- Kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 18:38
avatar

ale to je DIB 140...po rozkliknutí... ne DIB 1500, jak uvádíte v odkazu...a možná popisujete tu 140?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.14 19:05
avatar

Sorry - nevšiml jsem si, respektive nešel jsem do obchodu. Ale po shlédnutí funkcí stočtyřicítky se jedná v zásadě o stejný typ. Stáhnul jsem si uživatelskou příručku a funkce jsou stejné, jako u mého, jen mi není zřejmé, jestli je tryska během nečinosti bidetu schovaná (zasunutá) a jestli se automaticky před a po použití oplachuje. Ale stačí se optat prodejce že ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 24.08.14 19:24

Konečně někdo s vlastními zkušenostmi! Shodou okolností mne dnes vyhledávání zavedlo na Rady ptáka loskutáka a prezentaci EB; tam rovněž padlo, že je EB vybaven průtokovým ohřívačem a podle vzhledu dálkového ovládače se mi zdálo, že jsou to právě ty EB DIB.

Datum: 24.08.14 18:46
avatar

předěláváme koupelnu a budeme tam instalovat tento http://www.koupelny-sen.cz/el…ektronicky-bidet-u-spa-6035cx

a wc mísu tuto http://www.elektronickebidety…eramika/U-Spa/Closette-LTR50/ kde je výhodou uschované přípojení na vodu i elektřinu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 24.08.14 19:25

Ano, odkaz na WC mísu Closette jsem tady už uváděl, také si získala mou pozornost!

Od: vita*
Datum: 25.08.14 08:30

Jak jistě víte, vámi vybraný bidet má nádržku na 0,8 litrů, což je v této kategorie velmi slušné. Nicméně (ne)víte, co se vlastně stane pokud všechnu vodu z nádržky vyčerpete? Poteče studená voda, případně s nižší teplotou (voda se nestíhá nahřát) anebo se musí počkat až se voda v nádržce dohřeje? Tohle mi nějak není jasné.

Od: vita*
Datum: 24.08.14 19:38

Chtěl jsem ještě přidat takovou poznámku...dotaz. V případě řešení 2v1, nebo mechanického bidetu, tedy v případě řešení, že se dodávka teplé vody realizuje mimo elektronický bidet, obábám se, že v "trubkách" zůstane vychladlá voda a uživatel při použití bidetu "schytá" nejprve ledovou spršku a až s nějakým časovým odstupem "dorazí" teplá voda. doma máme vlastní plynový kotel, který má vestavěnou nádržku, která udržuje (podle timeru) stále teplých 20 litrů. To přináší právě ten komfort, že mám "hned" teplou vodu, ale stejně přeci nejprve vyteče vychlladlá voda z potrubí a až následně dorazí připravená teplá voda. Při umytí rukou to tak nevadí, ale při anální očistě To by člověk musel nejprve "přežít" ten osvěžující "šok" a až pak si užít teplé vody. Ale to už se mi pomalu zdá, že když jeden přežije ten začátek, není pak už pomalu ani žádná teplá voda potřeba... A jeden uživatel výše dokonce uvádí, že na anální očistu použivá pouze studenou vodu - dobrovolně.

Řekl bych, že tenhle moment hovoří ve prospěch teplé vody dodávané elektronickým bidetem...

 

Datum: 24.08.14 19:44

Jasně nejsem tak fajnovej,abych si spařil zadek.Radši tu studenou vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 25.08.14 08:22

Zřejmě nepovažujete "vlka" za vhodné domácí zvířátko Ale na druhou stranu...teplá voda má oproti studené lepší mycí účinky, podíváme-li se na lidský zadek podobně jako na právě použité nádobí...

Datum: 06.09.14 20:35

Dobrý večer, když jsem si přečetla všechny komentáře zjišťuji, že elektronický bidet používám asi nejdelší dobu (8 let) a nemohu si jej vynachválit. Chce to jen zásuvku a toť vše. Voda se připojí z přívodu do splachovače. Teplotu vody lze regulovat - tři stupně (používám ten nejnižší), vyhřívání sedátka je k ničemu, osušení teplým vzduchem (opět tři stupně) je OK. Když jsem si ho pořizovala, byla jsem po léčbě konečníku na onkologii a v té době jsem si jej pořídila za cca 12 tis. Myslím si, že ceny od té doby již poněkud klesly. Trysky jsou zastím původní, čas od času se jen omyjí. ze zkušenosti vím, že není potřeba žádný složitý, stačí jen funkce mytí a sušení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita*
Datum: 07.09.14 17:36

Dobrý den, Tak to jste mezi uživateli elektronických bidetů průkopnice V každém případě do EB jdeme, jen se ještě rozhoduji mezi dvěma modely.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.