Čím zateplit strop uvnitř cihlového bytu?

Od: Datum: 21.08.14 23:07 odpovědí: 7 změna: 27.08.14 08:36

Ahoj, bydlíme v posledním patře cihlové bytovky (cca 40 let staré), nad námi je už jen půda, proto bych rád zateplil stropy (zevnitř bytu). Za rozumné považuji snížení stropů o cca 10 cm. Jaký materiál by bylo ideální použít? Nemůže se stát, že by zateplením vznikly nějaké problémy, např. s plísněmi? V rohu některých místností je u stropu tepelný most (nejspíš kvůli promrzajícímu betonovému překladu) a je zde sklon k vzniku plísní.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.14 04:05
Nedělejte to.
10 cm izolace bude málo. Vlhkost, která projde izolací, se srazí na studeném povrchu stropu.
Není možnost zateplení minerální rohoží na půdě nad bytem? Strop bude zevnitř teplejší. Zmenšíte nebo odstraníte tepelné mosty.
doplněno 22.08.14 08:32: Já jsem konzultoval zateplení s odborníky tady na poradně, jedním z nich je Milan níže, na půdu jsem nakonec položil 2 x 16 cm. Oplatilo se, nejen na zimu. V létě jsou teploty v horních místnostech podstatně nižší i při vnějších teplotách vyšších nad 30 stupňů.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.08.14 07:48

Martine, nedělejte to, klidně si zaděláte na problémy. Jedná se o vnitřní zateplení, které přinese kondenzaci ve stropu, pokud jsou trámy, tak hnijou, silně se ochlazuje obvodová zeď.

Je nutné zateplit vždy na studené straně. Pokud více popíšete stavbu, doplníte fotky a nákres, lze navrhnout lepší řešení..

Přeji všem hezký víkend.

doplněno 22.08.14 09:02:

síla izolace bude podle hodnoty ostatních izolací na domě, a podle lambdy.

Nemá význam na půdu dát příliš mnoho vaty, když teplo utíká třeba okny. Ale šel bych od 24 do 32 cm dle lambdy..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.08.14 08:01

Souhlas, 10cm je málo, já dávám 20cm a nakonec je to taky málo. Navíc by jste měl 10cm celkové snížení, to máte v případě jednoduchého roštu SDK v menší místnosti 2,8cm výšku UD, pokud dvojitý, tak k tomu ještě 2,5cm výšku CD, takže už máte z 10cm snížení stropu jen 5cm místa na izolaci :( Ta půda by byla opravdu ideální. A množství? Odhaduji tak minimálně 30cm položit navolno (pokud pochozí podlaha, tak přes to trámy a prkna, pokud nepochozí, tak bych to jen ohraničil nějakou páskou).

Pokud budete kupovat vatu (nevím odkud jste), tak se snažte přímo z fabriky od výrobce, vyjma toho, že se dá sehnat druhá jakost, tak i ta první je za velmi velice příznivou cenu, já takhle kupoval Rotaflex a řekl bych, že jsem oproti klasickým ceníkům ušetřil 1/3 - 1/2. A i kdyby ne, tak to bylo pořád levnější než některé eshopy na internetu.

doplněno 22.08.14 08:02:

Tak Milan se do toho už pustil, takže nebudu zaclánět :) on Vám to popíše asi nejlépe ;).

doplněno 22.08.14 09:08:

Ahoj Milane, díky, i Tobě hezký den. Já sice polemizuju, ale pouze laicky co jsem kde vyčetl a slyšel, zatím co od Tebe je to odborný názor. ;)

doplněno 22.08.14 09:20:

Milane není zač, umím uznat, když někdo danému problému skutečně rozumí a co se týče stavebnictví, tak zde na poradně jsi to Ty. Každý rozumíme něčemu jinému a nemůžeme umět všichni všechno. Ačkoliv někteří zdejší rádci si to o sobě hrdě myslí. Každopádně ve stavebnictví jsem elév a učím se z vlastních popř. cizích chyb, takže příště, až budu rekonstruovat, budu dělat spoustu věcí jinak. Třeba že se s Tebou poradím o konkrétních věcech na konkrétní řešení, abych pak dal svému svědomí klid a pohodu *palec**pivo* ale to je až otázka času v rozmezí několika let (jak jsme si nedávno telefonovali ;) )

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.08.14 09:01

Repkine, vůbec nezacláníte, a jsem rád, když se polemizuje. To pak tazatel má větší možnosti na rozhodnutí..

Takže do Vás, milý kolego :)

S tím nákupem u výrobce asi nepochodí a bede mít cenu určitě vyšší jak u dobrého prodejce. S tou druhou jakostí to taky není tak OK, páč větší výrobce nedělají druhou jakost,

Když porovnávat cenu tak se koukněte na

stawebniny.com a porovnávejte ceny.

Já jako "A" prodejce stavebnin nedošáhnu na (některé) ceny internetových prodejců. Porovnávat ceníkové ceny je chyba, páč za to v ČR nikdo neprodává, páč lidé jsou zvyklí na slevy..a to mi věřte, že to funguje..

Přeji všem hezký víkend. (obvzlášť Vám pane kolego.)

doplněno 22.08.14 09:09:

Repkine, děkuji Ti, a hrozně se červenám..

*hi*

Od: jendad
Datum: 22.08.14 14:41

Pamatuji si že dříve známí zateplovali takovými deskami(vnitřní zateplení) . Něco jako heraklit a zdruhé strany tam byl polystyren . To se přišroubovalo aby heraklit byl směren dovnitř místnosti a natáhla se na to omítka. Tlouštka těch desek byla asi 5-8cm

Jinak k tlouštce izolace se vyjádřím takto . Soused ( věk 80 let) na víkendové chalupě má v podkroví 3cm polystyrénu a pochvaluje si jak zateplil . Ani sem mu neřekl že já jsem dával 20cm vaty do stropu

Od: martin1000
Datum: 23.08.14 09:45
Díky za rady. Bohužel, zateplit z půdy možnost nemám. Řekněme, že bych se smířil s úniky tepla, ale dalo by se vyřešit alespoň to, aby v místě překladu ve stropě nevznikaly plísně? Překlad je prý betonový a promrzá v rohu mistnosti, která z jedné strany sousedí s nevytápěnou chodbou a z druhé strany už venkovní zeď (na severní stranu). Strop je údajně jinak tvořen i z cihel.
Datum: 27.08.14 08:36

Překlad je ale na obvodové stěně?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.